Reklama

Novodobá otroctví 10 – Když podnikáme …

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

“ Stát, který nepodporuje své děti, rodinu a vzdělanost nemá schopnost historicky přežít. A co když právě to někdo chce? “

Vydáno samizdatem v roce 2003 – Novodobá otroctví
Kapitola 10

Když podnikáme …


 

– Když podnikáme, to je teprve sranda, jak má být. Česká republika má asi 10 mil. občanů, složených z velkého počtu všehochutě Ukrajinců, Rusínů, Slováků, Poláků, Vietnamců, cikánů, dále dost veliké číslo důchodců, invalidních důchodců, dětí, mládeže a zbytek národa, myslím zhruba méně než polovina, tady asi 4 miliony je v produktivním věku.

– Z toho je odhadem nejméně 1.mil. ve státní správě a 1.mil. v administrativě. Zhruba 2 mil. lidí se zcela bezpečně rozdělí na dvě poloviny. První polovinou je deformovaná část populace, která nikdy nedělala, nedělá a dělat nebude a druhá polovina jsou z velké části podnikatelé a zaměstnanci. Povětšinou rekrutovaní z lidí, kteří vždy dělali, dělají a dělat budou.

– Po rádoby revoluci se vrhli ti pracovití na podnikání, podporováni státními sliby a slogany o podpoře malého a středního stavu. Vyrostli nám prodejny, dílny, řemesla a spousta dalších profesí, do kterých se s elánem lidé vrhli.

– Zbytek obyvatel produktivního věku se pro změnu vrhl na sféru sociálního zabezpečení a náš stát je ještě více zdeformoval, neboť svou sociální politikou chomouty, lemply a darmožrouty naučil systému, kdy lempl má více za nic, než podnikatel či zaměstnanec za práci.

– Z podnikatelské profese se stala otročina od vidím do nevidím, za méně než nic. (nebavíme se o kravaťácích či příbuzných příbuzných), nabalených na státní správu).

– Na trhu práce nám zůstal jeden lempl vedle druhého, notně pobírající podpory. Stát zdeformoval vlastní národ. Do toho nám stát vpustil samé nadnárodní koncerny, makro sítě, distribuční řetězce, kteří však rekrutují své zaměstnané nádeníky právě na trhu práce a pracovních úřadech z pracovní síly kvality asi takové, že když přijdou 7 dnů do práce včas, nic nerozbijí, nezkazí nebo neukradnou, dá se hovořit o úspěchu.

– Je to logické, ten kdo něco uměl, byl pracovitý a měl zájem se dal na podnikání a pokoušel štěstí sám na svém a rádoby na sebe. A tady máme také jedno ze zdůvodnění, proč současné vlády tak úspěšně a úmyslně likvidují upachtěné podnikatele.

– Nadnárodní byznys, všude rozlezlý po ČR nemá kvalitní pracovní a odbornou sílu. Tak se vládnoucí kolaboranti rozhodli vrátit do pracovního procesu na trh práce znavené podnikatele a nepřímo podmínkami donutili lidi vracet živnostenské listy. Aktuální stav kolem roku 2003.

A trh práce se nám plní zkrachovalými podnikateli mnohdy v zoufalých životních situacích. Opravdu svoboda obchodu a podnikání jako víno, když stát manipuluje celým středním stavem ku prospěchu pracovních sil pro nadnárodní hospodářství v České republice. A rádoby české HDP nadnárodních pobratimů roste. Nás však poněkud míjí.

– Těch pár z celkového počtu úspěšných českých podnikatelů to nezachrání a nechvalme dne před večerem, nic se neděje najednou, ale pozvolna a na ty úspěšnější může také dojít. On nás tu soběstačné a bohaté vážně nikdo z cizáků nepotřebuje.

 

pokračování … “ Cizí moc a zájmy v naší zahradě

Jindra Tichý st. |2003|2017|práva vyhrazena|

 

 

 

 2,137 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,643 zobrazení celkem,  1,135 zobrazení dnes

Číst více »