Reklama

Nevkládejme, přátelé, do Donalda Trumpa falešné naděje!

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Přátelé, ujasněme si trochu současný stav situace. Jsem samozřejmě také rád, že Trump vykopnul z křesla Obamu, jehož vládnoucí garnitura dokázala rozjebat celej svět.
Na druhou stranu, nebuďme pomýlení a nevsázejme do Donalda Trumpa falešné naděje. Je to hlavně americký prezident a ne prezident světa! Volí ho američané, tudíž se bude snažit dle své rétoriky vrátit američanům pocit světové velmoci.
Myslím, že řada lidí tuto otázku vidí zcela neobjektivně a zkresleně. Trump bude zásadně hájit americké zájmy. Možná jinak než Obama. Obamova garnitura zcela rezignovala na svůj vliv v Evropě a tento vliv se nedá dosáhnout zpět jednostranně bez příslušným dohod s evropskými politiky. Američané vidí v Rusku potencionálního nepřítele.Trump bude muset balancovat na velmi tenkém ledě ve vztazích k Rusku.
Z tohoto důvodu je potřeba si říci, že můžeme doufat v určité narovnání vztahů, ale rozhodně můžeme očekávat, že Trump bude v některých oblastech agresivnější než Obama. Agresivnější také znamená přímočařejší. V oblasti zahraniční politiky můžeme očekávat v brzké době zcela fatální drtivý útok speciálních amerických jednotek na pozice Islámského státu.
Vzhledem k faktům, že se ukázalo, že ještě za dob vlády Kadáfího Čína dokázala s jeho režimem uzavřít dlouhodobé smlouvy na těžbu nerostných surovin, je dne s zcela jasné, že si nikdo nedovolí tyto smlouvy zpochybnit.
Dostáváme se tedy k zásadní otázce a tou je fakt, proč vlastně dochází k válce na Blízkém východě. celým problémem byly dvě cesty a dva ropovody. Oboum stála v cestě sekulární Sýrie. Otázky ropovodů jsou prozatimně odsunuty! Pro pocit veřejného mínění bude otázka vítězství otázkou získání morálních polititických pozic. Trump prostě bude muset američanům ukázat, jsme to my.kdo porazil ISIS. Samozřejmě k tomu použije otázku vnitřní americké politiky, aby mohl kydnout hnůj na administrativu Demokratů, Clintonovou a celej tenhle spolek placenej petrodolarem.
Na druhou stranu nevkládejme přehnané naděje do Ruska. Jen zcela zjednodušelý pohled může vzlížet k ruskému mužíkovi jako k pojistce pořádku. Za vším stojí jen otázka financí. Putin vytvořil zlatý rubl a tím sebral polovinu zisků petrodolaru.
Lezení do zadků obou stran jsme si užili v různých dekádách více než dost.

 1,891 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,848 zobrazení celkem,  2,036 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,849 zobrazení celkem,  2,037 zobrazení dnes

Číst více »