Reklama

POZVÁNKA K DISKUSI DO OBČANSKÉHO REFERENDA – 8. ZISKOVÝ STÁTNÍ ROZPOČET

AUTOR PŘÍSPĚVKU

ZISKOVÝ STÁTNÍ ROZPOČET

 

Všechny navrhované změny a rekonstrukce státu se opírají o hlavní a základní pilíř, bez něhož nejde většina změn realizovat. Tím základním pilířem je základní a zásadní změna ekonomiky a jejího pojetí v praxi a tvorba státního rozpočtu.

Jak tvořit novou podobu státního rozpočtu. Je to jednoduché, většinu finančních prostředků vysají a spotřebují banky, korporace a penězovody namířené na investice světovlády banksterů do oblasti svých zájmů. Mnohdy nemají s občanským zájmem nic společného. Je to tolik prostředků, že to běžný smrtelník neumí ani odhadnout, natož spočítat.

Nebudeme zatím publikovat, jak lepších modernějších a hlavně ziskových státních rozpočtů dosáhnout. Nevadí nám, že jistí populisté, strany a straničky opisují v podstatě nadpisy a anotace našich projektů, ale skutečnou podstatu jak to zařídit, jak to uvést v praxi jim protazím sdělovat nebudeme a oni to nevědí. Dozví se to společně s občany 2 měsíce před volbami, kdy je zveřejníme.

Můžeme zatím jen konstatovat, že struktura námi navrhovaného projektu umí vytvořit 10 až 12 větší rozpočet, než jsou ty současné. Pro laiky, stávají státní rozpočet je cca. 1,3 bilionu korun včetně zadlužení. Náš projekt umí rekonstrukcí státu a ekonomiky vytvořit státní rozpočet ve výši 10 až 14,5 bilionu Kč. Klíč si ale zatím ponecháme do finále.

Výchozím podkladem pro úplně nové a jednoduché pojetí tvorby státního rozpočtu je zhodnocení historického vývoje. Stav fungování státu, stav pojetí politiky, ekonomiky, struktury, organizace, řízení, tak jak je znám v současné době, byl a zatím stále je poplatný podmínkám a prostředí, ve kterém žijeme. Odpovídá historickému vývoji a zejména technologiím 19 a 20. století. Jak v rovině politické, tak v rovině ekonomické.

Jenomže svět se nám natolik změnil, zejména technickým vývojem, že se nám zásadně mění i životní podmínky. Nároky i náklady na stát, množství a druhy zabezpečení, zvyky, návyky a požadavky občanů se zásadně změnily a zvětšily.

Je nezbytné, aby pokročil vpřed i společenský, politický i ekonomický vývoj, aby byl stát schopen služby občanům zabezpečit. Doba politických mafií pravico-levicových, středových nebo náboženských uskupení a vlád končí, svět se polarizuje dnes již zásadně díky technologickému vývoji světa zcela jinak.

Polarizuje se na bankovní a korporativní vlády nad světem a na straně druhé na občanskou většinu s vývojem směřujícím na potlačení moci bank a nadnárodního korporativismu, který z občanského světa ve stylu novodobého otrokářství vysává většinu světové občanské produktivity.

Velmi zjednodušeně řečeno, svět politických mafií, pravicových trendů končí, svět socialistických internacionál a neomarxistů, nechvalně známých jako „socani“, končí taktéž.

Vývoj jednoznačně směřuje k přímé demokracii, kterou budou chtít úplně všechny současné politické mafie buď potlačit a oddálit pád svého zaběhlého systému nebo se budou chtít systému přímé demokracie zmocnit a ovládnout jej. Nic naplat, historický zlom se blíží, Overtonovo okno je již otevřeno a je jen otázka času, kdy se naplní zcela. Selsky řečeno, myšlenka přímé demokracie je tu a bude neustále sílit. A my, občané musíme vědět co si chceme vybojovat.

 

Prostor pro věcné otázky a odpovědi je ve Facebook skupině: “ Občanské Referendum – diskuse

Koordinační tým Občanského referenda – Republiku zpátky občanům (Jindra Tichý st.)

 1,331 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 1,165 zobrazení celkem,  693 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 1,166 zobrazení celkem,  694 zobrazení dnes

Číst více »