«V Dánsku došlo k politickému procitnutí», píše Alexander Markovics na stránkách info-direkt.eu. Jak uvádí, předseda vlády Lars Rasmussen roztíná gordický uzel azylové politiky. V budoucnu by už žádný uprchlík neměl získat povolení k trvalému pobytu. To činí z Dánska první stát v Evropě, který zastavuje zneužívání azylu jako prostředku masového přistěhovalectví a zrušuje koncepci integrace.
Revize zákona o poskytování azylu
Rozhodnutí znovu definovat právo na azyl padlo během jednání o novém rozpočtu v Kodani. Dánsko má menšinovou vládu pod vedením liberálně konzervativní strany Venstre. V rámci jednání byli národní konzervativci kole Kristiana Dahleho dokázali přimět ostatní ke změně azylové a přistěhovalecké politiky.
Uprchlíci by měli pracovat a vzdělávat se, ale pak odejít
Jde o zavedení inovačního postupu. Trvalé okrádání pracovníků a občanů vlastní země prostřednictvím azylového systému, by se tím mělo v budoucnu zastavit. Místo toho by měli uprchlíci získávat pracovní povolení a být vyškoleni v profesích, které jsou potřebné v jejich domovských zemích. Nicméně, po skončení konfliktu v jejich vlasti se budou muset uprchlíci v budoucnu vrátit domů. To nejen pomůže jejich původním zemím k obnově, ale také ukončí rozklad dánské kultury vzniklý v důsledku masové integrace cizinců.
Velký počet stálých uprchlíků funguje jako spoušť
Jako spouštěč změny vnímání problému uvedla vládnoucí strana velký počet uprchlíků usazujících se v zemi natrvalo. Od roku 1997 do roku 2017 přišlo do Dánska 105 000 uprchlíků a rodinných příslušníků. Z toho 95 000 je dodnes v zemi. Premiér dánské vlády zřetelně odůvodňuje své rozhodnutí:
„Situace je taková, že devět z deseti uprchlíků zde končí trvale.“
Lidé, kteří hledají v Dánsku azyl, by si tak měli svůj pobyt financovat sami (z platu v zaměstnání) a vrátit se domů co nejdříve.
Existuje konflikt s Evropským soudem pro lidská práva?
Dánsko čelí konfliktu s Evropským soudem pro lidská práva vzhledem k tomuto odmítnutí integrační politiky. Místo toho, aby se změnila Úmluva o lidských právech, chce dánská vláda docílit volnějšího výkladu Listiny jejími signatáři. V azylové politice se tak Dánsko stalo vzorem pro všechny evropské státy, které chtějí bránit svůj lid před masovým přistěhovalectvím a islamizací.
Zdroj: info-direkt.eu
1,408 zobrazení celkem, 1 zobrazení dnes