Reklama

Novodobá otroctví 9 – Plody naší práce a daně, desátky či šedesátky, sedmdesátky nebo 120-cátky či snad ještě více…?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

“ Historicky vzato, není rozdílu mezi Sv.Václavem, Václavem IV. a Václavem Havlem. Jeden vpustil do Čech Sasy, druhý Svatou říši římskou a třetí Evropskou Unii. “

Vydáno samizdatem v roce 2003 – Novodobá otroctví
Kapitola 9

Plody naší práce a daně, desátky či šedesátky, sedmdesátky nebo 120-cátky či snad ještě více…?

 


 

– Za nevolnictví, mimo jiné zakázané OSN, se odevzdávaly desátky. Jestli se domnívám dobře, byl to desátý díl toho, co si člověk vyprodukoval na vlastním. Tedy desátý díl osobního majetku, který si člověk vyprodukoval ve svém ekonomickém prostředí svou prací nebo činností a jako daň povinně odevzdával tomu, kdo si takového člověka přivlastnil zákonem jako nevolníka a poddaného.

– Král, kníže, baron, klášter, stát. S nadsázkou, jak krásný stav tehdejší doby (s nadsázkou), kdy 90%, byť by z mála, zůstalo takovému poddanému. Dnes je 21. století, jako občané státu povinně odevzdáváte nikoliv 10% ze sta, ale skoro 50% z vaší práce, další z vlastního baráku, z darů, ze vzduchu, někde z okapů, ze silnic, z povinného pojištění, televize, rádia, živnosti a DPH 21% nebo 15% ze všeho, co si koupíte, nebo spotřebujete, vypijete, vykouříte, prosvítíte, protopíte, promyjete….

– Další poplatky platíte za to, že vás spravují, soudí, trestají, že máte řidičák, jedete autem po dálnici atd.. Pokud vám něco zbude z nějaké brigády navíc, zdaní to nakonec nejméně 15%. Většina toho byla ale dávno a opakovaně již zdaněna.

– Když to sečteme, výsledkem je, že zaplatíte min. 60-70% ze sta v základu. V součtu s dalšími daněmi mnohdy můžete překročit i hranici 100%, tedy více než vyděláte. Takže moc nechybí a vlastně za to, že vyděláváte, budete vlastně ještě dlužit.

– S podivením se pozastavuji nad tím, jací asi byli dřívější páni v poddanství lidumilové a feudalismus byl procházka komfortní zahradou proti dnešním koumákům ve státní správě, vládě a době občanství a politických mafiích.

– Dnešní nejen post-komunisticky orientované klubovny koumáků, držící se zuby nehty u moci, by zřejmě udělaly svého daňového vazala a dlužníka i z takových pohádkových boháčů, jako je pan Oslíček Otřes se, pan Divotvorný Hrnec, Hrnečku Vař, pan Kouzelný měšec a další.

– Všichni tito pohádkoví boháči mají nekonečné zdroje, ale všichni produkují okamžitě pouze 100%. Naše slavná státní daňová soustava však požaduje občas i více jak 100%. Tedy ani tito pohádkoví boháči by asi neobstáli. Co říkáte, že nejste majetkem státu?, Že Vás stát nevlastní? Nevolník ze zákona od narození patřil pánovi, kterému odváděl desátek a nemohl si dělat svobodně co chce. Dnes v roce 2004 člověk ze zákona dostane vnucené občanství, státu odvádí ze zákona i více jak 100% (více jak vydělá) a je mu dovoleno dělat pouze to, co není zakázáno a zakázáno je vše, co se státu nehodí.

– Nic na tom nemění, že je to matematicky nereálná a nehorázná blbost i drzost a nesmysl, nic na tom nemění, že je to naprosté spoutání člověka, jeho života, práv, svobod a majetku ve prospěch nenažrané saně, která žere i to, co se ještě nenarodilo.

– A když té sani nedáte nažrat, tak sežere Vás. Současný Stát s občany manipuluje v daleko širším rozsahu, než je zmíněná daňová zlodějina. Jsme stále nevolníky, jenom Stát zdražil desátek o trošičku víc než je normální, o trošičku víc, než je únosné a o „trošičku“ více, než je člověk schopen vydržet.

 

pokračování … “ Když podnikáme …… “

Jindra Tichý st. |2003|2017|práva vyhrazena|

 

 2,106 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,770 zobrazení celkem,  1,262 zobrazení dnes

Číst více »