Reklama

Pojďme, uděláme revoluci …. aneb ?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

Dnes mně asi hodně lidí nepochválí. Zavrtám do řekněme „vlastních řad“ ?  Téma Pojďme, uděláme revoluci je asi tak měsíc staré, pořád chodím ve své hlavě kolem horké kaše jak tu myšlenu napsat, co říci a až dnes, po přečtení asi tisícátého dementního komentáře facebookovské hysterky jsem se rozhodl to shrnout…

Pojďme, uděláme revoluci a porazíme všechny ty vládnoucí mafie, bankovní, justiční, tiskařskou, naftovou, politickou, mediální i úřednickou. Všechny  je smeteme na jednu hromadu a bude klid, co říkáte? Jak na to? Nejlépe asi tak?

  • pár z nás si nasadí helmy na hlavu a půjdeme povykovat k soudu s ředitelkou školy kvůli burkám, tím, že ukážeme jací jsme praštěnci, vlastně prý vlastenci. Soudkyně se nejmíň vyděsí k smrti, Šabatová skočí do zdi, složí funkci a mladý ne-muž Stropnický rezignuje na veškerou zlodějskou politiku, co ji prezentuje.. Co, dobrý ne?
  • někteří z nás, nejlépe podvodníci, lháři a uliční kariéristé skočí na Václavák, vyberou si nějaké to datum a uspořádají 264 demonstrací se 256 lidmi na 766 místech a budou povykovat laciná hesla bez rozmyslu s pocitem, to jsme jim to nandali. V domnění, že mafii to nějak vadí a že spasí svět.
  • někteří z nás si zase vyberou nějakého toho populistu z nějaké té podivné strany s plnou hubou revolučních hesel a slibů bez jediné konkrétní představy jak to chtějí splnit a budou je lajkovat a sdílet na všech skupinách facebooku a když to bude málo, napíšou o tom sms-ku třeba tchýni.
  • další z nás se pokusí opět legitimizovat při volbách nějakou tu svou malou straničku, za parlament ještě více impotentní, aby nešlo vůbec schvalovat zákony většinou, ale jen ty, na kterých se všichni ti parlamentní andělé shodnou proti občanům
  • při naší revoluci vůbec nepočítám s tím davem udavačů a konfidentů a prospěchářů co budou volit Babiše, takže máme šanci uspět a snížit Babišovi popularitu tím, že ho budeme chválit, protože jak vidno, čím více lumpáren na něj praskne, tím více lidí ho volí, inu zloděj k vráně.
  • pak požádáme intelektuály, aby nám pomohli, ač se za nadržování Kalouskovi již stydí, přitom s plnou hubou humanity a rozumu káží morální hodnoty v domnění, že pro lidi budou přijatelní a volitelní. Sami však nadutě nemají ani slovo sebekritiky na jejich řekněme nadutě nevychované chování. A jak by nám pomohli? Jak? No přece tím, že budou i nadále sdílet na facebooku ty svoje štvanice na kdekoho, jen ne na Kalouska.
  • Potom to nandáme sluníčkářům na facebooku v komentářích a příspěvky tak, že z toho dostanou kopřivku a budou nevolitelní, až z toho budeme zadýchaní a půjdeme spokojeně spát s pocitem dobře vykonané revoluce.

Vláda se z toho potentočkuje, parlament se vzdá svých úplatků a prebend, politici zruší svoje strany se slovy „Nemá to smysl, nemá, ten facebook nás zničí“ a všichni lumpové skočí pod vlak, protože my je tu ukřičíme a kdyby z vás někdo taky někde třeba něco málo kradl nebo využíval na úkor druhého, nebo tak nějak měl taky máslo na hlavě, tak to hlavně nikomu neříkejte, protože by o vás ta mafie hnedle napsala nějakej článek na facebook a bylo by po ftákách i revoluci.

Co říkáte, jdeme do toho? Je nás plnej kýbl, teda facebook, nasadíme si ty helmy, vykřičíme mikrofony, upovykujem všechen ten lumpen povl co tu v republice je?

Co říkáte, že blbost? Že tak asi ne? Tak to pak platí druhá strana mince. Pojďme tedy už konečně všichni, kdo máme nějakou vůli s tím něco dělat, opravdu něco udělat. Jediná cesta je vyhrát volby 2/3 většinou a musí vyhrát lidé, nikoliv politické mafie, ať je to kdo je to. Že to nepůjde? To se potom ale smiřte s tím, že lépe nebude a bude ještě hodně a hodně hůř. Ti co už nic nemají přijdou ještě k větším dluhům, ti co ještě něco mají přijdou o to co mají a i hodně těch, co mají ještě hodně budou mít prdlajz.

A teď jedna kachna na závěr. Ženy co budou rodit malé černoušky a muslimáčky budou mít z Bruselu 2000 EUR na hlavu po dobu 10 let? Stropnická, pardon Žilková bude prý dávat školení jak na to. A rasisticky orientované ženy dostanou zákaz sexu, rození a plození a nedostanou prý nic. A humanitární bombardérka madam Albrightová se po přestoupení na islám stane papežem.

 

Jindra Tichý st. šéfredaktor, 26.1.2017

 1,608 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 932 zobrazení celkem,  460 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 933 zobrazení celkem,  461 zobrazení dnes

Číst více »