Reklama

Výročí vzniku Československa a obnovení suverenity Čech, Moravy a Slezska a zemí Koruny České

AUTOR PŘÍSPĚVKU

.

Právě skončilo výročí vzniku Československa a obnovení suverenity Čech, Moravy a Slezska a zemí Koruny České, království, které vzniklo roku 1212 Zlatou bulou sicilskou.

  • První český král s právem dědičným Přemysl Otakar I.
  • Poslední český král (neslavný) ze svobodné vůle českého stavovského sněmu Fridrich Falcký 1620.

→ Dále bylo Koruna Česká v područí Habsburské monarchie až do roku 1918, kdy byla suverenní státnost Zemí Koruny České obnovena jako republika.

→ Mnozí to ani neví
→ Mnozí na to nedbají a ignorují
→ Mnozí by rádi, abychom byli opět v cizím područí
→ Mnozí po našem dědictví šlapou kvůli svému vlastnímu prospěchu
→ Někteří by chtěli po habsbursku odtrhnout Moravu
→ Mnozí to vidí, ale nejsou odhodláni naši zemi chránit
→ Mnozí dávají své hlasy těm, co nás zase prodávají

► Neubráníme li svou zemi
→ budeme zřejmě velmi brzy žádat o dovolení ve své zemi žít.
→ naše děti nebudou mít žádná práva
→ Měli bychom si svůj stát vzít zpět a opravit ho tak, aby nám sloužil a chránil nás.

Občanské-referendum – A Dost! Republiku zpátky občanům

Včera, 28.10.2017 proběhlo na Václavském náměstí z inciativy SPR-RSČ setkání u pomníku sochy Svatého Václava, kterého se zúčastnilo i Občanské-Referendum k výrazu úcty k vzniku Československa.

Účast občanů k uctění památky byla nízká, účast policistů vysoká. Napočítal jsem 6 dvoučlenných hlídek policie, 2 policejní mopedy projíždějící kolem, 4 policejní mopedy odstavené z pravé strany vedle pomníku, 3 operativce v civilu a několik fotografů, z nichž někteří měli zájem především o detailní portréty účastníků, než ilustrační fotky shromáždění, z nichž jednomu „fotografovi“ operativec na pozadí dával instrukce, koho chce na záběru.  Klasický známý postup.

Ptám se, komu slouží tato operativní policejní rutina? Politické vládní kolaborační moci? Ano, argument o preventivním bezpečnostním opatření je nám znám. Proti komu? Proti lidem, matkách s dětmi a kočárky, důchodcům, kteří přišli vzdát čest vzniku našeho státu?

Jeden mladší kolemjdoucí dlouhán, evidentně dobře situovaný, s dredem a jakousi děvčicou, omotanou kolem jeho krku, začal rušit povykováním projev. Ten se po mé reakci slovem “ Vychladni“ otočil a vypadl.

Na místo toho začal jakýsi „pindík“, který stál vedle, se zřetelným, zřejmě ukrajinským akcentem, povykovat, že si každej může povídat co chce a kde chce. Na upozornění, aby nerušil projev, začal povykovat ještě více, včetně nadávek. Nejbližší policejní hlídka, stojící o 20 metrů dál, koukala na druhou stranu. Opravdu nejsem pacifista a nemluvím do větru.

Po mém prvním kroku směrem k němu, s úmyslem chytit ho za tlamu a odvléci přítomným policistům, aby dokončili svou povinnost preventivního dozoru a zabezpečili klid shromáždění, se tento provokatér s podivným akcentem a povykem kyjevského majdanu otočil a utekl směrem k policistů sám, se slovy “ stejně jste všichni v prdeli, uvidíte“. A policejní hlídka stále koukala někam jinam.

Zajímalo by mne, kdyby to došlo tak daleko a já bych tohoto „provokačního hajzla“, urážejícího nejen Československo, ale i účastníky opravdu dokopal až před policejní hlídku s oznámením, že ruší pietní shromáždění, sprostě lidem nadává a aby konali svou povinnost. Dva policejní operativci  stáli nedaleko a bylo nemožné, aby to neviděli.

Zatím, co proběhl tento malý incident, jiná policejní hlídka, aniž by si všimla, že na schodech pomníku je tlející odpad, jako by tam někdo vysypal půl popelnice, měla obrovský problém s tím, že Miroslav Sládek překročil řetěz a šel položit kytku na schody pomníku.

Ať už jeho osobu mají nebo nemají jiní rádi, ať už jsou političtí konkurenti nebo ignoranti, svátek vzniku Československa je náš všech společný, ať již politiků napříč spektrem, nebo napříč občany, policisty, úředníky či náhodnými kolem jdoucími. Pokládal kytku k uctění památky státního svátku.

A náš národ, naši občané „ve službě“ i mimo službu se chovají jak? Jsme opravdu národ debilů, co si ničeho neváží a řešíme, jestli někdo překročil řetěz, aby mohl dojít 3 kroky ke schodům a položit kytku?

Doufám, že se službu konající policisté stydí za svého kolegu, kterého vůbec napadlo buzerovat, že byl překročen ozdobný řetěz, při tom ignorující alá majdanského provokatéra nebo tlející odpad. Tím svému státu nedělají čest a tím nedělají ani čest své profesionalitě.

Jindra Tichý st. |šéfredaktor| předseda Referenda ČSR| koordinátor Občanského-Referenda|29.10.2017|free public|

 

 

 

 2,215 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat