Reklama

Angela Merkel ruší schůzky s ďáblem? Co se stalo?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Německá kancléřka Angela Merkelová řekla na schůzi parlamentního klubu CDU, že je pro přerušení jednání o přistoupení Turecka k Evropské unii. Oznámil to deník Bild s odkazem na účastníky úterní schůze.

Šéfka německé vlády na setkání s poslanci řekla, že vzhledem k chování tureckých orgánů po neúspěšném puči v červenci stojí za to, aby se neotevírala nová kapitola vyjednávání. Členům její strany navíc doporučuje, aby takový postoj byl v současné době prezentován i všem voličům.

Od neúspěšného pokusu o převrat z 15. července 2016 provádějí turecké státní orgány politické čistky, které jsou zaměřené především na stoupence Fethullaha Gülena, což je turecký islámský učenec, myslitel, intelektuál, aktivista, teolog, básník a vůdce náboženského hnutí, ke kterému se hlásí přes 10 milionů lidí. A aby toho nebylo málo, tak jsou perzekuovány i osoby, které jsou jen podezřelé ze sympatií s Kurdy a nezávislými médii.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že podepsal návrh zákona o znovuzavedení trestu smrti s tím, že ignoruje varování EU k této otázce. Včera navíc Erdogan řekl, že jeho země má velmi mnoho alternativ jak se do EU dostane a zároveň varoval, že kapitola Turecka ještě není uzavřena.

Minulý týden Evropský parlament vyzval v nezávazné rezoluci, která se vztahovala i na represe po převratu v červenci, aby byla zmražena jednání o vstupu Turecka do EU. V odezvě Erdogan pohrozil, že v případě, že EU bude i nadále ohrožovat Ankaru zmrazením přístupových jednání, tak Turecko otevře hranice a umožní tranzit migrantů do EU. Co je výsledkem? Vztahy mezi EU a Tureckem jsou stále napjaté, Ankara odmítá mimo jiné zavést změny v protiteroristických zákonech, Evropa se hroutí z návalu uprchlíků.

Tak Angelo, ty nejmocnější ženo světa, kde se stala chyba? Pořád si myslíš, že EU má být vstřícnější? Nebo doporučíš občanům Německa necestovat do Turecka na dovolenou? A připojí se i Francie? A co Řecko a Itálie, které jsou závislé na dotacích EU? Ale co udělá Maďarsko, Polsko a Slovensko je asi jasné. Z toho měj vrásky! A doufám, že Ti je přidělá i Česká republika!

 1,571 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,826 zobrazení celkem,  1,318 zobrazení dnes

Číst více »