Reklama

Zpravodajská svodka BW z Donbassu a „okolí“.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Pondělí, 27.8.2018: Zprávy od Boženky Weitingerové o tom, co se děje na Donbasu a v „okolním“ světě.

1; Bohové podzemního světa. Neporazitelný Donbas začíná šachtou. Byl zveřejněn oslavný text o Dni horníků, o jejich práci a o tom, proč hornickou oblast není možné porazit.

2; Sencovovi je nutno dát možnost zemřít. Veřejný činitel Dmitrij Linter v interview pro krymsko-tatarskou spisovatelku Dianu Kadi prohlásil, že Olegu Sencovovi by se měla dát příležitost zemřít.

3; Bude to opravdu mohutný úder. Jak USA připravují útok na Sýrii. Probíhá redislokace strategických bombardérů B-1B majících na palubě 24 raket s plochou dráhou letu.

4; Proč vymírá kdysi jedna z nejvíce prosperujících republik Sovětského svazu? Přeprogramování obyvatel Maloruska-Ukrajiny probíhá velmi úspěšně.

5; Kdo shodí Ameriku s podstavce? Do 21. století vstoupil svět jako jednopolární. Ale právě v prvním desetiletí nového století se politická situace začala měnit.

6; Hrozba visící nad Sýrií. Rusko se nyní bude muset zamyslet, jak odpovědět na další provokaci.

7; Rusko bude potřeba znovu vymyslet. Stát s datem vzniku 1991 už se morálně přežil. Bude třeba mnohé znovu definovat.

8; Co získali Ukrajinci? Nezávislost už mají a co vlastně potřebují více? Šéfredaktor oděského listu Tajmer Jurij Tkačov píše o historickém nedorozumění z posledních 27 let.

9; Proč při Porošenkových projevech padají vojáci? Bylo zveřejněno shrnutí všech případů, kdy při Porošenkových projevech omdlévají vojáci čestných stráží.

10; Kyjev žene svou zemi do „plynové pasti“ a přibližuje totální krach Ukrajiny. Na nejvyšší úrovni nadále znějí na adresu Moskvy pokrytecká prohlášení.

11; Na ně se nikdy nezapomene. Od hrdinů Staré Rusi až po obránce Donbasu. Muzeum vojenské cti v Donbasu představuje nový videoklip petrohradské rockové skupiny VremjaDo.

12; Andrej Babickij: Jak jsem se setkal s Johnem McCainem. Proč byl McCain zuřivým nepřítelem Ruska a jaké dědictví po sobě zanechal?

13; Za pomoc policii začnou Rusové dostávat miliony. V Rusku vstoupil v platnost rozkaz ministerstva vnitra o platbách náhrad občanům za pomoc při odhalováním zločinů a zadržování pachatelů.

14; Přišel čas na přehodnocení. Německé ministerstvo zahraničí chce přehodnotit vztahy s USA. Ministr zahraničí Německa Haiko Maas prohlásil, že představí novou zahraničně- politickou strategii Německa ve vztahu k USA.

15; Trump zakázal Bílému domu chválit zemřelého McCaina. Za svého života John McCain opakovaně kritizoval Donalda Trumpa, což dalo vzniknout nepřátelství mezi oběma politiky.

16; Podlá provokace. USA se připravují na úder proti syrské armádě. Americké vedení se přitom pravidelně snaží ukazovat USA v roli svérázné holubice míru.

17; Nové americké sankce proti Rusku vstoupily v platnost. Sankce proti Rusku věnované incidentu v Salisbury vstoupily v platnost v00:00 washingtonského času, tj. v 7:010 hod, moskevského času.

18; Bylo navrženo rozdělit Rusko na 14 makroregionů. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhuje rozdělit Rusko na čtrnáct makroregionů: Centrální, Centrálně-Černomořský, Severní, Severozápadní, Jižní, Volžsko-Kamský, Volžsko-Uralský, Uralský, Západosibiřský, Jihosibiřský, Jenisejský a Bajkalský. Tento návrh se ale příliš nelíbí v Putinově okolí.

19; Rusům začnou brzy přidělovat úvěrový rating. Rusové začnou dostávat úvěrové ratingy, které budou stanovovány na základě nejrůznějších kritérií.

20; Vláda zvýší spotřební daň na benzín od 1. ledna 2019. Vláda schválila rozhodnutí o zvýšení spotřební daně na motorová paliva od 1. ledna 2019 o 2,7 až 3,7 tisíc rublů na tunu paliva. Této úrovně mělo být dosaženo už v červenci 2018, ale kvůli prudkému zdražování benzinu se naopak rozhodlo o dočasném snížení daně.

21; „Šokující invaze z Krymu“ Britské letectvo „zachránilo“ Evropu před ruským vojenským letectvem. Britské velení zveřejnilo fotografickou zprávu o „nevídaném hrdinství“ svých vojenských letců nad Černým mořem.

22; V NASA vysvětlili, k čemu jsou Spojeným státům kosmické síly. Šéf NASA Jim Bridenstine prohlásil, že kosmické síly USA jsou zapotřebí jako nikdy předtím.

23; Na Slovensku byli zadrženi Ukrajinci, kteří přepravovali nelegály na deltaplánu.

24; Bez McCaina nám lehčeji nebude. Takových jako on jsou miliony. Ti se ale trochu liší: Nyní je více těch, kdo se usmívají a za zády drží nůž.

25; Vztah Rusů k heslu „Rusko Rusům“ se změnil. Vyplývá to z výsledků výzkumu Levada Center. Za poslední rok se podíl těch, kteří toto heslo schvalují, zvýšil takřka dvojnásobně – z 10% na 19%.

26; Estonsko obnovuje lety stíhaček NATO po ostudné ztrátě bojové rakety. Přitom vyšetřování incidentu dosud neskončilo a ztracená raketa nebyla nalezena.

27; Prezident Moldávie zareagoval na protesty v Kišiněvě. Od 27. srpna ráno přikročila policie k rozhánění demonstrantů.

28; Kontrakty jsou uzavřeny. Dvanáct těžkých raket-nosičů „Angara-A5“ bude vytvořeno v první etapě. V roce 2019 se bude muset konat další odpálení těžké Angary.

29; Rusko se chystá odříznout Ukrajinu od moře, říká ukrajinský viceadmirál. Podle slov bývalého velitele ukrajinské námořní flotily Rusko realizuje v Azovském moře k strategii chaosu.

30; „Vy si chcete začít válku s Rusy? A nezbláznili jste se?“, ptá se šéf skupiny Pink Floyd. Legendární rockový muzikant promluvil o tom, co spojuje Rusy a Američany a proč je on sám proti démonizaci Ruska.

31; Nikolaji Karačencovovi nedokázali pomoci v Izraeli, ale onkologové z Moskevské oblasti vykonali zázrak. Zdraví herce a národního umělce se prudce zhoršilo po vážné dopravní nehodě v roce 2005. Později se k problému přidružila rakovina.

32; V prezidentské limuzíně Kortež (limuzíny pro nejvyšší představitele státu) se objeví nový model. Vnější úpravy jsou již dokončeny, v současné době probíhá dopracování jednotlivých prvků s konstruktéry.

33; Američtí vojáci nalezli další vážný nedostatek u F-35. Při vynuceném tankování v polních podmínkách letoun vyžaduje dodatečnou ochranu proti zásahu bleskem. Stíhačka F-35 je pravidelně kritizována za drahotu projektu a pochybnou bojovou efektivitu.

34; Budou se mi zdát děsivé sny, jak mě tenhle netvor požírá. Gigantická chobotnice vystrašila uživatele internetu.

35; Ruské ministerstvo obrany komentovalo informace o úderech ruského letectva na Afghánistán. Připomeňme, že ochranu vzdušného prostoru Tádžikistánu má na starosti ruské vojenské letectvo.

36; Místo Siemensu. Plynové turbíny bude vyrábět ruská společnost „Silovyje mašiny“. V dohledné době bude v Rusku zahájena výroba plynové turbíny ve stejné kvalitě, jaké vyrábí Siemens.

37; Oslavili „nezávislost“. Ukrajinská armáda ostřeluje pozice armády Doněcké republiky,. Váleční dopisovatelé registrují nová fakta porušování režimu přerušení palby ze strany Ukrajiny.

38; Kalhoty mu koupila máma, aby do nich dorostl. Na internetu se vysmáli trapnému zevnějšku ukrajinského ministra zahraničí. Klimkin je známý absolutně nepadnoucími kalhotami a saky. Tentokrát si vzal džíny a ani to ho nezachránilo.

39; Facebook bez vysvětlení odstranil stránku Anatolije Šaríje, který pravidelně sledovalo 280 tisíc uživatelů.

40; Putin: Rozšíření úzkých míst BAMu a Transsibiřské magistrály je prioritou na nejbližší roky. Prezident Ruska Vladimir Putin vyjmenoval prioritní cíle rozvoje dopravní infrastruktury Ruska.

41; FSB varuje ukrajinské gastarbeitery. Uživatelé sociálních sítí souhlasně přijali opatření zaměřená na prevenci zločinů mezi pracovníky přijíždějícími z Ukrajiny.

42; Jací revolucionáři, takové manželky. Zatímco Alexeje Navalného zavřeli na třicet dní, jeho rodina odcestovala na dovolenou do Španělska. Kdo by se taky vzdával dovolené kvůli takové prkotině, jakou je uvěznění manžela na třicet dní?

43; V ruské armádě byly vytvořeny nové speciální jednotky. Mobilní skupiny budou využívat zkušenosti získané ruskými specialisty při plnění bojových úkolů v Sýrii.

44; Hra na schovávanou. O tajném zmizení Medveděva. Chybějící informace o příčinách zmizení premiéra nemohou nevyvolávat fámy, které ruská vláda potřebuje ze všeho nejméně.

45; USA daly Ukrajině podmínky pro poskytnutí vojenské pomoci. Dokonce existuje časový harmonogram pro plnění těchto podmínek.

46; Karatelé masově utíkají z frontové linie. Skutečným bičem pro ukrajinskou armádu zůstávají dvě věci: alkoholismus a nekompletní stav mužstva.

47; Ukrajinský homosexuální karatel vyprávěl, jak jej neonacisté urážejí a za co vlastně bojoval. Pilipenko řekl, že až na druhý pokus se dostal do batalionu už po Ilovajském kotli.

48; V Kyjevě chtějí přejmenovat bulvár Přátelství národů na McCainovu počest. Na to, aby petice mohla být projednána Kyjevskou radou, musí získat 10 tisíc podpisů během 90 dnů.

49; Rakouská ministryně zahraničí upadla do mdlob během fóra. Lékaři jí operativně poskytli pomoc.

50; Soud uvalil na Navalného vazbu. Opoziční blogger byl zadržen v sobotu 25. srpna.

51; Nelidská vražda. V Mexiku byla zavražděna a rozčtvrcena Ukrajinka, která v zemi žila už dvacet let.

52; USA stahují nosiče raket s plochou dráhou letu pro úder na Sýrii. V Rusku navrhují, aby byla Sýrie vyzbrojena protivzdušným systémem S-300.

53; Šokující čísla. Byl zveřejněn počet Ukrajinců, kteří odjeli do Polska. Podle slov ukrajinského velvyslance Ukrajinci významně přispívají do polské ekonomiky. V Polsku žije a pracuje více než milion Ukrajinců. Zhruba 200 tisíc Ukrajinců získalo „Kartu Poláka“, informoval velvyslanec Ukrajiny v Polsku Andrej Děščica.

54; Oleg Carjov. Byl jsem jedním z nejsvobodnějších lidí Ukrajiny. Bývalý předseda Parlamentu Novoruska žije v centru Jalty ve vlastním sanatoriu. Je na něm vidět únava.

55; Na Krymu došlo k vypuštění neznámé látky. Na místo vyjeli specialisté. K události došlo na severu Krymu.

56; Nepřipustíme žádnou federalizaci, říká Porošdenko. Ukrajina je unitární stát a my nepřipustíme žádnou federalizaci v klíčových momentech fungování státu.

57; Byly zveřejněny působivé záběry: Plavidla ruské námořní flotily vypálila rakety s plochou dráhou letu. Podle informací objektivní kontroly všechny rakety úspěšně zasáhly cvičné cíle.

58; Putin strávil dovolenou s minstrem Šojgu a Bortnikovem na Jeniseji.

59; Rusko vypracovalo odpověď na sankce pro státnímu dluhu. Máme celý balík opatření, jak budeme postupovat, pokud taková rozhodnutí budou zavedena.

60; Sýrie: Ruský specnaz pobýval ve škole ozbrojenců. Informuje o tom reportáž z místa události.

61; Američané si hrají s ohněm. Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo plány USA na rozšíření vojenských cvičení na Ukrajině. Plány USA rozšířit výcvikovou činnost na Ukrajině budou přímou cestou k destabilizaci situace v regionu.

62; Voják ukrajinské armády si vystřelil do hlavy 16 kulí ze samopalu. Voják byl nalezen mrtev 7. srpna na místě služby v centru Desna.

63; V Dněpropetrovsku chtějí zvěčnit památku senátora McCaina. Informoval o tom zástupce starosty Michail Lysenko.

Zdroj: rusvesna.su

 1,966 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat