Reklama

Zprávy o Donbassu, z Ukrajiny a ze zbytku světa

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Úterý, 1. května 2018:

1; Ukrajinské ministerstvo obrany prozradilo, kdy ukrajinská armáda začne využívat Javeliny. Ministr také vyjádřil vděčnost prezidentům Ukrajiny a USA Petru Porošenkovi a Donaldu Trumpovi.
2; V Nikolajevu tečou po ulicích fekálie, asfalt se boří pod nohama. V tuto chvíli obkládají lidé své domy pytli s pískem, aby je nezatopily splašky valící se z kanalizace.
3; Britové se omlouvají Rusku za své šílené politiky. Obyvatelé Velké Británie píší o svých pocitech trapnosti, které jsou vyvolány pokusem jejich politiků démonizovat Rusko.

4; Ve světě začaly protesty proti rusofobním represím kvůli informaci, že „ruskou vzpouru“ bude potlačovat specnaz z USA.
5; Zoufalá situace v amerických školách donutila učitele vyjít do ulic. Učitelé ve státech Arizona a Colorado zorganizovali masové demonstrace na znamení protestu proti nízkým mzdám.
6; Jsou Ukrajinci a Doněčtí nepřátelé? Byl proveden průzkum mínění v Doněcké republice. Průzkum byl dělán na jeden záběr, což vylučuje sestříhání záznamu nebo jiné pokusy zkreslit názor respondentů. V Doněcké republice necítí nepřátelství k obyčejným lidem, nýbrž k politickému vedení země.
7; Rusko je povinno odevzdat most. Věří vůbec v Kyjevě vlastním výhrůžkám? Čubarov navrhl sebrat Rusku Krymský most.

8; Ukrajinští nacisté nelidsky zmlátili v Kyjevě aktivistu – pravoslavného lékaře-kardiologa. Zbití Lukjanina má na svědomí Washington, vyplývá z prohlášení Svazu Pravoslavných Bratrstev.

9; Řízený chaos v Arménii. Rozdělí si zemi Turecko a Ázerbajdžán? O tom, jaká budoucnost čeká sousední zemi zachvácenou demonstracemi, uvažuje novinář Vladimir Dobrynin.

10; Jak specnaz FSB zlikvidoval šílené teroristy Islámského státu. Byly zveřejněny záběry ze speciální operace v Dagestánu.

11; Ruský revanš nazrává v nitru národa. Obnovení Jednotné Ruské říše je osudově nutné stejně jako příchod dalšího ročního období.

12; Nacismus minus elektrifikace. Teror jako způsob řízení státu. 28. dubna pořádali nacionalisté ve Lvově na počest 75. výročí vytvoření divize SS Galizien „Pochod velikosti ducha“.

13; Vojenská tajemství. O Trumpových „chytrých raketách, zajatých teroristech a odvetném úderu na USA. Šéfredaktor časopisu Nacionalnaja oborona Igor Korotčenko probral otázky národní bezpečnosti s Dmitrijem Linterem.

14; Chcípající ukrajinské dělostřelectvo. Celé ukrajinské dělostřelectvo je starobylé a v tom nejhorším smyslu slova sovětské. Ale hlavní problém je jinde. Ukrajinský vojensko-průmyslový komplex není schopen samostatně vyrobit raketové komplexy, raketomety ani minomety. V nejlepším případě dokáže sem tam něco opravit.

15; National Interest označil hlavního nepřítele USA. A není to Rusko ani Čína, nýbrž nesplatitelný vnější dluh USA.

16; USA dokončily operaci proti Islámskému státu v Iráku. Američané už uzavřeli štáb operativních vojsk v Bagdádu, informuje agentura Reuters.

17; Trump se radil s Merkelovou, jak si má počínat s Putinem. Merkelová má přece „solidní historii“ vztahů s Vladimirem Vadimirovičem.

18; USA mají v úmyslu využívat při svých cvičních ruské vrtulníky. V roli cvičného nepřítele mohou vystupovat buď Mi-24 nebo Mi-17.

19; V centru Jerevanu se sešly stovky lidí v očekávání volby nového premiéra Arménie. Lídr protestního hnutí Nikol Pašiňjan prohlásil, že vládnoucí Republikánská strana „se rozhodla zmařit volbu premiéra“.

20; Ukrajina sází na silové řešení konfliktu v Donbasu. Informoval o tom zástupce Ruska v Kontaktní skupině pro situaci na Ukrajině Boris Gryzlov.

21; Prvomájová demonstrace v Moskvě. Svátek Jara a Práce se slaví v Rusku, v USA a v řadě zemí Evropy, Afriky, Latinské Ameriky i Asie.

22; Po Doněcku prošel mohutný prvomájový průvod. Manifestace se účastnilo zhruba tři tisíce lidí. Podle organizátorů šlo o představitele pracující elity Donbasu.

23; V Kyjevě se konal Pochod pracujících. Na Kreščatiku se sešli účastníci pochodu socialistů.

24; Su-34 a slzy amerického specnazu. Protiruská hysterie Západu nevědomky odhalila tajné zdroje světové rusofobie.

25; Experti USA promluvili o převaze Ruska v případném konfliktu s NATO. Rusko disponuje značnou převahou nad NATO ve Východní Evropě, myslí si autoři zprávy Vojenské akademie USA ve West Pointu.

26; Vrtulová vojska. Bojové gyrokoptéry ukrajinské armády. Ukrajinský vojensko-průmyslový komplex začíná zvládat výrobu techniky na úrovni první poloviny 20. století.

27; V Nejvyšší radě Ukrajiny informovali, čeho se ve skutečnosti bojí Porošenko. Opoziční poslanec Jevgenij Muravjov řekl, že Porošenko se bojí toho, že bude muset nést odpovědnost za své rozhodování a činy.

28; První máj v Charkově. Objevila se i symbolika Charkovské lidové republiky. Nacisté zaútočili na účastníky pochodu. Před začátkem shromáždění byli účastníci varováni před odpovědností za využívání komunistické symboliky.

29; Něco takového jsem neočekával. Neonacista z Austrálie vyprávěl, jak bojoval s narkomany proti domobraně Donbasu. Australská televizní stanice ABC vyprávěla příběh Ethana Tillinga, bývalého vojáka z Brisbane.

30; Izrael je připraven k útoku. Premiér a ministr obrany získali právo vyhlásit válku. Minulou noc poslanci schválili příslušný dodatek k ústavnímu zákonu „O vládě“.

31; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti odvrátilo mohutnou diverzi SBU.

32; Ukrajina: Při pokusu spustit vysokou pec se vylily desítky tun žhavé litiny. Informovala o tom tisková služba Státního úřadu pro mimořádné situace Dněpropetrovské oblasti.

33; V Oděse Kavkazané nelidsky zavraždili amerického pastora. Informoval o tom zástupce Hlavní správy Národní policie v Oděské oblasti.

34; Vražda pažbou do spánku. Ozbrojenec ATO zahynul v Luganské republice „za podivných okolností“. Podle informací ukrajinských médií se zavražděný jmenoval Vladimir Chopťar a sloužil ve 14. samostatné mechanizované brigádě.

35; Potyčka v Moskvě. Dobrovolníci Donbasu a kozáci se střetli s proukrajinskými nacisty. Dnes účastníci protestní akce oznámili, že u budovy Sacharovského centra došlo k potyčce.

36; Najemův bratr vyprávěl o krutém výprasku poslance. Čečenci ho zkopali tak, že musel být operován. Během pouliční rvačky, která proběhla 30. dubna v Kyjevě, ztratil poslanec za Porošenkův blok třikrát vědomí.

37; Válka v Donbasu se mění. Doněcká republika má zbraně proti Javelinům. Batalion ukrajinské armády se vzbouřil. Náčelník operativní skupiny brigády podplukovník Anněnko navrhl uvěznění podněcovatelů vojenské vzpoury, kterými jsou dva velitelé rot z daného batalionu.

38; V Moskvě byl dopaden gambler a vrah, který si popletl hru a realitu. Informuje o tom Vyšetřovací výbor Ruské federace.

39; Na demonstraci v Petrohradě byli zadrženi provokatéři s vlajkami Ukrajiny a LGBT. A v Moskvě protestovali i oběti trestní psychiatrie.

40; KremlTV připojila Doněck k Rusku. Na Ukrajině jsou rozhořčeni. Jde ale jen o materiály k prvomájovým demonstracím.

41; Ukrajina předložila tři varianty definitivního řešení „doněcké otázky“. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko podepsal výnos o ukončení protiteroristické operace v Donbasu. První variantou je silové řešení, které je považováno za méně pravděpodobné. Další dvě varianty jsou nazývány „chorvatským scénářem“.

42; Lídr Arménského Majdanu prohlásil, že Rusko zůstane strategickým partnerem. Pašiňjan dále prohlásil, že po volbách Arménie neopustí Eurasijský ekonomický svaz ani Organizaci Dohody pro kolektivní bezpečnost.

43; Ukrajinský okupant spáchal sebevraždu kvůli neopětované lásce. Okupační velení slibuje provedení detailního vyšetření případu a zveřejnění jeho výsledků.

44; Dobrovolníci Donbasu a kozáci zmařili proukrajinskou akci v centru Moskvy. Informoval o tom Svaz Dobrovolníků Donbasu.

45; Arménský Majdan pokračuje. Pašiňjan vyzval k blokování silnic a letišť. Lídr opozice Arménie Nikol Pašiňjan vyzval své stoupence k všeobecné stávce.

46; Armáda Doněcké republiky se pomstila karatelům za ostřelování civilního obyvatelstva. Dnes ve 13:50 nepřítel opět zahájil podlé ostřelování civilního obyvatelstva.

47; Letecká rozvědka ruského letectva vypátrala dva oddíly ozbrojenců a Su.34 na ně zaútočil. Svědčí o tom reportáž ze Sýrie.

48; Ukrajinci utíkají ze země. Byly zveřejněny šokující statistiky. Celkový počet ukrajinských pracovních migrantů prudce roste. Podle oficiálních statistik činí celkový počet gastarbeiterů 2,5 milionu lidí. Nejvíce jich je v Rusku, Polsku a Itálii. Kolem 5% ukrajinského obyvatelstva pracují v zahraničí. Zpravidla ale vykonávají podřadné práce.

49; Obyvatelé Dněpropetrovska ztloukli a vyhnali neonacisty. Příčinou konfliktu byly instalace oslavující divizi SS Galizien.

50; NBC: Izrael se nachystal k útoku na Írán, říkají americké armádní zdroje. Izrael se čím dál více bojí íránského vlivu v sousední Sýrii.

51; Maroko „potrestá“ Írán za podporu separatismu Západní Sahary. Podle ministrových slov uzavře Maroko své velvyslanectví v Teheránu a vyhostí íránského velvyslance Rabatu.

52; Lídra oděského Pravého sektoru střelili do zátylku. Po výstřelu Stěrněnko sám běžel za útočníkem a dopadl jej. Druhého útočníka zadržela policie.

Zdroj: rusvesna.su

Zprávy: B. Weitingerová

 1,268 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat