Reklama

Nejlepší lék a zbraň na všechen marast světa aneb vypláčeme se na Facebooku

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

Skvělá zbraň na všechny nešvary dnešní společnosti. Zcela určitě s ní porazíme všechny politické mafie, zloděje, podvodníky, konfidenty a vůbec všechny koumáky, co si z nás dělají nevolníky. Máme trápení, vysoko do žlabu nebo nevíme koho volit? Vzdělaní, nevzdělaní, všichni máme přece Facobook a nějaký ten osobní terč facebookovské hysterie!!!

 • Vládnou nám zloději, podvodníci, konfidenti, agenti cizích tajných služeb, blbečkové z Bruselu nebo naší vlády? Nevadí, jdeme do rachoty za méně než málo, přijdeme domů upachtění, obstaráme děti, domácnost, nákupy, něco chemického do „huby“ a zasedneme ke stolu, zapneme divotvorný přístroj, naladíme Facebook a začneme až do noci bojovat.
 • Napíšeme nějakou tu nadávku, podíváme se, jak nadávají ostatní, vybereme si každý tu svou politickou hlavu, napíšeme na ni nějaký ten pamflet, nadávku, kritiku nebo příspěvek, nasdílíme desítky dalších podobných příspěvků a pic koza do vazu, přímo na komoru ten marast světa.
 • Olajkujeme stovky dalších, každodenní dávkou trefíme nějakého toho mafiána přímo na komoru, až z toho nebude spát. Jen tak dál, je to skvělá zbraň. Určitě s ní něco vyhrajeme. Třeba poukaz na poslech rádia Jerevan nebo zájezd do Bangladéše.
 • Máme mindrák, osobní problémy? Slintáme po kontaktu s ženami nebo po nějaké vrbě, u koho bychom si mohli vyplakat naše bolístky, trable nebo frustrace? Máme přece Facebook a tisíce potencionálních oveček, u koho si můžeme vyslintat játra. Určitě tím všechny osobní problémy vyřešíme, trefíme ty problémy taky na komoru a budeme spokojeně vstávat zase a opět do  „rachoty“ za méně než nic.
 • Že nemáme na činži, elektřinu, chleba? Nevadí, máme Facebook a tam to všechno vyřešíme. Je to zázračná zbraň a všelék na všechno. Stačí pár fňuků, on se někdo přidá a když všichni svorně vykřičí do světa, pardon na plochu facebooku, každý to svoje játro, ono se nám uleví.
 • Jsme outsideři, oškliví, zbabělí, líní, lžeme, podvádíme, udáváme? Nemáme ženu, štěstí ani odvahu? Chybí nám zásady, pevná vůle, rozhodnost a odpovědnost vykonat něco pro zlepšení v reálném životě? Nevadí, je tu zbraň hromadného ničení, Facebook. Hned jsme vše, co v reálném životě být nemůžeme.
 • V reálném životě jsme „sráči“ ale na Facebooku můžeme být krásní, stateční a odvážní, pracovití, čestní a pravdomluvní. To jsme každý „ublafanej papírovej hrdina“. Můžeme být najednou zásadoví, rozhodní a co si jen přejeme. A zase trefíme to vše pro nás „zlé“ přímo na komoru.
 • Vivat Facebook. Stačí falešná fotka, přezdívka nebo jméno a hned jsme ředitelé zeměkoule, můžeme kecat do všeho, do čeho chceme. Především můžeme kecat do všeho, čemu vlastně ani nerozumíme a v reálném životě bychom stáhli krovky, svěsili uši a ani bychom nepípli. Spasitel Facebook nás zachrání.
 • Fňukáme, koho volit? Pláčeme, že není koho volit? Nevadí, zase nám Facebook dá do ruky zbraň kydat na ty druhé co chceme, protikladem vychvalovat svou fanatickou víru v ty své idoly a pranic se nemusíme starat o skutečný a reálný stav věcí a svůj vlastní osud. Hlavně, že nám někdo cosi slibuje bez ohledu na to zamyslet se nad tím, jestli neslibuje blbosti. A zas tím Facebookem trefíme problém přímo na komoru, jak jinak.
 • Řešit věci reálně je přece tak ošklivé a frustrující. Naše slinty na facebooku to přece určitě za nás vyřeší. Všechna mafie se začne určitě stydět, nechá svých „sviňáren“ a manipulací a půjde se utopit v hrnečku na kafe.
 • Je zvláštní, jak všichni nadáváme, přitom všichni víme, že celý základ všech problému je v tom, že politické mafie deformovaly celý právní řád, statečně ho proti nám využívají, z čehož vyplývají všechny problémy jako důsledky těch záměrných manipulací s naším životním prostorem.
 • Ale když nám má dojít jednoduchá rovnice, opravdu jednoduchá, založit si vlastní „všelidovou občanskou stranu bez zákulisí politické mafie a politickou mafii porazit jejich vlastními zbraněmi, zas jen „plkáme“ na Facebooku, štouráme v tom, zpochybňujeme to, ale vůbec nám nevadí, že na všechny politické subjekty už víme tolik hnusu, že by se jednomu zvedl kufr, ale to přijímáme, nadáváme na Facebooku, tolerujeme to, protože jako ty ovce půjdeme zase volit nějakou tu politickou mafii, místo abychom v reálném životě volili sami sebe a k politickým mafiím se u voleb, ke všem bez rozdílu, otočili zády.

Jestli jsem někoho naštval, tak to bude platit staré osvědčené přísloví, že pravda bolí. Všichni kvičíme jako podsvinčata na porážce, ale co kdo proto, aby byla situace lepší, udělal? Jako lidé jsme schopni vidět podstatu problémů. Jako lidé jsme schopni vymyslet mnohá řešení. Přesto všichni jen kvičíme. Všichni jsme chytří  jako (promiňte) „Šalomounovo hovno“, všichni do všeho kecáme. A co kdo pro věc udělal? Kdo se vůbec zajímá o věci podstatné, místo kvičení na Facebooku?

A co, vy všichni právníci, ekonomové, politici, pravičáci, levičáci, intelektuálové, (jak se říká z dob totality) „chytří jako ruské rádio“? Skutek utek? Co jste při té své „intelektualitě“ za 27 let dokázali? Kecáte rady a porady, jak to všechno znáte ale co jste dokázali za 27 let?  Jiní zas kecáte o kontinuitě, sami ji přitom neakceptujete, melete pořád samej Andy sem, Andy tam jako kdyby Babiš byl jediný mafián. To spíš Kalouskovu kontinuitu, ne? . Sto let po vás tráva neroste. A kecáte pořád. A evidentně u „keců“ zůstává.

A co Vy, všichni známí, kamarádi, facebookoví přátelé? Co děláte, kromě toho, že kvičíte na Facebooku? Angažujete se nějak, aby bylo lépe? Žádný spasitel nepřijede, osudy svých rodin a dětí jsou na Vás. Budete jen strkat hlavy do písku, případně kvičet nebo začnete pro nějaké to zlepšení něco dělat? A kolik z vás jsem teď, promiňte „nasral“? Jestli ano, tak si mne z přátel toho pitomého Facebooku škrtněte. A jestli ne, přiložte ruku k dílu, a začněte aspoň tím, že si přečtete

Deklarace občanského hnutí Občanské referendum – A DOST!!! Republiku zpátky občanům.

a jestli jste pro to něco s tím dělat, tak se přidejte, podle toho, jak se kdo a na co cítíte…

Občanské-referendum   Přidej se …

Jindra Tichý st. |šéfredaktor|14.1.2017|free public|

 1,679 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat