Reklama

Víte, co a od koho jíte?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Občas vyslechnu rozhovory, které možná zrovna nechcete, ale stane se tak. Na zastávce mi dolétne „povídání“ starších dam, jak je ta bageta drahá a že zítra je v akci Listerin nebo že si vzala poslední kousek velkého balení pracího prášku za velmi výhodnou cenu. Udivujete se, kde na to ty lidi berou, když víte, kolik co stojí a hlavně ty dámy vidíte na té zastávce každý den s plným košíkem.

A tak pátráte po té příčině, prč jsou ty ceny tak příznivé.

PepsiCo a Coca Cola jsou cokoliv, jen ne konkurenti. Ale také ostatní velké společnosti, které vlastní mnoho značek, jako Unilever, Mondelez a Nestle, jsou vlastněny stejnou malou skupinou institučních investorů. A tato jména nenajdete jen v průmyslu balených potravin. (Jde o BlackRock, Vanguard a State Street, Berkshire Hathaway. Tohle jsou čtyři největší investiční společnosti na světě.)

Pak si musíte položit otázku, proč jsou ti malí ekonomicky likvidováni a proč se všichni do těch nadnárodních marketů „posílají“. Protože tam chtějí soustředit veškerou kupní sílu, aby mohly mít i potravinový vliv a vyšší zisk si přivodit. Kampak ty zisky tečou, to už dnes dobře víme, ale v naší státní kase to určitě neuvidíme. A když se správně zamyslíte nad tím vším, pak vám dojde, že kdyby se všechny zisky nasypaly do té české – velmi hluboké ekonomické díry, pak by se velmi rychle i dluhy umořily. A státní kasa by byla tak bohatá, že by každý občan měl na ten svůj podíl ze zisku – Občanský důchod.

To vše by stačilo, aby se nám všem hodně dobře žilo.

A jak to udělat? Kde na to vzít? Jak to zařídit?

Je tady Občanský parlament a to je ten správný nástroj proti všem těm, kdo ukrajují z našich peněženek i vlasti. Změnit to můžeme všichni jako občané v moci zákonodárné.

Hana Wilczková

poslanec Občanského parlametu

www.obcansky-parlament.info

www.obcansky-parlament.info

 12,366 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,540 zobrazení celkem,  1,728 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,541 zobrazení celkem,  1,729 zobrazení dnes

Číst více »