Reklama

Výzva

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Výzva
My níže podepsaní posluchači rádia Černá Hora vyzýváme majitele a vedení radia Černá Hora k odvolání moderátora – zprávaře pana Jakuba Nováka, neboť se domníváme, že jako Vaši posluchači máme plné právo na poskytování pravdivých a nestranných informací, což je jistě i Vaším záměrem, který je ale v rozporu s postojem zmiňovaného pana Nováka, neboť pan Novák ve svém otevřeném dopise Městskému zastupitelstvu v Heřmanově Městci, ve kterém mimo jiné také zdůrazňuje, že pracuje právě jako zprávař pro rádio Černá Hora, a ve kterém vystupuje proti realizaci koncertu kapely Ortel v již zmiňovaném Heřmanově Městci.
V tomto dopise uvádí nepravdivé, zkreslené a ničím podložené informace pouze na základě osobního xenofobního postoje nebo pomluv. Kapelu zde označuje jako extrémistickou a xenofobní, což je zcela v rozporu s  Odborným vyjádřením soudního znalce JUDr. Ing. Jozefa Zouhara, Dr. , který v tomto Odborném vyjádření jasně definuje, že zákazy vystupování, odmítání či rušení koncertů skupiny Ortel považuje za xenofobní přístup, v demokratické společnosti zcela nevhodný a nedůstojný.
 Žádáme tímto také majitele a vedení radia Černá Hora, aby veřejně vysvětlilo, zda je tento postoj pouze osobní aktivitou pana Jakuba Nováka, nebo zda-li je tento postoj ke kapele Ortel oficiálním stanoviskem radia Černá Hora.
Jsme značně znepokojeni faktem, že zaměstnanec rádia svým veřejným dopisem vyzývá k situaci, která vede k polarizaci společnosti a zneužívá dobré jméno radia Černá Hora k těmto svým aktivitám.
Jsme rozhořčeni a s námi velká řada posluchačů radia Černá Hora, kteří jsou zároveň také fanoušky, popř. posluchači tvorby skupiny Ortel, faktem, že jsme veřejně dehonestováni, nařčeni z extermistických a xenofobních postojů, čímž je značně snižována naše vážnost ve společnosti, popř. třeba na pracovištích, pracovníkem radia Černá Hora, který by měl zejména ze své pracovní pozice zprávaře dbát nestranosti a dobrého jména jak samotného rádia Černá Hora, tak jeho posluchačů.
Autoři výzvy
Eva Tušková a Libor Šíba
V Hradci Králové 28.12.2016

 3,137 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,750 zobrazení celkem,  1,242 zobrazení dnes

Číst více »