Tajemná vlákna se objevují po celém světě na všech kontinentech kromě Antarktidy. Laboratorní analýzy ukazují, že ve hře může být mnohem více. Nitě jsou neobvyklé nejen svým složením, ale také svou strukturou. A co je nejdůležitější, existují dva patenty, které mohou přesně vysvětlit, co by tato vlákna mohla být a k čemu se používají.
Co říkají analýzy? Nitě byly zkoumány pomocí nejnovějších laboratorních metod jménem sdružení WIR. Výsledek? Tyto nitě nejsou vyrobeny z nylonu nebo jiných syntetických materiálů, ale z přírodních polyamidů – jinými slovy aminokyselin, které se vyskytují i v biologických organismech. Vlákna jsou asi 4 až 6 mikrometrů tlustá a uvnitř dutá, díky čemuž jsou extrémně lehká. Zajímavé je, že vědci našli ve vláknech více než 30 různých chemických sloučenin, včetně toxických uhlovodíků, derivátů benzenu, epoxidů a dokonce i derivátů histaminu. Některé z těchto sloučenin jsou nebezpečné, vysoce hořlavé a toxické! Ještě znepokojivější je, že některé z těchto chemických látek nejsou ani klasifikovány v databázích. To znamená, že máme co do činění buď se zcela novými látkami, nebo s netestovanými produkty.
Analýzy také ukázaly zvýšené hladiny hliníku. Tato vlákna jsou proto daleko od toho, co by se dalo nazvat „přirozeným“. Vlákna byla analyzována pomocí pokročilých technik, jako je infračervená spektroskopie (FTIR) a hmotnostní spektrometrie pyrolýzní plynové chromatografie (Py-GCMS). Ukázalo se, že mají úplně jinou strukturu než syntetická vlákna jako je PA6 nebo PA66 (známý jako nylon). Nejedná se tedy o průmyslová vlákna, ale spíše o přirozený nebo alespoň biochemický jev. Vlákna obsahují esterové a kyselé pásy, které nejsou u přírodních materiálů typické, což opět ukazuje na nějaký druh syntetické manipulace nebo na kombinaci přírodních a umělých procesů.
Patenty – klíč k pravdě. Dva klíčové patenty z let 1999 a 2004 hrají v této záhadě ústřední roli. Tyto patenty by mohly poskytnout přímé vysvětlení pro vlákna.
- Patent z roku 1999 (podaný v roce 1999, schválený v roce 2008): Tento patent popisuje proces „elektrostatického zvlákňování“, který lze použít k výrobě dutých vláken v nanoměřítku a mikroměřítku. Tato vlákna mají přesně ty vlastnosti, které byly nalezeny v tajemných vláknech: jsou uvnitř dutá a extrémně tenká. Co však v tomto patentu není zmíněno, je použití pesticidů nebo jiných zemědělských prostředků.
- Patent z roku 2004 (podaný v roce 2004, schválený v roce 2013): Tady se věci stávají opravdu výbušnými. Tento patent popisuje, jak lze proces „elektrostatického zvlákňování“ použít k výrobě dutých vláken, která slouží jako nosiče pesticidů, hnojiv a dokonce i léků. Vlákna mohou být rozložena po rostlinách nebo určitých oblastech a poté pomalu uvolňovat jejich toxický náboj. Šílené na tom je, že tato vlákna lze dokonce naprogramovat tak, aby se otáčela pouze na určitých částech rostlin nebo dokonce na končetinách lidí nebo zvířat – v závislosti na tom, jak jsou elektricky nabité.
Význam těchto patentů je obrovský, protože ukazují, že existuje technologie pro cílenou výrobu a používání takových vláken.
Dutá vlákna – více než jen prázdné schránky Proč je tak důležité, aby tato vlákna byla dutá? Jednoduše řečeno, mohou sloužit jako dopravní prostředek. Duté prostory ve vláknech poskytují prostor pro nebezpečné chemické látky, pesticidy, insekticidy nebo jiné jedy, které mohou být cíleně distribuovány do určitých oblastí nebo dokonce lidí. To znamená, že tato vlákna by mohla sloužit nejen jako neviditelné lapače jedů, ale také jako nástroje pro pomalé a cílené uvolňování chemikálií do životního prostředí. Laboratorní analýzy ukázaly, že tato vlákna jsou nabitá různými chemickými sloučeninami, což z nich činí potenciální hrozbu pro zdraví lidí, zvířat a životního prostředí. Skutečnost, že některé z nalezených látek nejsou ani registrovány nebo klasifikovány, naznačuje, že se může jednat o rozsáhlý experiment, jehož rozsah zatím neznáme.
Proč je to všechno důležité Patenty a laboratorní analýzy vrhají znepokojivé světlo na záhadná vlákna. Zdá se, jako by experimentovali s technologiemi, které jsou potenciálně nebezpečné. Proces elektrostatického zvlákňování, který existuje již 20 let, by nyní mohl být testován v reálném světě – nejen v laboratoři, ale na velkých zemědělských plochách a i v blízkosti obytných oblastí. Pokud lze tato vlákna skutečně načíst a nasadit cíleným způsobem, znamená to, že můžeme být svědky rozsáhlého testu, který by mohl mít dalekosáhlé dopady na životní prostředí. Ať už je to pomalé otravy rostlin nebo kontaminace půdy a vody. Nebo ještě hůře: Tato vlákna by mohla být součástí vojenské nebo ekonomické strategie k systematickému otravování úrody a tím k vytváření nedostatku potravin. Ať už je za nimi jakýkoli plán, jedna věc je jistá: Tato vlákna nejsou neškodným přírodním jevem.
Víc než jen přírodní jev? Můžeme tedy spekulovat: Tajné testy nebo experimenty: Může zde probíhat rozsáhlý experiment, ať už s vojenskými nebo vědeckými cíli. Skutečnost, že závity jsou duté a nesou chemické látky, naznačuje, že mohou být použity k uvolňování určitých látek do životního prostředí. Vzpomeňte si na experimenty s manipulací s počasím nebo na uvolnění chemických nebo biologických látek. To by mohlo vysvětlit složité chemické složení nití. Umělé biologické systémy: Teď je to opravdu šílené: co kdyby tato vlákna byla součástí umělého biologického systému? Jinými slovy, nějaký druh „živého“ systému vytvořeného lidmi nebo stroji, aby vykonával specifickou funkci v prostředí. Možná je to nějaký druh sebereplikujícího se vlákna určeného k transportu určitých látek nebo k boji proti znečišťujícím prvkům. Nezamýšlený efekt jiného experimentu: Někdy se stanou věci, které nebyly zamýšleny. Tato vlákna by také mohla být vedlejším účinkem zcela jiného experimentu. Možná vědci testují nový typ materiálu nebo nanotechnologie a tato vlákna jsou prostě „odpadním produktem“, který se nějakým způsobem dostal do životního prostředí???
Budíček: Proč to nikoho nezajímá? O to více znepokojující je naprosté mlčení oficiálních orgánů. Navzdory alarmujícím výsledkům laboratorních analýz, toxických látek a potenciálnímu nebezpečí pro lidi, zvířata a životní prostředí, nedošlo k žádnému oficiálnímu vyšetřování ani reakci ze strany úřadů. Žádná agentura pro životní prostředí, žádná vláda a žádná vědecká instituce se dosud tímto problémem oficiálně nezabývaly. To vyvolává otázku: Proč to MY musíme brát do svých vlastních rukou? Proč to nechávat na soukromém sdružení a dobrovolnících, aby zkoumali a zveřejňovali tyto nebezpečné jevy? Nejsou potenciální následky natolik závažné, aby přitáhly pozornost? Nebo je za tím snad něco mnohem většího, co by lidé raději zametli pod koberec?
Nyní je na nás, abychom si tyto otázky kladli a požadovali odpovědi. Už nemůžeme věřit úřadům, vládám že nás ochrání, když nejsou ochotné ani čelit tak hrozivému vývoji.
Co můžeme všichni dělat? Jak můžeme jednat jako občanská společnost: Vyvíjejte tlak na úřady: Každý z nás by měl kontaktovat místní a národní orgány pro životní prostředí a požadovat oficiální vyšetřování. Zvýšit povědomí veřejnosti: Je důležité, aby se o této problematice více mluvilo v médiích a mezi širokou veřejností. Čím více lidí o něm bude vědět, tím těžší bude pro oficiální orgány ho ignorovat. Protože jedna věc je jasná: nikdo za nás vozík z bláta nevytáhne, nebo přesněji řečeno vyfoukne nitě z louky – to musíme udělat sami tím, že se o to postaráme! Jako vždy: Kdo, když ne MY!
Patent EP 1755382 B1
Patent EP 1200653 B1
David Vrána, poslanec Občanského parlamentu
Zdroj:https://www.vereinwir.ch/die-mysterioesen-faeden-harmlos-oder-der-beginn-eines-experiments/
Zdroj:https://www.vereinwir.ch/spinnenfaeden/#_
30,536 zobrazení celkem, 65 zobrazení dnes