Reklama

JAK A KDE NASA PŘEDSTÍRALA OBĚŽNOU DRÁHU MĚSÍCE, PŘISTÁNÍ A START

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Na rozdíl od toho, co si mnozí myslí, sekvence nebyly natočeny v poušti, v hollywoodském studiu nebo v Area 51. Mohlo by tam být pár snímků pořízených v Area 51 a pár snímků z Apolla, které byly pořízeny v nějaké odlehlé poušti, ale většina fotografií a videí byla pořízena v Langley Research Center, Hampton, Virginia. Vědci v NASA věděli na počátku 60. let, že mise s lidskou posádkou na Měsíc je nemožná do 8 let, a tak byl uveden do praxe plán na zfalšování přistání na Měsíci.

Falešné snímky Měsíce NASA byly pořízeny na různých místech, jako jsou KSC, JSC, LRC, a samozřejmě na jednom nebo dvou pouštních místech. Rád bych také upozornil, že umění falšovat jak fotografie, tak filmový film je stejně staré jako fotografie a film sám. Film „King Kong“ z roku 1933 ukazoval obrovskou gorilu, jak šplhá na Empire State Building. Pokud je to ve filmu, jsme vedeni k tomu, abychom věřili, že je to skutečné? Ne, samozřejmě že ne, ale to je přesně to, co tvrdí PAN (Pro Apollo Nutters). Jejich směšné vyvracení tvrzení je, že digitální manipulace s fotografiemi a filmy nebyla v 60. letech k dispozici, ale v roce 1930, kdy byl natočen film „King Kong“, digitální artefakty neměli.

Langley je vesmírné výzkumné středisko NASA a zaměstnanci jsou zavázáni mlčenlivostí. Jsou zde uloženy všechny soubory týkající se Apolla (falešné mise na Měsíc) a mají být odtajněny až v roce 2026. Další artefakty včetně vyhořelé kapsle Apollo 7, která zabila Grissoma, Chaffeho a Whitea. Mají zařízení k provádění čehokoli, falešného pozadí, simulovaných orbiterů atd. Prvním důkazem je velký 250 stop dlouhý pojízdný jeřáb zobrazený níže. Všimněte si falešného povrchu měsíčního kráteru vytvořeného pod jeřábem.

Tento jeřáb byl ZÁMĚRNĚ postaven v roce 63/64, aby zdokonalil přistání na Měsíci co nejblíže skutečnému provozu, a byl používán k zavěšení jak astronautů, tak samotného LM(Lunární Modul). Umožňovala pohyb kosmonautů a LM ve všech směrech, tj. nahoru dolů, doleva doprava, dopředu i dozadu. Zkušební provoz byl tak dobrý, že NASA, která si byla plně vědoma toho, že přistání na Měsíci je nemožné, se rozhodla použít zařízení pro zfalšování údajného filmu o přistání na Měsíci a vzletu.

V každém případě skokaždý ví, že je NEMOŽNÉ ovládat raketový motor. Přistání byla řízena čistě pojezdem a spouštěním LM stejným způsobem jako u konvenčního jeřábu. Níže jsou další obrázky ukazující maketu LM zavěšenou na tomto jeřábu. Na prostředním (levém) obrázku si všimněte kruhových objektů v přízemí. Obrovská rozloha země pod tímto jeřábem byla ideální pro vytváření maket měsíčních krajin. Ve skutečnosti byla oblast pokryta šedým popelem (možná z nějaké uhelné elektrárny nebo kotelny) nebo obyčejným cementem. Kruhové objekty byly poté vyzdviženy jeřábem, aby vytvořily autenticky vypadající krátery na Měsíci, jak je ukázáno později.

Obrázek zcela vpravo nahoře je časosběrná sekvence pořízená v noci. Všimněte si reflektorů na jeřábovém portálu a toho, jak osvětluje povrch země. Maketa LM byla projeta po celé délce jeřábu a současně spuštěna, aby se vytvořilo autenticky vypadající přistání na Měsíci při pohledu zevnitř samotné makety LM. Napájení makety LM bylo zajištěno kabelem z jeřábové věže. To umožnilo velkému ventilátoru (umístěnému pod maketou LM) vytvořit efekt rozptylu prachu raketového motoru při sestupu na falešný povrch Měsíce. Film promítaný veřejnosti o LM, který údajně odstartoval z povrchu Měsíce, byl také vytvořen pod tímto jeřábem v LRC. Maketa LM byla jednoduše připevněna k jeřábu a velmi rychle vyzdvižena, přičemž pod ní byl předveden žalostně vypadající výbuch jisker. Film byl poté urychlen pro promítání veřejnosti a je zajímavé, že kamera natáčející tuto sekvenci zkrátila poté, co LM dosáhl maximální výšky jeřábu. Jinými slovy, PROČ kamera nepokračovala ve snímání LM, dokud nebyl mimo záběr? Jednoduše proto, že to nebylo možné za okolností, za kterých byl „vzlet“ zfalšován.

Snímky nahoře byly pořízeny Bobem Nye 20. června 1969, měsíc předtím, než Armstrong, údajně vstoupil na Měsíc. Obrázek vpravo ukazuje přistávací modul vznášející se nad falešným povrchem měsíčního kráteru pod jeřábem. Zdroj světla na levém obrázku je stejný zdroj světla, který zvýrazňuje Buzze Aldrina na kontroverzním snímku, na kterém je údajně na Měsíci. Tato světla jsou upevněna v horní části jeřábového portálu, jak je znázorněno na předchozím obrázku.

Obrázek nahoře ukazuje Armstronga na místě v lednu 1970. To je 6 měsíců poté, co údajně přistál na Měsíci, a podobně Apollo 12 udělalo totéž. Evidentně se vrátil na místo simulace o 6 měsíců později, aby zjistil, jak by to mohl udělat, poté, co oklamal svět, aby svět uvěřil, že skutečně přistál na Měsíci 6 měsíců předtím, než byl pořízen tento snímek.

Obrázky níže ukazují, jak byli astronauti zavěšeni na jeřábu, aby simulovali nízkou gravitaci. Nakonec se spokojili se vzpřímenou polohou s astronautem zavěšeným na silné elastické lanové lůně, takže jeho nohy se jen tak tak dotýkaly země, stejně jako dětský odrážeč. Když astronauti kráčeli daným směrem, mostový jeřáb se pohyboval stejným směrem. To umožnilo astronautům doslova se vznášet v primitivním stylu „procházky po Měsíci“.

Existuje klasický film, který jsem viděl jen jednou. Ukazuje dva astronauty údajně na Měsíci, ale jeden astronaut následuje druhého v mrtvé přímce a v pevné vzdálenosti. Dva společníci na cizím pustém místě by nechodili tak hloupě a tak daleko od sebe. Je zřejmé, že oba sledují danou linii/trasu, tj. linii nebo trasu, po které je nutí následovat dva mostové jeřáby. Na obrázcích níže je vidět, jak byli astronauti zavěšeni na tomto jeřábu. Je zajímavé, že švih nohou vysoko vzad na obrázku zcela vlevo. Tento vysoký švih nohou vzad je identický se švihem zadní nohou na fotografii z Apolla 17, na které Harrison Schmitt údajně zakopává o Měsíc (na obrázku vpravo).

V další videosekvenci astronautů Apolla 17, kteří údajně skotačí na Měsíci, je jeden z nich ve skutečnosti zavěšen 2 stopy vodorovně nad zemí. Tato sekvence trvá několik sekund, jak to tedy vysvětlí úředníci NASA a proč se k tomuto naprosto absurdnímu snímku nikdo jiný nevyjádřil? Je to jasný důkaz, že osoba ve skafandru je zavěšena na drátech nebo na nějakém jiném vedení. Na obrázku níže jsou astronauti zavěšeni pomocí trubkové pružiny, aby se vytvořil „odrazový efekt“, jako by se procházeli ve snížené gravitaci po Měsíci.

Obrázek vlevo je pohled pořízený z vrcholu jeřábu v Langley, jak se dívá dolů na falešný měsíční povrch vytvořený pod ním. Na obrázku vpravo je Donald Hewes pod jeřábem v Langley. Hewes vytvořil falešný měsíční povrch a byl silně zapojen do falešného přistání na Měsíci a videí se startem.

SCÉNA STUDIO MĚSÍC: archiv NASA, datovaný 26. srpna 1969 a zkopírovaný slovo od slova. Týká se Donalda Hewese, který dohlížel na operace/natáčení s falešným přistáním a vzletem. Proč si NASA hrála s falešnou měsíční krajinou, měsíc poté, co to Armstrong údajně udělal doopravdy? Odpovězte, aby falešný film vypadal ještě realističtěji, když budoucí, kvalitnější obrázky budou vysílány již tak důvěřivému publiku.

James Hansen píše: „Aby bylo simulované přistání autentičtější, [Donald] Hewes a jeho muži vyplnili základnu obrovské osminohé, červenobílé struktury hlínou a vymodelovali ji tak, aby připomínala povrch Měsíce. Vztyčili světlomety ve správných úhlech, aby simulovali měsíční světlo, a nainstalovali černou obrazovku na vzdáleném konci portálu, aby napodobili nevzdušnou měsíční „oblohu“. Hewes osobně vylezl do falešných kráterů s plechovkami každodenního černého smaltu, aby je nastříkal, aby astronauti mohli zažít stíny, které uvidí během skutečného přistání na Měsíci.“ Od A.W. Vigila, „Piloted Space Flight Simulation at Langley Research Center“, přednáška prezentovaná na American Society of Mechanical Engineers, 1966 Winter Meeting, New York, NY, 27. listopadu – 1. prosince 1966.

Nyní se podíváme do samotného komplexu Langley Research Center, abychom viděli, jak předstírali přiblížení k Měsíci a blízkou oběžnou dráhu měsíčního povrchu. Všichni jsme viděli film, který byl údajně pořízen z LM, když se přiblížil k Měsíci a poté začal obíhat kolem Měsíce. Rychlost, s jakou se mění z přiblížení na lunární oběžnou dráhu, je naprosto směšná, protože jakékoli plavidlo letící touto rychlostí by narazilo přímo do Měsíce. Nikdo nemohl ovládat LM tak, jak je ukázáno ve filmu, a ve skutečnosti to nikdo nedělal. Následující obrázky přesně ukazují, jak to bylo provedeno.

Na velikosti záleží, věřte mi, zvláště když NASA chce vytvořit falešný měsíční povrch, jak je znázorněno na obrázku nahoře vlevo. Doslova zastiňuje dva muže, kteří stáli před ním. Je neuvěřitelné, kolik času, problémů a výdajů NASA vynaložila čistě na to, aby zfalšovala lunární mise. Bylo to samozřejmě provedeno čistě proto, aby přesvědčili svět, že jsou vůdci ve vesmíru. Tento velmi velký obrázek a další byly použity ve spojení s kamerou umístěnou na kolejnici, která se také zaměřila na velký rotující model Měsíce v sádrové Paříži. NASA věděla (po Kennedyho projevu v roce 1961), že přistání na Měsíci před rokem 1970 je nemožné. Když si to uvědomili, neměli jinou možnost, než mise předstírat. V LRC byl spuštěn program na návrh rekvizit/pozadí atd., aby se přesvědčila média, že dosáhla cíle stanoveného Kennedym. Obrázky výše byly naskenovány z knihy, proto ta špatná kvalita, nicméně následující obrázky jsou z NASA.

Obrázek s vysokým rozlišením nahoře ukazuje kouli, kterou lze otáčet zespodu. V levé části obrázku je vidět obrovský prázdný štítek. Toto je scéna předtím, než zaměstnanci LRC začali pracovat na přeměně koule na autenticky vypadající Měsíc s krátery (pro přiblížení na Měsíc) a plakáty měly být oběžnou dráhou Měsíce. Všimněte si také železniční trati kolem cedulí (byly tam celkem 3 cedule). Všimněte si pohybujícího se vozíku na této koleji. Kamera byla namontována na tomto vozíku. Nejprve začal natáčet rotující kouli (lunární přiblížení), pak se otočil a začal skenovat falešný měsíční povrch na štítku (lunární oběžná dráha).

Na obrázku nahoře je koule po modelovacích pracích. Docela působivé, co? Všimněte si, že pozadí je ve tmě. Odstraňte toho chlápka z obrázku a můžete SNADNO tuto fotografii vydávat za pořízenou velitelským modulem Apollo kroužícím kolem Měsíce. Je evidentní, že do falšování Apolla bylo zapojeno mnoho lidí a NASA tvrdí, že kdyby to bylo zfalšováno, někdo by už dávno promluvil. Zaměstnanci LRC jsou zavázáni mlčenlivostí a museli být 100% pro toto podvrhování, jinak by se na tom vůbec nepodíleli.

Dva obrázky výše ukazují, jak LRC vytvořila „sádrové pařížské“ kopie měsíčních kráterů na plakátech. Kontrolují, zda jsou krátery přesně v měřítku a uspořádání, jako jsou krátery zobrazené na měsíčních fotografiích, které byly předtím pořízeny dalekohledem s velkým zvětšením. Všimněte si koule obrázku po modelování. Tato koule měla uvnitř světlo, které bylo zvenčí průsvitné, proto to tak vypadalo. Velké plakáty s měsíčními krátery byly také osvětleny zezadu. Vypněte veškeré osvětlení a skončíte s obrázkem zobrazeným dole. Takto by vypadal Měsíc v prázdnotě vesmíru, kdybyste se k němu mohli dostat dostatečně blízko, ale nikdo, dokonce ani Armstrong by se nemohl přiblížit k tomu skutečnému.

NASA tvrdí, že obrázek vpravo je odvrácená strana Měsíce, pořízený Apollem 8. Porovnejte tuto kouli s koulí zobrazenou výše na obrázku vlevo. Mluví to samo za sebe, ne? Na všech těchto obrázcích si všimněte černého pozadí. To samozřejmě usnadnilo retušování fotografií, aby se zajistilo, že prostor na pozadí je skutečně černý.

Tyto dva obrázky dokazují, že nepotřebujete přetlakové obleky k vytvoření autentického přiblížení nebo oběžné dráhy Měsíce. Vezměte si film, když se blížíte k sádrovému pařížskému modelu, a stačilo by to k přesvědčení důvěřivého publika, že film byl pořízen při přiblížení k Měsíci.

Tento poslední obrázek ukazuje Charlieho Dukea (ukazující) a Johna Younga na simulátoru pro ovládání přiblížení/oběžné dráhy Měsíce. Obraz na televizní obrazovce připomíná obrázky, které jsme viděli na našich televizních obrazovkách. Bylo nám řečeno, že je to Měsíc, ale obrázek, který se ukazuje na televizní obrazovce na fotografii, není Měsíc. Jedná se o kameru natáčející sádrový pařížský model Měsíce. Jak John Young, tak Charlie Duke byli silně zapojeni do falšování misí Apollo na Měsíc. NASA předstírala přiblížení/oběžnou dráhu Měsíce a přistání/vzlet, takže až příště uvidíte v televizi film o jakékoli lodi Apollo, která se údajně přibližuje, obíhá, přistává na Měsíci nebo od něj startuje, budete přesně vědět, jak to bylo provedeno.

Nicméně prezentace je dobře udělaná a obsahuje mnoho historických dat a fotografií, které není snadné najít, a protože se dotýká tématu utajování NASA. Čtenář je ponechán, aby si udělal vlastní závěry. Svět je neustále manipulován.

David Vrána, poslanec OP

 52,461 zobrazení celkem,  95 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat