Reklama

Expert vysvětlil, proč si Kyjev nepřevzal lodě, které zůstaly na Krymu

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Šéfredaktor vojenskohistorického časopisu Military Krym podplukovník v záloze Sergej Čennyk vysvětlil zpravodajskému portálu Sputnik, proč si ukrajinské úřady nechtějí vzít zpět válečné lodě, které na poloostrově zůstaly. Jde především o Nerudovskou otázku – „kam s nimi“?

„I když jim Rusko pomůže a odvleče je vlečnou lodí do Oděsy, Očakova, Chersonu nebo Nikolajeva, zazní vzápětí další otázka: ‚A co s nimi dál?‘ Peníze přece nejsou. Aby mohli Ukrajinci tyto lodě prodat nebo s nimi něco udělat, potřebují peníze na jejich údržbu… A to se jim samozřejmě nehodí, vždyť žádný přínos z toho návratu nebude, zatímco obrovské problémy s financováním a údržbou nastanou velmi brzy,“ řekl podplukovník redakci.

Čennyk také vyslovil předpoklad, že ukrajinská strana bude i nadále pod různými záminkami odmítat vlastní lodě, navíc se bude snažit mj. obviňovat Rusko z toho, že je přivedlo „do hrozného stavu“. Tento stav ale byl, jak zdůraznil expert, od začátku mimořádně ubohý a za 4 roky opravdu nebylo možné zdevastovat lodě na úroveň, v níž se ocitly dnes.

„Z vojenského hlediska můžeme označit stav těchto lodí, stejně jako i prakticky větší část toho, co nyní mají ve výzbroji, za nebojeschopné. Všechno, co zůstalo na Krymu, je ještě ze sovětské doby. Vzít je zpět, znamená vzít kovový šrot, který už nikdo nepotřebuje,“ řekl na závěr expert.

 1,370 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat