Reklama

Potřebujeme vlastní armádu, ne expediční sbory

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Summit NATO přinesl zklamání zejména pro západoevropskou vrchnost. Prezident Trump projevil nezájem «bránit» Evropu za americké peníze. Jinými slovy, plaťte víc do americké pokladničky. Údajně brání Amerika Evropu proti Rusku. Jenže ouha, ono to Rusko nějak nejeví zájem kohokoli napadat. Neméně zajímavé je, že i sám Trump se na summitu NATO obrátil především na západoevropské země. Že by pochopil, že ve Střední Evropě věří v agresivitu Ruska jen ti, kdo jsou za to dobře placení a skupinka nadšenců «dobrovolníků»?

USA porušují dnes všechny možné dohody, nebo aby nemusely plnit své závazky z jiných dohod vystupují. Jejich základny (samozřejmě pod hlavičkou NATO) jsou roztažené všude po světě, a hlavně kolem hranic Ruska. Ale propaganda stále vříská, že to Rusko je agresor. Trump ovšem musí cítit, že podpora amerických „vojenských“ akcí ve světě klesá. Americká šrotová technika, kterou USA v Evropě předvádějí je nezřídka k smíchu. A za to má Evropa sahat hluboko do kapsy?

A Evropa se už začíná bouřit. Tím spíš, že i po summitu je zřejmé, že Americe vůbec nejde o evropskou bezpečnost, ale o kšefty, z nichž chce ve prospěch USA vytlačit Evropu a Rusko. Trump dokonce pohrozil, že USA vystoupí z NATO. Inu, proč ne? Situace se i tak vyhrocuje a nemusí být daleko doba, kdy zesílí snaha vytvořit ryze evropskou armádu. Otázka zní – co z toho bude mít Česko? Co z toho bude mít Visegrád a další malé země? Opravdu si někdo myslí, že by Západ někdy chránil Střední Evropu? Zkušenosti zejména našeho národa mluví o přesném opaku.

Nelze než souhlasit s předsedou SPD Tomio Okamurou, který komentoval summit NATO velmi přesně: «Americký prezident Donald Trump řekl na summitu NATO, že požaduje zvýšení výdajů na obranu jednotlivých členských států na požadovaná 2% hrubého domácího produktu (HDP). Považuji za stávající situace navýšení výdajů za špatné a nesouhlasím, jelikož naše armáda potřebuje především nejprve změnit svoji koncepci – musí se změnit z malého a drahého expedičního sboru na armádu, která je určena primárně k obraně České republiky a našich hranic.»

I v Česku, stejně jako ve V4 nebo v Rakousku tato tendence sílí. Potřeba obrany vlastních hranic a vlastní země musí být, tak jako vždycky byla,  prioritou každého státu i národa, protože jinak je ohrožena sama podstato jeho existence. Je nezbytná i vlastenecká výchova ve školách, aby děti věděli už od mala, že toto je jejich zem, kde oni jsou domácími pány a správci, a kterou musí bránit a chránit, chtějí-li žít v míru a pokoji. A organizace typu Svazarm, bez ideologického stranického náboje, by toto vlastenectví mohly rozumně posílit a připravit mladé muže nejen na vojenskou službu, ale i na přežití v terénu. Doba je příliš neklidná, než bychom si mohli dovolit takové věci opomíjet.

Takže chce-li Trump odejít Ameriku z NATO, proč ne? My jsme Evropa. Evropa s vlastní bohatou kulturou, historií, tradicemi s židokřesťanskými kořeny. A nikdo jiný, než národ každé té země, by neměl rozhodovat o tom, kdo je jeho nepřítel.

Ostatně, účelem české armády byla vždycky obrana. A ochrana zájmů vlastní země se dnes opět stává tou nejvyšší prioritou. A ono známé opakované šlápnutí na «hrábě důvěry ve spojence», bychom si už opravdu zopakovat neměli. S NATO jsme se stali podílníky na zločinech západních zemí, které začaly bombardováním Bělehradu a trvají dodnes. Ale česká armáda nepotřebuje být primárně útočná. Jejím cílem budiž obrana vlastního státu a jeho řádu. A za tím si Češi, Moravané a Slezané musejí stát. Protože další protektorát už přežít nemusejí.

 1,068 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,674 zobrazení celkem,  1,533 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Vlastenčení…

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který

 17,440 zobrazení celkem,  835 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,675 zobrazení celkem,  1,534 zobrazení dnes

Číst více »