Reklama

To už hlava nebere. Kyjev chce pokutovat Krymčany za přechod Kerčenského mostu

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Obyvatelé Krymu, tedy občané Ruské federace, mají být Ukrajinou pokutováni nejen za přejezd nového Kerčenského mostu, ale i za let z letiště v Simferepolu. Jak most tak letiště přitom patří ke Krymu, jsou tedy součástí Ruska, takže ukrajinské nároky nejsou zrovna vymahatelné.

Velitel pohraniční stráže Oleg Sloboďan prohlásil dokonce, že Krymčané si mohou «vydělat» nejen trest správní, ale dokonce prý mohou být stíháni podle trestního zákoníku. Tento úředník zdůraznil, že Kyjev považuje za uzavřené hraniční přechody mezi Ukrajinou a Ruskem v Kerčenském průlivu a bude za to trestat.

«Občané, kteří nezákonně vjíždějí nebo vyjíždějí z Krymu ponesou, stejně jako dřív, odpovědnost podle článku 204-2 správního řádu. Ruské doklady, vydané na okupovaném území, pro nás nemají žádnou právní platnost a pro jejich vnímání jako důvodu pro překročení hranice – nejsou žádné zákonné příčiny», prohlásil Sloboďan.

Inu, do «černých seznamů» se už dostal, poctivě řečeno, kdekdo. Od ruských politiků, až po evropské zákonodárce. Navíc je sama představa, jak bude Kyjev trestat ruské občany, kteří se zcela jistě nepohrnou na Ukrajinu, minimálně úsměvná. Ostatně, při provozu, který je už dnes na Kerčenském mostu (zhruba 3 000 aut denně) je skutečně poněkud «komplikované» sledovat, kdo všechno tento most překračuje. Stejně tak na letišti v Simferopolu, které odbavilo za první dva měsíce svého provozu přes milion cestujících.

Péče o vlastní občany by ukrajinským úřadům přidala rozhodně více na cti

Kyjevská vláda by si už konečně měla uvědomit, že Krym byl a je definitivně ruský, a že žádné americké základny na něm nebyly a nebudou. A že podobnými výkřiky do tmy si ukrajinská vrchnost může jedině uškodit, protože jsou takové výroky už opravdu kdekomu k smíchu. Včetně jejích «spojenců».

Kdyby se vláda raději více věnovala blahobytu svých vlastních občanů, bylo by to nejen záslužné ale zřejmě to jediné, čím by si mohla vysloužit respekt nejen doma, ale i v zahraničí. Zdá se však, že v dohledné době podobné zvraty nehrozí.

 2,043 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,694 zobrazení celkem,  1,882 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,695 zobrazení celkem,  1,883 zobrazení dnes

Číst více »