Reklama

Chceme se mít dobře! 2. část

AUTOR PŘÍSPĚVKU

V minulém článku jsme si pověděli něco málo o občanském důchodu, co vše nám může přinést a jak dokáže zklidnit a dokonale zabezpečit chod rodiny. Pokračujme tedy dalším krokem… Stálý příjem tedy máme, můžeme pracovat v oblasti, kterou známe a umíme, máme dost financí na vyžití své i svých dětí…ale… Pořád nám trochu dělají vrásky různé platby a poplatky…za vodu, za elektřinu, za plyn, za nájem, za hypotéku… Pojďme se tedy podívat třeba na otázku elektřiny a vody, jedny z nejpotřebnějších “komodit“ pro život. Pokud se alespoň trošku orientujete v oblasti obchodu s elektřinou, nemohl vám uniknout fakt, že do cizích zemí se elektřina vyváží za podstatně nižší cenu, než která je účtována nám. Zcela logicky vás musí napadnout: PROČ??? Proč cizí lidé mají výhodnější ceny elektřiny než občané státu, kde se elektřina vyrábí? Proč firma vyrábějící elektřinu rozděluje svým manažerům a ředitelům vysoce nadstandartní odměny, zatímco obyčejní lidé si lámou hlavu, kde na účty za elektřinu vzít penize? … A s vodou je to obdobné. Cizině prodáme vodu jako takovou a sobě necháme na starosti vodovodní řád , který je víceméně v havarijním stavu a vyžaduje neustále opravy? Kdo mohl takové nevýhodné obchodní smlouvy vůbec podepsat? Odpověď je jednoduchá…“Prachy hýbou světem a pro peníze udělají někteří lidé prostě cokoliv“. Je to smutné, ale je tomu tak.

Co s tím? Že je to neřešitelné? Že to jinak nejde? Ale ano, jde to.

Vůbec není nemožné zajistit vlastním občanům vodu i elektřinu zadarmo. Stačí “jen“ důsledná ekonomická reforma, kdy se odstaví od svých plných korýtek různé nadnárodní korporace, které ve velkém “ujídají“ to, co patří občanům tohoto státu. A jak toho lze dosáhnout? Budu se opakovat, ale použiju stejná slova jako v prvním článku: “ Jediné, co je pro tohle nutné udělat, je přestat věřit chronickým politickým slibotechnám a dát prostor a možnost předvést v praxi své dovednosti lidem, kteří nejsou motivováni ziskem nebo touhou po moci a “slávě“. Lidem, kteří tu vždy budou pro lidi.“…. Proč? Protože od roku 1989 žádný politik ani politická strana neudělali nic pro své občany, zato se mohou přetrhnout, když se jedná o jejich vlastní kapsu. Umí jen žvanit a slibovat a hrabat jen pro sebe. To ale nepotřebujeme. Potřebujeme odborníky, kteří se perfektně vyznají ve svém oboru a jsou schopní jej řádně obhospodařovat a spravovat pro své občany, bez mocenských a politických ambicí. Potřebujeme, aby lidé konečně vzali rozum do hrsti a začali myslet na to, komu dávají svůj hlas při volbách.

A jen jedna jaksi „utopistická“ myšlenka na závěr… Zkuste si představit, že ze dne na den přestanou existovat peníze a majetky a lidé by se museli uživit „rukama“… Jak by vypadal svět? Každý pracující člověk by si uměl vyrobit něco, co by dokázal směnit za výrobek jiného člověka. Co by asi tak dokázali „vyrobit“ naši političtí kecálkové???

 1,566 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat