Reklama

Sýrie opět ohrožena provokací: USA vyhrožují úderem na SAR, «umírněná Nusra» dopravila bojový chlór

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Podle informací agentury Bloomberg, upozornil poradce amerického prezidenta pro otázky národní bezpečnosti John Bolton tajemníka Rady bezpečnosti RF Nikolaje Patruševa na to, že se USA chystají udeřit na objekty Sýrie, a úder má prý být mohutnější než ty předchozí.

Trump oznámil tuto svou provokaci na jednání v Ženevě. A proč provokaci? Prý má Pentagon k dispozici údaje o přípravě chemického útoku silami Syrské arabské armády (SAA). Prý aby dobyla poslední regiony obsazené teroristy, které západní politici něžně nazývají «umírněná opozice».

Ministerstvo obrany Ruské federace ale předložilo docela jiné a skutečné důkazy. Ano, chemické útoky v Sýrii se skutečně chystají. Stejně jako dřív se jimi ale zabývají členové ozbrojených islamistických uskupení – právě ta takzvaná «umírněná opozice».

Zástupce Ministerstva obrany RF proto oficiálně informoval americký protějšek, že ozbrojenci jednotek Haját Tachrír aš Šam, kterým velí teroristická organizace Džebchat an Nusra, dodali do lokality Džisr Aš Šugura v západní části Idlib 8 nádob s bojovým chlórem. Takže o «mírumilovných záměrech» těchto skupin jistě nebude mít nikdo ani náznak pochybností.

Vražedné «Bílé přilby» opět v akci

A zase jsou ve hře «Bílé přilby» ze syrského Hollywoodu. Tentokrát budou inscenovat použití chemických zbraní syrskou armádou speciálně připravení džihádisté, vycvičení bojovníky britské soukromé armády «Oliva». Jak upřesnilo Ministerstvo obrany RF, bude tato skupina připravených islamistů imitovat záchranu «zraněných». Samozřejmě, v kostýmech «Bílých přileb».

No a poté, stejně jako v případě Chan Šejchunu, bude tento spektákl rozehraný teroristy označen za «donebevolající zločin diktátorského režimu Bašára Asáda proti vlastnímu lidu». Poté by tedy asi měl následovat úder. Proto byly už do spojeneckých zemí USA v blízkovýchodním regionu předislokované vojenské síly.

Zřejmě právě proto jsme docela nedávno zaznamenali v Perském zálivu torpédoborec The Sullivans s 56 okřídlenými střelami na palubě. Mimo to, byl převelen na americkou základnu «El-Udejd» v Kataru americký bombardér B-1B, vybavený 24 raketami typu «vzduch-povrch».

Kreativita Západu je poněkud nulová

Jinými slovy, Západ nic nového nevymyslel a Západ se opakuje. Nějak zapomíná, že opakovaný vtip není vtipem. A proč zase chystají Američané se západními spojenci další trapné divadlo s chemickými zbraněmi?

Tak v prvé řadě za to «mohou» úspěchy Syrské armády, které zbývá osvobodit od teroristů už jen Idlíb, kam tito teroristé utekli. No a to je samozřejmě zásadní nesouzvuk s plány Washingtonu, odstavit vládu a prezidenta Asada. No a navíc, udeří-li USA beztrestně na syrskou armádu a na objekty SAR, umožní tím džihádistům přejít do útoku. A za třetí, je velmi pravděpodobné, že bude chtít Washington podniknout úder ještě před tím, než se sejde triumvirát: Rusko, Turecko a Írán, aby se dohodli co s Idlíbem. Vždyť přece co je to za  «drzost», jednat o čemkoli bez USA, zejména, když s vydrancováním Sýrie měli Američané dalekojdoucí plány.

 1,361 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,819 zobrazení celkem,  2,007 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,820 zobrazení celkem,  2,008 zobrazení dnes

Číst více »