Reklama

Umění, nadání, píle a talent – Marcela Jedlinská

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Další z velice nadaných a zručných lidí s pořádným kusem kumštu a práce za sebou je právem mezi osobnostmi ze života kolem nás i Marcela Jedlinská. Narodila se v roce 1966, žije v Borovanech v Jižních Čechách, vystudovala Střední uměleckou průmyslovou školu sklářskou v Železném Brodu, pracuje na historickém Buškově Hamru, rovněž v Jižních Čechách s jediným dochovaným kovářským hamrem v Čechách.

Miluje turistiku a tramping,  je vdaná, má manžela Petra a společně vychovali dva 2 syny, Jana, který je hercem a výkonným umělcem a druhý Jakub, absolvent Vysoké školy ekonomické a Právnické fakulty University Karlovy v Praze.

   

Kromě toho, co jsem uvedl, umí ještě spoustu dalších věcí, gravíruje, je kovorytec, také malířka, která špičkově přenáší obrazy na zdi, domy, plátno, dřevo i kůže. Vypaluje do dřeva různé obrazové motivy, umí krásné kraslice a lidově řečeno čuchla k ledasčemu dalšímu, třebas k výrobkům z hlíny a v podstatě vyrobí téměř z jakéhokoliv materiálu cokoliv.

Ráda vymýšlí originální věci a v neposlední řadě je písmomalířka, což je dnes v celku k pohledání. Její obrazy, které přenáší na zeď jsou také jednou z mnoha dovedností, které velmi dobře ovládá.

    

Většina její práce si vyžaduje maximální pečlivost a trpělivost, která jí v povaze nechybí. Při práci jsem ji pozoroval vícekrát a opravdu bych na to trpělivost neměl, vymalovávat se každým detailem, mít cit pro detail a spoustu uměleckého nadání a to mnohdy i v kaskadérských výškách. Prostě člověk, který umí a zasluhuje si plným právem respekt.

Její webové stránky mohou ukázat mnohé z jejich prací. Marcela Jedlinská zde.

Jindra Tichý st. | 01.12.2016 | převzetí povoleno

 

 1,856 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat