Reklama

Waters z Pink Floydů má ukromalér. V hledáčku ho má «Mírotvorec»

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Jméno britského rockera Rogera Waterse jsme zvyklí slýchat v souvislosti se světoznámou skupinou Pink Floyd, s pojmem psychedelic rock nebo jinými termíny souvisejícími s hudbou, či výstřelky členů této kapely. Tentokrát si však Roger dovolil zjevně příliš, a to mít jiný názor než oficiální Kyjev. Navíc označil eventuální válku s Ruskem za šílenství. «Ukro(tný) Trest» následoval okamžitě.

Muzikant a zpěvák si totiž dovolil prohlásit pro ruský list «Izvestija», že existuje řada smluv a listin, podle nichž má Rusko veškerá práva na (město) Sevastopol. «Změna moci na Ukrajině, naplánovaná Washingtonem, prostě vyprovokovala Moskvu k dalším krokům», tak okomentoval Waters připojení Krymu. To si ovšem Ukrajinci «nenechali líbit» a zanesli Rogera Waterse do svého černočerného seznamu «Mírotvorec» (něco ve stylu Kremlin Watch v Česku). Ostatně, Mírotvorec už je pověstný tím, že jeho databáze obsahuje spoustu zvučných jmen slušných lidí. Tentokrát se k nim připojil také Roger W.

A není divu. Roger nezakrytě říká, že za situaci na Ukrajině nese odpovědnost Victoria Nuland – oficiální zástupce Ministerstva zahraničí USA pro evropské záležitosti v letech 2011 – 2013. «Ona to všechno organizovala a teď je ta země rozdělená na dvě části. Nevím, jak Ukrajina vybředne z této situace, ale obviňovat z toho Rusko je prostě směšné. Přesto se to Američanům dobře daří a lidé jim věří, protože ovládají média a mohou vytáčet situaci, jak se jim to hodí», řekl v rozhovoru pro list Izvestija, Waters.

Chcete začít válku s Ruskem? Pak jste šílenci

Roger nevěří ani takzvaným «Bílým přilbám», natož akcím, jako byl «Novičok» v případě Skripalových v Salisbury. Ověřil si, že Bílé přilby jsou fake. Ještě tvrději se bývalý frontman vyjadřuje ke kauze Skripalovi: «Že je útok na Skripalovy nesmysl, je jasné dokonce někomu, kdo má jen jednu (mozkovou) hemisféru. Mnohým ale chybí i ta jedna hemisféra, takže této absurditě věří. Chci říct celému světu: „Chcete začít válku s Rusy? Jste snad šílenci? Více alespoň s kým máte co do činění? Rusové vás osvobodili od fašizmu za cenu životů 20 milionů svých občanů! A vy s nimi chcete válčit? Co zlého vám udělali? O čem to vůbec mluvíte?“», zlobí se Waters.

Na nedostatek práce si ex-frontman legendární skupiny nemůže stěžovat

Koncem srpna, v rámci světového turné, vystoupí bývalý kapelník Pink Floydů v Moskvě a St. Petěrburgu s programem «Us + Them». V rámci show zazní nejznámější hity z klasických alb Pink Floyd: «The Dark Side Of The Moon», «The Wall», «Animals», «Wish You Were Here», ale také písně z Watersova nedávného alba «Is This the Life We Really Want?».

Show v Moskvě se stane závěrečnou částí evropského koncertního turné, které odkazuje na píseň «Us + Them» z alba «The Dark Side Of The Moon». Celkem navštíví Waters během evropské části turné 23 země. Možná je to zvláštní, ale Ukrajina k nim nepatří.

Jméno Pik Floydů neuslyší v Moskvě poprvé. Už v roce 2006 zněl Rudým náměstím jejich program «In the Flesh» a v roce 2011 legendární «The Wall».

Zdroj foto: colta.ru

 1,306 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat