Reklama

Dánský premiér: Už žádný uprchlík nesmí zůstat natrvalo!

AUTOR PŘÍSPĚVKU

«V Dánsku došlo k politickému procitnutí», píše Alexander Markovics na stránkách info-direkt.eu. Jak uvádí, předseda vlády Lars Rasmussen roztíná gordický uzel azylové politiky. V budoucnu by už žádný uprchlík neměl získat povolení k trvalému pobytu. To činí z Dánska první stát v Evropě, který zastavuje zneužívání azylu jako prostředku masového přistěhovalectví a zrušuje koncepci integrace.

Revize zákona o poskytování azylu

Rozhodnutí znovu definovat právo na azyl padlo během jednání o novém rozpočtu v Kodani. Dánsko má menšinovou vládu pod vedením liberálně konzervativní strany Venstre. V rámci jednání byli národní konzervativci kole Kristiana Dahleho dokázali přimět ostatní ke změně azylové a přistěhovalecké politiky.

Uprchlíci by měli pracovat a vzdělávat se, ale pak odejít

Jde o zavedení inovačního postupu. Trvalé okrádání pracovníků a občanů vlastní země prostřednictvím azylového systému, by se tím mělo v budoucnu zastavit. Místo toho by měli uprchlíci získávat pracovní povolení a být vyškoleni v profesích, které jsou potřebné v jejich domovských zemích. Nicméně, po skončení konfliktu v jejich vlasti se budou muset uprchlíci v budoucnu vrátit domů. To nejen pomůže jejich původním zemím k obnově, ale také ukončí rozklad dánské kultury vzniklý v důsledku masové integrace cizinců.

Velký počet stálých uprchlíků funguje jako spoušť

Jako spouštěč změny vnímání problému uvedla vládnoucí strana velký počet uprchlíků usazujících se v zemi natrvalo. Od roku 1997 do roku 2017 přišlo do Dánska 105 000 uprchlíků a rodinných příslušníků. Z toho 95 000 je dodnes v zemi. Premiér dánské vlády zřetelně odůvodňuje své rozhodnutí:

„Situace je taková, že devět z deseti uprchlíků zde končí trvale.“

Lidé, kteří hledají v Dánsku azyl, by si tak měli svůj pobyt financovat sami (z platu v zaměstnání) a vrátit se domů co nejdříve.

 

Existuje konflikt s Evropským soudem pro lidská práva?

Dánsko čelí konfliktu s Evropským soudem pro lidská práva vzhledem k tomuto odmítnutí integrační politiky. Místo toho, aby se změnila Úmluva o lidských právech, chce dánská vláda docílit volnějšího výkladu Listiny jejími signatáři. V azylové politice se tak Dánsko stalo vzorem pro všechny evropské státy, které chtějí bránit svůj lid před masovým přistěhovalectvím a islamizací.

Zdroj: info-direkt.eu

 1,347 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,714 zobrazení celkem,  992 zobrazení dnes

Číst více »