Reklama

Křesťanská mše vánoční (Poněkud podivná?)

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Přeji všem čtenářům krásné prožití vánočních svátků. Miluji Vánoce a téměř každý rok chodím na vánoční mši. Ač jsem křtěná, do kostela chodím jen právě na Vánoce. Většinou mi přinesla klid do duše a povznesení slavnostní nálady. Nejinak tomu bylo i před dvěma lety, kdy při kázání pan páter mluvil o imigraci, kde nás vyzýval, aby jsme se nedali zastrašit a nesouhlasili s příjímáním uprchlíků.

Už při cestě na mši mně zarazil počet policistů v ulicích. Na náměstí stálo auto a u kašny shromáždění tak patnácti lidí. Nevím o co šlo, nejspíš se někomu přihodil nějaký úraz. Šli jsme dál, před kostelem stála policejní dodávka a přijelo ještě jedno osobní auto. Tedy celkem čtyři ozbrojení policisté hlídali kostel. Městská hlídka policie projížděla přilehlým parkem.

Dnešní mši jsem opustila pře koncem. Páter, který před dvěma lety burcoval proti davům z orientu letos vedl kázání o rodokmenu Ježíše Krista. Pak převedl řeč na přijímání církve a pak na obsah slova „přijímání“ v globále, tedy i na migranty. Jen jaksi zapomněl podotknout, že ač Panna Maria a Josef byli cizinci v městě Betlémě, a byli přijati. Nebyli přijati do luxusu králů, ale do chléva. Navíc Ježíš, který se narodil ve chlévě nebyl člověkem, který by chtěl své hostitele likvidovat, na rozdíl od nynějších příchozích.

Docela jsem uvítala návrh svých dospělých dětí, které mně na mši doprovázeli, aby jsme odešli dříve. Byla jim zima a byli z kázání akorát zmatení. Příští rok si hodně promyslím, jestli na půlnoční mši vůbec půjdu, aby mi nezkazila náladu, jako dnes.

 1,541 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,830 zobrazení celkem,  39 zobrazení dnes

Číst více »