Reklama

Revize privatizace

AUTOR PŘÍSPĚVKU

V 90.letech jsme nevěřícně a bezmocně přihlíželi rozkrádání (privatizaci) státního majetku a jeho následného vytunelování či převedení do vlastnictví zahraničních firem.

Jistě ještě dnes máme v paměti některé největší privatizační kauzy: Mostecká uhelná, Unipetrol, OKD, Poldi Kladno, Třinecké železárny, SPT Telecom, Crystalex a mnoho mnoho dalších…

Předlistopadový disident Jan Ruml zastával v Klausových vládách post ministra vnitra. S předsedou vlády a ODS si byli blízcí, jako jeden z mála politiků ODS mu tehdy tykal. Byl to ale nakonec právě Jan Ruml, kdo vyzval Václava Klause k rezignaci. A to kvůli skandálům, které provázely financování jeho ODS. Klaus tehdy odejít odmítl, jeho vláda sice skončila, ale kauzy spojené s privatizací se nikdy nevyšetřily. Přikryla je opoziční smlouva, kterou Václav Klaus uzavřel s Milošem Zemanem, aby vše pokračovalo dál. Vždyť ještě toho ve státě zbylo dost…

Nám občanům nezbylo, než se se skřípěním zubů smířit s polistopadovým děním v naší zemi, vždyť: ,,co já s tím zmůžu“…

Dnes ale máme možnost zasadit se, každý jeden z nás, o opravu našeho státu!

Sjednoťme se pod hlavičkou Občanského parlamentu, který vznikl z Nezávislých občanských voleb v září 2021 na základě Ústavního práva a který už pracuje na přípravě legislativy a dalších kroků potřebných k opravě našeho! státu.

Členem – poslancem Občanského parlamentu se může stát každý pro-národně smýšlející občan a systémem přímého referenda tak spolurozhodovat o dění ve státě.

Jedním z programových bodů připravovaných reforem Občanského parlamentu je i Revize privatizace; z jeho znění:

,,Revize malé a velké privatizace je zásadním článkem ekonomické reformy, klíčem k odhalení spekulací v našem státě a s námi, jako občany.

V mnoha případech jsou známy korupční vlivy, indicie a poznatky nezákonného jednání.

Na této spekulativní činnosti se podílely celé týmy s vazbami na politické strany a finanční mafii, které zneužívaly svého vlivu, kontaktů a postavení.

Právní reformou by byl zřízen Privatizační revizní soud, který by jmenoval a odvolával ministr spravedlnosti na dobu potřebnou pro provedení revize, jehož výnosy by prezident musel potvrdit s přímou odpovědností Ústavě.

Privatizační revizní soud by měl pravomoc a povinnost nejen zrušit vadné privatizace, ale vyslovit hmotnou odpovědnost a způsob náhrady vzniklých škod a stanovit trestní odpovědnost všech pachatelů a spolupachatelů nezákonné privatizace bez ohledu na to, jakého postavení jsou“…

Záznam speciálního vysílání Občanského rádia pořadu ,,60 min. s Občanským parlamentem“ na téma Revize privatizace, které proběhne 4.5. od 20.00 a další informace k tomuto programovému bodu připravovaných reforem či dalším programovým bodům Občanského parlamentu najdete v audio podobě na stránce:

www.referendum-csr.cz/radio

Informace o Občanském parlamentu zde: www.obcansky-parlament.info

poslanec Občanského parlamentu

Mariana Velčovská

4.5.2022

 5,162 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 976 zobrazení celkem,  504 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 977 zobrazení celkem,  505 zobrazení dnes

Číst více »