Reklama

Stěhování

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Každý z nás se zřejmě již alespoň jednou stěhoval a nebo bude stěhovat. Já jsem tento proces absolvovala již čtyřikrát. Tento týden se ono stěhování týkalo mého mladšího potomka.

Jednoho krásného dne uprostřed léta za mnou přišla moje dcera a oznámila mi, že se byla s přítelem dívat na byt v pronájmu. Než jsem stačila nějak reagovat už sypala další informace, že se rozhodli ho vzít a tudíž se bude stěhovat. Uff…

Trošku mne to zaskočilo a samozřejmě jsem se ptala, zda dobře vše zvážili a jsou pevně rozhodnuti. Jejich odpověď byla samozřejmě ano. Nicméně jsem s nimi probrala znovu všechna pro a proti a řekla, ať si to ještě zváží a dají mi vědět, jak se rozhodli.

Další týden, bez předchozího varování :) mi oznámili, že už mají klíče od bytu a složenou kauci. No, tak dobrá. Chtějí si vyzkoušet jaké je to starat se skutečně sami o sebe bez dozoru mámy. Další měsíc se pořád nic nedělo a já nechápala, proč už alespoň něco nezačínají balit. Že i když zatím není zajištěn odvoz, mohou už mít spoustu věcí zabaleno. Pořád byl klid a nic nedělo.

Nakonec se přeci jen něco málo pobalilo a odvezlo. Pak začalo ticho před bouří. :)

V pondělí, tento týden, byla zajištěna přeprava a začal boj o čas. Protože samozřejmě za půjčení se ve většině případů prostě platí.

Všichni samozřejmě buď ve škole, nebo v práci až do večera, takže ten maras s balením věcí a organizací zůstal na mně. Co bych pro ty svoje holoubky neudělala, že? :)

Ve středu odpoledne proběhl první velký přesun, u kterého vydatně asistoval můj starší syn a můj švagr. Balení krabic bylo tedy na mně, oni se postarali o vynášení z bytu, nakládaní a následný přesun do nového bytu omladiny.

Další velký přesun byl naplánován na čtvrtek odpoledne, ale bylo už ve středu jasné, že se bude muset jet ještě minimálně jednou, takže v rámci čtvrtku proběhly přesuny dva. Jeden dopoledne a druhý v podvečer, kdy už se odvezlo až na pár drobností, na které se malinko pozapomnělo, v tom nastalém chaosu není divu, vše.

Ta moje „malá“ se se mnou ještě mezi dveřmi rozloučila a poděkovala mi a když bouchly dveře, došlo mi, že je PRYČ.

Moje malá princezna se odstěhovala.

Samozřejmě, klidně se k tomu přiznám, jsem byla na hniličku a i nějaká ta slzička ukápla.

Večer mi ještě volala, zněla spokojeně a těšila se jak si to tam všechno zařídí k obrazu svému a smála se, že její přítel, i když má ráno brzy vstávat, lítá po bytě a přerovnává nábytek a pořád mu to nepasuje. Tak snad dlouho neponocovali a něco hezkého se jim v tom jejich novém hnízdečku zdálo.

Už je ta moje „maličká“ velká a já jí přeji, aby se jí v novém hnízdě líbilo a byla tam spokojená a šťastná!

PS: Tak jako tito mladí lidé si budou tvořit svůj domov, aby v něm byli šťastní a spokojení, tak MY všichni, občané, spolu si můžeme utvořit báječnou budoucnost pro nás všechny. V našem novém, lepším státním uspořádání. A stačí tak málo! CHTÍT!

OBČANSKÝ PARLAMENT (obcansky-parlament.info)

Poslanec Občanského parlmanetu

Yvona Zouharová

 7,849 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,740 zobrazení celkem,  1,018 zobrazení dnes

Číst více »