Reklama

Nový autentický zážitek s panem Babišem, jeho EET a kreténismen

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Už jednou jsem, tuším v říjnu psal autentickou reportáž se zkušebním zaváděním EET do praxe malé sezónní krčmy “ Tak jsem včera testoval EET tržbu z dílny fašistických komunistických pohrobků … „, byl to porod a s doufáním, spíše zoufáním, jsem zaklel “ Boha, snad to nebudu muset ještě jednou v životě absolvovat“.

Bohužel, opak je pravdou, protože už od 15.2.2017, dnes je poledne 17.2.2017, absolvuji ještě něco šílenějšího, než při zavádění EET. EET kasa O2 je hezký líbivý stojánek s tabletem a tiskárnou, leč tím to začíná a končí. Dá se říci, že chyby, složitosti, pro obyčejného smrtelníka nepřehlednosti a zavádění novách názvů a terminologií, kdy dodací list nebo nákupní výdajový doklad již není výdaják, faktura nebo dodací list, ale seznam vstupních účtenek a vůbec je v softwaru polovina nezaběhlých názvů, kdy obyčejný uživatel nechápe ani název, ani smysl funkce, je v podstatě ještě v horším stavu včetně nefunkčností, než byla v listopadu při zavádění systému. O software finanční správy ani nemluvím, protože tento portál a jeho bezproblémová obsluha je jedno velké bludiště plné nablblé úředničiny, nepřehledné, smrtelníkem nepochopitelné a tudíž neobsloužitelné bez pomoci a návodu desítek telefonních konsultací a porad.

Co se přihodilo ….

 • O2 Ekasa je program pro obsluhu splnění zákonných povinností pro našeho „chytrého“ Babiše.
 • O2 Ekasa má samozřejmě i systém aktualizací programu, který vám napíše na několik sekund na obrazovku, „existuje nová verze programu, aktualizujte“ (programátoři zřejmě neumí automatickou aktualizaci)
 • O2 Ekasa, pokud stojí zapnutá delší dobu a neaktualizujete ji, výzvu k aktualizaci přehlédnete, Vám zanedlouho zablokuje funkce a nahlásí „Propadla licence programu atd. atd.
 • O2 Ekasa tím má na mysli zřejmě, že instalovaná zastaralá verze již není kompatibilní s verzí novou
 • Normální softwarová firma by kliknutím vyvolala přímou aktualizaci, O2 Ekasa však nikoliv
 • U O2 Ekasy, musíte jít do základního nastavením vyhledat aplikace, cosi tam smazat, vrátit se jinam, tam dát instalovat znovu, pak jít zase jinam, odhlásit se, restartovat, přihlásit se a většinou to napoprvé nevyjde, protože je na pozadí, které nevidíte otevřené nějaké okno, které se po odchodu z něj prostě nezavřelo a blokuje úspěšnost nové instalace. Opakování je matka moudrosti, tak software O2 nás k tomu nutí, zřejmě s heslem „Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě“.
 • Máte-li povinnost provozovat EET tržby, ale jste li sezónní krčma, ale máte otevřeno pro souseda, který přijde 1 za 14 dnů na pivo, tedy česky, jste v provozu, i když třeba 14 dnů nikdo nepřijde, stojí Ekasa zapnuta a protože se na ní nechodíte dívat každý den, proběhnou výzvy k aktualizaci, propásnete je a systém se zablokuje a musíte absolvovat popsaný proces už po 1001. Většinou bez spojení s infolinkou álá techniků na O2 se to nedá pro množství vedlejších chyb absolvovat. Už to je „vopruz“ na druhou.
 • S portálem Finanční správy to má tu podobnost, že se to tam chová všelijak podobně a vzájemná kompatibilita mezi finančním portálem a provozovatelem služeb EET je „na palici“.
 • Příběh má pokračování, běda jak se vám stane, že přes brýle přehlédnete co mačkáte a jedním klikem dáte místo odinstalovat to co máte, odinstalovat to co nemáte. A stačí blbé brýle a odinstalujete základní program O2 E kasa.
 • Náhodou bez dalšího varování se stane, že si prostě jedním klikem bez alertu  tento program vymažete a vše je v kýblu.
 • Zavoláte na O2 info-technik 800 16 16 16, jenže už vám to nezvednou technici, ale rozšířené oddělení alá techniků, kteří nejsou technici a rozumí tomu ještě méně než vy samotní a mnoho vám u složitějšího problému nepomohou, zejména, když se to týká obnovy záložních dat. Ale v úvodu se hlavně dozvím, že odborná pomoc je za peníze.
 • Došlo ke smazání programu, jediné řešení je nastavit vše do továrního nastavení a likvidace všech dat podle návodu techniků po telefonu.
 • Následující operace by byla obnova zálohy, kterou vám po dalších telefonátech pošlou i s návodem. Jenže ten návod nefunguje, protože na pozadí běží jiné procesy, které nevidíte. Až po dalším telefonickém návodu, zkuste tohle, zkuste támhleto tam procesy zastavíte.
 • Pokračováním je to, že by šla instalovat archivní záloha, jenže operátor vám řekne rozbalte soubor archiv.zip a soubor nahrajte. Ejhle, po půl hodině pokusů se zjistí, že se měl nahrávat soubor zazipovaný.
 • Jdeme dál, potom zjistíte, že obnovou zálohy jste změnil i hesla ze současných na bývalá a nedostanete se do Ekasa programu a pokladny. Technik musí zařídit změnu hesla po vzájemném dalším telefonu.
 • Konečně se dostanete do pokladny a zjistíte, že archivní data se nenahrála nebo nehrála celá, účtenky nevidíte, položky zboží nevidíte. Opět telefonujete.
 • Po další hodině telefonů se přijde na to, že funkce vyhledej od-do nevyhledává od – do, ale export databáze nahrál soubory, které uvidíte jen když zadáte datum začátku kasy, kdy začala účtovat. Zboží ale nevidíte pořád. Stejně jako jiné exporty a statistiky nebo seznamy atd.
 • Co čert nechtěl, po hodinovém dohadování to skončí u toho, že na věc se bude muset podívat vyšší technické oddělení. Tam by proces končil. Jenže nekončí.
 • Obnovením továrního nastavení se smazal fiskální klíč finančního úřadu. Je třeba ho nahrát znovu. Opět stejné potíže s na pozadí otevřenými okny a když se vám konečně podaří zadat nahrání fiskálního klíče Finanční správy, tak vám to nahlásí, že erorr, máte špatné heslo.
 • Hledáte tedy proč to nejde, když aktuální heslo funguje. A celý proces po dalších několika telefonátech na techniky končí tím, že si musíte udělat na Finanční správě nový klíč.
 • Proč nový fiskální klíč? Protože ten starý je svázán vzájemnou provázaností neprovázaností mezi Finanční databází a databází poskytovatele. Je prostě vázán na staré heslo. Starý fiskální klíč prostě nefunguje.
 • Začíná druhá kolej byrokratických sraček, tentokrát na portálu Finanční správy, kde bez telefonické podpory a v mém případě ochotné úřednice společně zdoláme portál a zašlu si po úpravě hesla nový fiskální klíč, svázaný s novým heslem.
 • Ten již potom jde instalovat do O2 Ekasy, jenže obnova starých dat a záznamů stále není a tedy nemáte položky do kterých byste mohli neprodleně začít plnit Babišovu sračkovinu, (omluva, jinak to nejde nazvat).
 • Takže volba, zapsat položky znovu nelze, kvůli budoucí nekompatibilně s archivními, u kterých doufáte, že vám je technici během asi několika dní obnoví (následná smíchání starých a nových položek vyvolá jak databázový, tak užitkový a účetní kolaps, ve kterém se už nikdo nevyzná), čekat dny za provozu nelze, protože bez EET spácháte správní delikty pod pokutou, jednoduše nelze ani úředně přerušit činnost, jediné co zbývá je buď to nějak vše plácat jak se dá s rizikem pokut, nebo prostě zavřít a neriskovat anebo se na to celé „vysrat“ a provozovat to bez EET s velikým rizikem udání a pokuty.
 • Nemluvím o nervech, čase a asi 15 hodinách telefonování, kdy naopak vy musíte školit technika O2, aby vůbec pochopil, že v reálné praxi to prostě nejde normálně praktikovat.
 • Stálo to 2,5 dne a ještě není problém vyřešen, protože nikdo netuší, jak si s tím takzvaní vyšší technici prostě poradí. Neporadí, protože mají chyby v databázích, mají chyby v logistice databáze a mají chyby i v aplikacích a aplikačních funkcích, vzájemné provázanosti a ten kdo software projektoval, a schválil, byl „debil na entou“. I student by to navrhl lépe. Ten kdo dělal analýzy a návrh softwaru ji buď vůbec nedělal, nebo neměl ani anánuk o tom, co vlastně navrhuje, včetně toho, že neví, že výdaj se pojmenuje výdajem, příjem příjmem, dodák dodákem a aktualizace aktualizací a že existuje i aktualizace automatická. Prostě genderovej google inženýr, co vymýšlí vymyšlené a zjistit si, jak to tisíc let tradičně funguje prostě neumí.
 • Takže 2,5 dne ztráty, 15 hodin telefonování, kdy si s tím celý systém EET neumí poradit, obrovské úsilí, zaměstnání lidí kolem blbostmi je plnej kýbl, práce k žádnému užitku a skutečná potřebná nebo užitečná práce stojí. Nervů plná hromada a „nasranost a nasranost a nasranost“.
 • To je tak, když nám život a svět řídí genderoví debilové, google odborníci, jeden zbohatlej „kripl“ a 200 „parlamentních zkorumpovanejch blbů“ těšících se titulem zástupci lidu v zastupitelské parlamentní demokracii.

 3,031 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 674 zobrazení celkem,  202 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 675 zobrazení celkem,  203 zobrazení dnes

Číst více »