Reklama

SÝRIE – včera, dnes a zítra!

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Dnešní internetové šílenství ve vztahu k Sýrii, mě dovedlo k tomu, vykonat nějaká zjištění a uvést stav na pravou míru.
Tedy útok začal 3:55 Sýrijského času dne 14.4.2018. Útok byl proveden organizovaně a to ze stran USA, Velká Británie a Francie. Nutno podotknout, že nebyl schválen RB OSN. V případě Velké Británie bez souhlasu vlády a sněmovny Lordů. V případě Francie bez souhlasu Parlamentu. V případě USA na přímý rozkaz presidenta jako vrchního velitele ozbrojených sil.
Bylo vystřeleno celkem 103 (slovy jedno sto tři) raket Tomahawk. Ministerstvo obrany USA deklaruje 105 (slovy jedno sto pět). Z tohoto počtu bylo 71 zneškodněno (lhostejno jakou formou – není podstatné) již ve vzduchu během letu. Zbylé dopadly na území Sýrie. Z tohoto množství vybuchlo jen 8 (slovy osm) a to na místa níže uvedená. Podle agentury Reuter bylo výbuchů šest (slovy šest) ale podle domorodců jich bylo 8 (slovy osm).
Francie nasadila do útoku letadla Rafale bez zjištění skutečného počtu. Velká Británie nasadila do útoku letadla Tornádo GR4, Královského válečného letectva, které startovaly z vojenské základny Akrotiri na Kypru vybaveny raketami Storm Shadow. USA nasadily do útoku různé typy zbraní, rakety Tomahawk a B-1 dlouhého doletu. Tyto hodnoty jsou potvrzeny i stanicí FOX NEWS.
Britské letouny zaútočily na jednu vojenskou oblast, bývalá raketová základna 24 kilometrů západně od Homs. USA zaútočila na tři vojenské objekty, které se podle nich účastní na chemickém programu. Pro upřesnění jeden z objektů byla budova Vědeckého výzkumu (na sídlišti Barzech – v jihovýchodním Damašku) a druhý objekt kasárny prezidentské gardy. Třetí byla budova nemocničních laboratoří, všechny tři v Damašku. Toto potvrzuje i Syrská agentura lidských práv a Syrská státní televize. Pokládám za nutné zde zdůraznit, že složky NATO, EU, Kanada a další státy veřejně podpořily tuto agresi bez jakýchkoliv důkazů, ale malinký a nicotný Kypr, se svojí nesmírně strategickou polohou v oblasti nepodporuje tento akt a nebude se ho v žádném případě a za žádných okolností účastnit i přes skutečnost, že letouny RAF startují z vojenské základny Akrotiri umístěné na ostrově. Ve skutečnosti však území Britkých vojenských základen je sice součást Kyperského území, ale vláda nad tím nemá naprosto žádnou kontrolu a silové složky nemají na toto území vstup umožněn.
Obecně je již několik dní známo, že Ruská vojenská policie objevila v oblasti prázdné kontejnery od chlóru německé výroby (ověřeno na mnoha pramenech veřejně dostupných), které byly připraveny na provokaci. Taktéž Ruská vojenská policie byla nucena zasáhnout v Hollywoodu Bílých přileb, což bylo také již nejednou i s odkazy publikováno.
Ve skutečnosti Syřané jsou už unaveni a vyzývají prostřednictvím příbuzných v zahraničí, aby lidem vysvětlovali, že to co je v tisku a televizi jsou lži. Dnes v Damašku byla velká radost a oslavy z nezdařeného útoku této triády. Škody jsou ve skutečnosti celkem zanedbatelné, mimo skutečnost čtyřech osob, které zahynuli a asi 50 těžce nebo lehce zraněných.
K bojovým prostředkům, v oblasti se nacházejí loďstva všech možných zemí a NATO. K tomu nutno podotknout, že tři plavidla NATO Německého Bundeswehru z nového přístavu v Lemesolu nevyplula a námořníci sladce spinkali v hotelu Poseidonia v obci Agios Tychonas. Mimo nich se v oblasti vyskytují loďstva Turecka, Egyptu, Izraele, Španělska, Itálie a samozřejmě Řecka, které supluje Kyperské námořnictvo, které neexistuje. Tento stav je zajištěn bilaterální smlouvou mezi oběma zeměmi.
Závěrem není až tak zcela od věci uvést, že podstatné informace o celém útoku, měly všechny zúčastněné strany konfliktu, tedy i Rusové v předstihu (odhaduji, že díky tomu i Syřané, ale to je domněnka). Naproti tomu ostatní nevěděli naprosto nic, což dotvrzuje chování námořníků Bundeswehru. Takže Stropnický zcela jistě nemluví pravdu.

Karel Kopel

 1,611 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 972 zobrazení celkem,  500 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 973 zobrazení celkem,  501 zobrazení dnes

Číst více »