Reklama

Zpravodajské svodky B. Weitingerové z Donbassu a zbytku světa

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Svodky z Donbassu a ze světa za úterý, 30.10.2018:
1; Ze zmrazených Kaddáfího účtů zmizely miliardy euro, píší média. Belgická prokuratura zahájila vyšetřování ve věci zmizení miliard euro ze zmrazených účtů zavražděného libyjského vůdce.

2; V okupovaném Lisičansku přerušily práci všechny šachty. Horníci i s rodinami blokují silnici. Lisičanští horníci začali stávkovat v šachtě v hloubce 575 metrů už před jedenácti dny.

3; Chci, aby do Kyjeva přijel Putin a ostřeloval nás z Gradů, říká ukrajinská aktivistka. Jen tak se prý ukrajinský národ probudí a začne něco dělat.

4; V centru Kyjeva došlo k mohutnému výbuchu. K úřední budově už dorazila tři vozidla záchranné služby, dvě hasičská vozidla a dvanáct policejních hlídek.

5; Ruský ministr financí Siluanov vystoupil proti revizi daní z luxusu. Ruské ministerstvo nebude hýbat s daní na luxusní majetek. Prezidentův návrh ale trvá.

6; Situace v Azovském moři je velmi napjatá, říká velitel ukrajinského vojenského loďstva. Admirál Igor Voroněnko konstatoval, že situace v Azovském moři zůstává napjatá. Ukrajinci chtějí prosadit přítomnost vojenských lodí USA. Rusko je proti.

7; Zvláštní místo Polska na mapě současné Evropy. Historik a publicista Igor Šiškin a novinář Andrej Fefelov se zamýšlejí nad zvláštnostmi polské zahraniční politiky.

8; V Evropě se vytvořila fronta na Turecký proud. Vladimir Putin a italský premiér Giuseppe Conte projednali v Moskvě otázky dvoustranné spolupráce. Bulhaři si rvou vlasy. Evropská unie je okradla o miliardy za tranzit ruského plynu, který pak dostalo Turecko. Žádných kompenzací se Bulhaři samozřejmě nedočkali.

9; Na frontové linii: Dobrovolníci z uskupení „Moskva – Donbass“ a němečtí dobrovolníci pod ochranou Armády Doněcké republiky. Akce byla možná díky podpoře národní policie Doněcké republiky.

10; Osud Sýrie rozhodne Rusko bez USA. V sobotu se v Istanbulu konalo příznačné setkání čtyř národních lídrů.

11; Kyjev představil národu dokument „plynové genocidy“. Vše spěje k tomu, že životní úroveň obyvatelstva země bude v nejbližší době prudce klesat.

12; Proč naše děti také začínají bláznit? Byly zveřejněny podnětné postřehy jednoho nelhostejného rodiče po masakru v Kerči. Reakce naší společnosti na kerčské události je absolutně předvídatelná.

13; Politická válka na Ukrajině. Porošenko byl usvědčen z těsných styků s Ruskem. Ukrajinský prezident organizoval zločineckou síť a nyní vše vyšlo najevo.

14; Autokefální Halloween v americkém formátu. Na Ukrajině se slaví velký autokefální svátek – Heloween v nové podobě – v americkém stylu schváleném Kurtem Volkerem.

15; V Kyjevě se chystají dohnat alespoň Polsko během nejbližších sta let. Ovšem za podmínek, že Polsko se zastaví ve svém rozvoji a na Ukrajinu počká. To si myslí bývalý předseda Nejvyšší rady Ukrajiny Vladimir Litvin.

16; Mimořádná událost s Admirálem Kuzněcovam. Potopil se nevětší plovoucí dok na světě. K mimořádné události došlo v noci na 30. října během vyplouvání letadlové lodi Admiral Kuzněcov z doku.

17; Puškov označil největší chybu kancléřky Merkelové. Ruský senátor Puškov komentoval rozhodnutí Angely Merkel nekandidovat na post kancléřky Německa a opustit funkci předsedkyně CDU. Za obrovskou chybu považuje vpuštění nelegálních migrantů do země.

18; Raketu Sojuz-FG rozeberou před odpálením z Bajkonuru. Raketa, kterou se chystají zkontrolovat na Bajkonuru, startuje z kosmodromu 16. listopadu.

19; Ukrajinské námořní síly spočítaly plavidla, která byla zastavena ruskými loděmi. Včera Vorončenko označil situaci v Azovském moři z vojenského hlediska za velmi napjatou.

20; Rada bezpečnosti dnes projedná volby v Doněcké a Luganské republice. Mluvčí Stálého zastoupení Ukrajiny při OSN zdůraznil, že situace s volbami vyžaduje neprodlenou reakci Rady bezpečnosti.

21; Ropné společnosti chtějí zvýšit ceny benzinu o pět rublů za litr. Ropné společnosti navrhly vládě zvýšení ceny benzinu v maloobchodní síti o 4 až 5 rublů za litr od počátku příštího roku. Prezident jim pohrozil sankčními daněmi a bylo po zvedání cen.

22; Letadlová loď Admirál Kuzněcov dorazila do loděnice v Murmansku po potopení doku. Připomeňme, že v noci na 30. října během vyplouvání letadlové lodě se potopil největší světový plovoucí dok a na část lodi spadl jeřáb. Naštěstí poškodil jen konstrukci, která neměla vliv na plavbyschopnost lodě.

23; Washington musí rozhádat Moskvu a Peking, říká americký tisk. Aby zabránila hegemonistickým ambicím Číny, musí Američané narušovat styky Pekingu s jeho spojenci.

24; Velvyslankyně USA provedla inspekci základny ukrajinské vojenské námořní flotily. Hlavním cílem návštěvy velvyslanectví USA na Ukrajině se stalo seznámení se stávající situací ve vodách Azovského moře. USA hledají „škvíru“, jak se dostat do azovského moře se svým válečným loďstvem. Proti Rusku si však netroufnou.

25; Na Admirálu Kuzněcovovi jsou určitá poškození po kolizi s plovoucím dokem, říká zdroj. Nyní specialisté zvažují možnosti vyzdvižení potopeného plovoucího doku.

26; Dva zranění při mimořádné události s Admirálem Kuzněcovem se nacházejí v intenzivní péči lékařů. Informuje TASS s odvoláním na informaci ze zdravotnických zařízení.

27; Rusové si podle výsledků prvního pololetí vzali rekordní objemy úvěrů kvůli splácení starých dluhů v celkové výši 68,3 miliardy rublů. Výhodnější úroky a podmínky jim to mohou umožnit

28; Hillary Clinton je připravena znovu kandidovat na funkci amerického prezidenta. Na toto prohlášení své bývalé soupeřky reagoval Donald Trump slovy, že bude vděčný za příležitost opět soupeřit s Clintonovou.

29; Trump předá Si Ťin-pchingovi nepříjemný dáreček, píší média. Spojené státy jsou připraveny zavést cla na veškerý dovoz z Čínské lidové republiky v případě neúspěchu jednání na nejvyšší úrovni.

30; V Tatarstánu byli zadržení ozbrojenci Islámského státu, kteří připravovali teroristické činy, informuje FSB. Zadrženým byly zabaveny zbraně, munice, extremistická literatura a zakázaná symbolika.

31; Partie je u konce. Proč se Merkelová rozhodla odejít z politického Olympu? Letošní rok se stal pro Angelu Merkel těžkou zkouškou. Je možné, že je to jedna z nejsložitějších etap její kariéry.

32; Uragán v Itálii. Postižen je Řím, Benátky a Neapol. Jsou oběti na životech. V pěti severních oblastech země byl vyhlášen „červený“, tj. nejvyšší stav povětrnostního ohrožení.

33; Výrobci slibují, že zvýší ceny kvůli zvýšení ekologických daní. Výrobci varují, že ceny mohou vzrůst kvůli záměru Ministerstva životního prostředí zvýšit ekologické daně.

34; Polská média provokují Ukrajinu tím, že zvou Pušilina na interview. Za poslední měsíc úřadující šéf Doněcké republiky poskytl dvě interview polským listům, což vyvolalo skandál na Ukrajině.

35; Děsivý nález. V Černigovské oblasti našli oběšenou matku a mrtvé děti. Definitivní příčina smrti matky a dětí bude zjištěn po provedení soudní lékařské expertizy.

36; Erdogan vyhlásil rozsáhlou operaci proti syrským Kurdům. Nedovolíme na východ od Eufratu vytvořit teroristickou strukturu. My ji zlikvidujeme. Krok za krokem budeme čistit jednu vyvýšeninu za druhou.

37; V okolí Gelendžiku nacházejí rybáři v moři nezvyklé „dary moře“ – zboží vyplavené do moře v důsledku záplav v Soči. Nalezeny byly například kompletní kartony piva či minerálek.

38; Proč je „ruská patriotická byrokracie“ v Donbasu lepší než „sklepní demokracie lidových velitelů“. Na stránkách doněckých médií byla zahájena polemika, proč je normální, že je Pušilin v čele Doněcké republiky.

39; Spojené státy by neměly rozmisťovat vojenskou základnu u hranic s Ruskem,píše National Interest. Předtím ruský ministr zahraničí Sergej Šojgu prohlásil, že takový krok Washingtonu donutí Moskvu sáhnout po odvetných opatřeních.

40; Lidstvo zlikvidovalo 60% živočichů na planetě. Tento smutný údaj je obsažen v nové globální zprávě Světového fondu divoké přírody.

41; FSB se začala zabývat osobami, které zveřejnily informace o Petrovovi a Boširovovi. Kontrarozvědčíci provedli více 60 domovních prohlídek v rámci akce proti úniku informací z uzavřených databází.

42; Západ chystá teroristické činy u linie dotyku. V období od 31. října do 1. listopadu přijíždějí do Kramatorska poradci z NATO a kurátoři jednotek zahraničních soukromých armád.

43; Byly zveřejněny záběry z místa mimořádné události s Admirálem Kuzněcovem a první informace o povaze poškození letadlové lodi.

44; Ukrajinské ministerstvo zahraničí má strach vypovědět smlouvu s Ruskem o Azovském moři. Na ministerstvu se obávají vzniku nového teritoriálního sporu s Ruskou federací v případě zrušení dohody o Azovském moři.

45; Policista zmlátil surově muže za nesprávné parkování. V ukrajinském městě Černovcy policista surově zbil místního obyvatele za to, že nesprávně zaparkoval své auto.

46; Ukrajinský ministr zahraničí vyzval spoluobčany, ať odevzdají ruské pasy. Ti, kdo mají ruské pasy, nechť je odevzdají a všichni ostatní by měli takové případy oznamovat.

47; Poslední stádium schizofrenie. Na internetu se vysmáli ukrajinskému ministrovi infrastruktury Vladimiru Omeljanovi pro jeho slova, že Ukrajina se stane v budoucnosti světovým centrem elektroautomobilů.

48; Ruští námořníci z unesené rybářské lodi Nord byli vyměněni za Ukrajince. V úterý se konala výměna posádek ukrajinského plavidla JaMK-441 a krymské rybářské lodi Nord.

49; Německý zdravotník se přiznal k vraždě více než stovky pacientů za období let 2000 až 2005. Připomeňme, že podle informací prokurátora Nils Hegel zabíjel z nudy. Podával jim nadměrné dávky lék, aby vyvolal zástavu srdce, a pak před kolegy předváděl své dovednosti při resuscitaci.

50; V Doněcké republice byl jmenován nový ministr uhlí a energie. Příslušný výnos byl zveřejněn na oficiálních stránkách Republiky.

51; Patriarcha Kirill odhalil detaily svého setkání s Bartolomějem. Patriarcha Moskevský a vší Rusi poprvé zveřejnil podrobnosti z uzavřeného setkání s Bartolomějem v Istanbulu.

52; To je prostě směšné… Trump má v úmyslu zrušit automatické přiznávání občanství pro děti narozené na území USA. Trump si myslí, že toto privilegium se netýká děti nelegálních migrantů a neobčanů.

53; Putin: Rusko nikdy nezapomene den referenda na Krymu. Krym se stal ruským regionem po referendu uskutečněném v březnu 2014.

54; Nejvyšší představitel Ingušska komentoval rozhodnutí Ústavního soudu republiky o zrušení zákona o hranici s Čečnou. Ústavní soud Ruska musí prověřit kompetentnost Ústavního soudu republiky ohledně zákona o hranici mezi Ingušskem a Čečnou.

55; V Rusku napočítali 27 tisíc dolarových milionářů. 27 tisíc lidí s kapitálem přes jeden milion amerických dolarů má své prostředky v ruských bankách včetně dcer zahraničních bank.

56; Bývalý policista podřízl svého devítiletého syna na Putinův příkaz. Když vrah pochopil, co provedl, pokusil se podříznout i sám sebe.

57; V ruské vládě informovali o odvetných opatřeních Ruska na ukrajinské sankce. Ve vládě dokončují práce na ustanovení, které počítá zavedení odvetných hospodářských opatření v reakci na sankce ze strany Ukrajiny.

58; Gazprom oznámil rekordní zisk. Za leden až září společnost vydělala 395 miliard rublů, což je nejlepší výsledek od roku 2013.

59; Kanada se obává kosmického útoku ze strany Ruska a Číny. Rusko a Čína rozvíjejí technologie, které mohou ohrožovat bezpečnost kanadských a dalších družic.

60; Urážka polského lidu. V Polsku zahájili trestní případ proti ukrajinské firmě. Ve Varšavě obvodní prokuratura zahájila vyšetřování v případu ukrajinské firmy, která se zabývá vývojem počítačových her.

61; Jak se židé „zmocnili“ T-90 v Sýrii a přeměnili jej v Merkavu (název izraelského tanku). Po zveřejnění záběrů z bojové činnosti T-90 byla média terčem útoku psychicky ne zcela zdravých osobností.

62; Bývalý konzul Ukrajiny zahajloval před karateli. Fotografii zveřejnil ředitel Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinskij.

63; Rusko pozvalo zástupce Doněcké a Luganské republiky na zasedání Rady bezpečnosti OSN. Oznámil to stálý zástupce Ruska v Radě bezpečnosti OSN Vasilij Něbezňa. Rada bezpečnosti ale neposkytla zástupci Luganské republiky (předseda ústřední volební komise) možnost vystoupit na svém zasedání.

64; V oděské nemocnici zemřel těžce zraněný jednadvacetiletý voják ukrajinské armády. Jednalo se o zranění hlavy utrpěná při dopravní nehodě.

65; Vněšekonombank získá 900 miliard rublů z rozpočtu do roku 2024. Banka je státní společností pro rozvoj, která financuje rozsáhlé projekty.

66; V Doněcké republice komentovali zasedání Rady bezpečnosti o volbách v Donbasu. Proč iniciátoři jednání o našich volbách (USA, Francie, Velká Británie, Švédsko, Nizozemsko a Polsko) nesvolali zasedání na téma „Proč umírají nevinní civilisté v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády“?

67; Stálý představitel Ruské federace při OSN zmínil možnost podílu Ukrajiny na Zacharčenkově vraždě 31. srpna v kavárně v centru Doněcka.

68; Ruské ministerstvo zahraničí je znepokojeno informací o přípravě nových chemických útoků v Sýrii. Západ zahájil v Sýrii natáčení pro provokaci s chemickými zbraněmi. Bílé přilby už dovezly chemické látky do Idlíbu.

69; Pohraniční služba Ukrajiny dementovala informaci o výměně posádky rybářské lodi Nord. Přesto k výměně došlo. Kapitán lodi NORD zůstává v ukrajinském vězení.  Ruská strana si proto ponechala kapitána pašerácké bandy, jejíchž 7 členů bylo veměněno za stejný počet ruských námořníků, kteří se ničím neprovinili. Připomeňme, že Ukrajinci uloupili ruskou loď NORD v neutrálních vodách.

70; Rusko má k rozpadu dál než před dvaceti lety, říká ukrajinský politolog.

71; Odsouzení v nepřítomnosti. Na Ukrajině byl v nepřítomnost odsouzen ministr financí Doněcké republiky na deset let vězení.

72; Vznikla nutnost. V Rusku bude zvýšen počet vyšetřovatelů Vyšetřovacího výboru. Od roku 2011, kdy se Vyšetřovací výbor stal samostatným vyšetřovacím orgánem, překračuje objasněnost vražd a dalších zvláště těžkých zločinů 90%.

73; Putin souhlasil s nápadem držet teroristy ve vězeních odděleně od ostatních vězňů. I podle jeho názoru je třeba znemožnit například islamistům provádět „náborovou“ osvětovou činnost.

74; Policie v Rusku možná bude povinna informovat rodiny o pedofilech žijících v okolí jejich bydliště. Návrh vypracovala pracovní skupina při Radě federace.

75; Syrské děti budou bezplatně studovat na vojenských školách v Rusku. Výběr studentů bude na syrské straně.

76; Na Ukrajině média neinformují o smrtelné dopravní nehodě zaviněné novinářem. Novinář První městské televizní stanice Krivého Rogu usmrtil autem člověka.

77; V Donbasu ukrajinský voják zastřelil velitele. V okolí obce Marjinka v důsledku špatných vzájemných vztahů došlo ke konfliktu mezi ozbrojenci 28. brigády.

78; Pašiňjan se stal jediným kandidátem na premiéra Arménie. Pašiňjan odstoupil 16. října z postu premiéra, čímž umožnil rozpuštění parlamentu a konání mimořádných parlamentních voleb.

79; Trump omezí vojenský rozpočet USA. Limit výdajů ve výši 700 miliard dolarů navrhl sám Trump. Hladové a nenasytné vojnské lobby spokojené nebudou.

80; Timošenková je rozhodnuta vymáhat od Ruska kompenzaci 100 miliard euro za Krym. Zpráva v yvolala „rozhořčenou veselost“ nejen v Krymu, ale v celé Ruské federaci. 

Zdroj: rusvesna.su, rusnext.ru

 1,227 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,121 zobrazení celkem,  980 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Vlastenčení…

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který

 17,152 zobrazení celkem,  547 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,122 zobrazení celkem,  981 zobrazení dnes

Číst více »