Reklama

Ach ty volby! Žádný souhlas s nelegálními migranty, zní z vlády.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Evropské problémy s migrací budou hlavní příčinou obav voličů při volbách do Evropského parlamentu v květnu příštího roku a přitáhnou do hlasovacích místností tichou většinu protiimigračních voličů. V dnes zveřejněném rozhovoru s agenturou Reuters to řekl premiér Andrej Babiš (ANO), uvádí deník ČTK ceskenoviny.cz.

Na tomto a podobných prohlášeních, ať už Andreje Babiše nebo ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) či jiných, zejména parlamentních politiků je patrné, že se volby blíží a dělají většině parlamentních stran nemalé vrásky. Proto také vládní strany mění pružně rétoriku a začínají razit kurs „tvrdého“ nepřijímání nelegálních migrantů.

Podle Andreje Babiše Česká republika a další země střední Evropy, jako Maďarsko, Polsko a Slovensko, se dlouhodobě stavěly proti Bruselem navrhovanému systému kvót na přerozdělování žadatelů o azyl. Tato myšlenka byla oficiálně smetena ze stolu na červnovém summitu EU, kde ji nahradila dohoda o dělbě uprchlíků na základě dobrovolnosti.

Babiš zopakoval, že jeho země nepřijme žádné migranty; Češi podle něj pomáhají lidskými zdroji a financemi včetně 80 milionů eur vynaložených od roku 2015 na podporu migračních středisek mimo EU.

V jednom mají pravdu. Evropské volby v květnu příštího roku, ale i komunální volby letos na podzim nejspíš přitáhnou více lidí, protože se občané se už reálně obávají o vlastní bezpečnost. Stále více občanů se dozvídá prostřednictvím známých v zahraničí ale také internetu, jak vypadají problémy s migranty na západě Evropy. Je jim také stále více jasné, že komunální politika hraje v migračním procesu velmi důležitou roli. Stačí se podívat například na Teplice a každému občanovi musí být jasné, že problém Teplic vůbec nemusí být pro naši zem ojedinělý.

Není proto divu, že mají parlamentní, a zejména obě vládní strany obavy, jak letošní komunální volby dopadnou. Důvod je jednoduchý. Příliš dlouho politici ignorovali nebezpečí, o kterém už dlouho mluví SPD a některé neparlamentní strany. Příliš dlouho také ignorovali názor vlastních občanů.

„Vláda ČR nemůže a nebude dávat žádný souhlas s nelegální migrací“, uvádí na stránkách Ministerstvo zahraničních věcí, které je nyní pod správou místopředsedy vlády Jana Hamáčka, který se ještě nedávno vyznával z obdivu k Islámu.

Lze jen doufat, že občané nemají zase tak krátkou paměť, jak by si to politici přáli.

Zdroj foto: www.g.cz

 1,135 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat