Reklama

Hodil po klukovi v Moskvě plechovku s pokřikem „Ahmad – Síla“- ještě týž večer byl na tvrdém koberci čečenského prezidenta Kadyrova

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Čečenský mladík pozapomněl, že u nich doma mezi Čečenci platí velmi přísná stará pravidla. S pokřikem «Ahmad – Síla» hodil Čečenec po ruském klukovi v autobusu prázdnou plechovku od nápoje. Ahmad se ale jmenoval tatínek Ramzana Kadyrova a jeho předchůdce na postu prezidenta Čečenska. Právě jeho jméno nosí Klub «Ahmad», kam patří ti mladí lidé, kteří jsou v Čečensku vzorem cti. «Ahmad – Síla» je slavnostní pokřik vyhrazený členům tohoto klubu. Co následovalo, si umí představit každý Čečenec, ale pro českého čtenáře neznalého národních čečenských tradic je vysvětlení na konci článku. Mladík se musel okamžitě dostavit do Grozného, k prezidentovi na kobrec. 

«Je těžké mě rozčílit a přivést k zuřivosti,» napsal v sítích prezident Kadyrov. «Ale dnes mé rozčilení nezná mezí. Poslali mi video, na němž je vidět, že kdosi, se slovy „Ahmat – Síla“, hází plechovkou od nápoje do mladého muže. Vypadá to, že se událost odehrála v metru. Především se chci jménem všeho čečenského lidu, osobně omluvit mladíkovi, jehož čest byla dotčena. Hluboce lituji toho, co se stalo a ujišťuji vás, že to bude velmi tvrdě a příslušně posouzeno. Ujišťuji vás, že „on“ nepersonifikuje čečenský lid. Nemá víru, čest, svědomí ani lidskou důstojnost. Jestli ho znáte, sdělte prosím, jeho údaje.»

Prezident Kadyrov dále vyzval «vrhače plechovky», aby se okamžitě vrátil do Čečenska

«Teď se obracím na toho, kdo svým hanebným chováním vrhnul stín na celý náš lid!»

«Navrhuji ti, abys ses ihned, okamžitě, ozval a prvním letem, ať jsi kdekoli, se vrátil do Grozného a s příbuznými (rodinou) přišel ke mně. Jinak budeš nalezen za několik málo hodin! Tvoje jednání nemá žádnou souvislost s Klubem «Achmat», s tisíci mladých lidí, kteří svým příkladným chováním ve společnosti, vynikajícím studiem či úspěchy ve sportu, získali morální právo říkat «Achmat (je) síla».

Schválně jsi chtěl vrhnout stín na všemi oblíbené zvolání «Achmat (je) síla!». Nemáš přece žádné zásluhy ani ve sportu ani v životě, abys měl právo pronášet tato slova. Tebe nelze pouštět z domu, dovolit ti pohybovat se ve společnosti. Tvé místo je na farmě nebo na kácení lesa.

Kdyby ses narodil a vyrostl v rodině, kde svatě ctí čest, svědomí, povinnost, víru, úctu k lidem, pak bys to nikdy neudělal. Takže, máš pouze několik hodin, aby ses ozval. Jinak budeš hořce litovat! Stovky tisíc čečenských mladíků a dívek se učí, žijí, pracují ve všech regionech Ruska a zahraničí. A my s hrdostí říkáme, že jsou to důstojní synové a dcery našeho lidu! A takoví hulváti, jako ty, nemají morální právo si říkat Čečenci. Ale my vychováme i tebe! O tom jsem přesvědčen!

———————————————————–

Tolik vzkaz prezidenta Čečenska Ramzana Kadyrova. Na vysvětlenou je třeba dodat, že otec a jeho jméno, je pro každého kavkazského, a tedy i čečenského syna doslova svaté. Navíc je-li skutečně hrdinou Čečenska, jako byl Ahmad Kadyrov.

Jak vážná je situace si evidentně uvědomil i ten mladík. Svědčí o tom skutečnost, že s lehce namodralým okem a přiopuchlou tváří se doslova po pár hodinách ke Kadyrovovi dostavil. Zjevně pohovoru s prezidentem předcházel «pohovor» s jeho otcem nebo jiným mužským příbuzným.

Na videu, které následovalo se viditelně upřímně pokorně omlouvá za svůj čin, který shledal hanebným a nedůstojným. Hned následující jitro se objevil v oranžové vestě při úklidu chodníku.

Ramzan Kadyrov je znám svými «vychovatelskými» schopnostmi. Teď navrhuje, že si Čečensko vezme na převýchvu dva fotbalisty, kteří zapomněli, že v Rusku nepostižitelní nejsou a jejich agresivní jazyk překroil přípustnou mez. Obecně se v Rusku říká, že Kadyrov to určitě zvládne.

Nicméně, vzkaz, který vyslal Kadyrov Čečencům doma i v zahraničí je více zřetelný. Chování nedůstojné Čečenska a Čečenců bdudu trestat.

Video: Omluva a incident

 

 

 2,724 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat