Reklama

Revize privatizace

AUTOR PŘÍSPĚVKU

V 90.letech jsme nevěřícně a bezmocně přihlíželi rozkrádání (privatizaci) státního majetku a jeho následného vytunelování či převedení do vlastnictví zahraničních firem.

Jistě ještě dnes máme v paměti některé největší privatizační kauzy: Mostecká uhelná, Unipetrol, OKD, Poldi Kladno, Třinecké železárny, SPT Telecom, Crystalex a mnoho mnoho dalších…

Předlistopadový disident Jan Ruml zastával v Klausových vládách post ministra vnitra. S předsedou vlády a ODS si byli blízcí, jako jeden z mála politiků ODS mu tehdy tykal. Byl to ale nakonec právě Jan Ruml, kdo vyzval Václava Klause k rezignaci. A to kvůli skandálům, které provázely financování jeho ODS. Klaus tehdy odejít odmítl, jeho vláda sice skončila, ale kauzy spojené s privatizací se nikdy nevyšetřily. Přikryla je opoziční smlouva, kterou Václav Klaus uzavřel s Milošem Zemanem, aby vše pokračovalo dál. Vždyť ještě toho ve státě zbylo dost…

Nám občanům nezbylo, než se se skřípěním zubů smířit s polistopadovým děním v naší zemi, vždyť: ,,co já s tím zmůžu“…

Dnes ale máme možnost zasadit se, každý jeden z nás, o opravu našeho státu!

Sjednoťme se pod hlavičkou Občanského parlamentu, který vznikl z Nezávislých občanských voleb v září 2021 na základě Ústavního práva a který už pracuje na přípravě legislativy a dalších kroků potřebných k opravě našeho! státu.

Členem – poslancem Občanského parlamentu se může stát každý pro-národně smýšlející občan a systémem přímého referenda tak spolurozhodovat o dění ve státě.

Jedním z programových bodů připravovaných reforem Občanského parlamentu je i Revize privatizace; z jeho znění:

,,Revize malé a velké privatizace je zásadním článkem ekonomické reformy, klíčem k odhalení spekulací v našem státě a s námi, jako občany.

V mnoha případech jsou známy korupční vlivy, indicie a poznatky nezákonného jednání.

Na této spekulativní činnosti se podílely celé týmy s vazbami na politické strany a finanční mafii, které zneužívaly svého vlivu, kontaktů a postavení.

Právní reformou by byl zřízen Privatizační revizní soud, který by jmenoval a odvolával ministr spravedlnosti na dobu potřebnou pro provedení revize, jehož výnosy by prezident musel potvrdit s přímou odpovědností Ústavě.

Privatizační revizní soud by měl pravomoc a povinnost nejen zrušit vadné privatizace, ale vyslovit hmotnou odpovědnost a způsob náhrady vzniklých škod a stanovit trestní odpovědnost všech pachatelů a spolupachatelů nezákonné privatizace bez ohledu na to, jakého postavení jsou“…

Záznam speciálního vysílání Občanského rádia pořadu ,,60 min. s Občanským parlamentem“ na téma Revize privatizace, které proběhne 4.5. od 20.00 a další informace k tomuto programovému bodu připravovaných reforem či dalším programovým bodům Občanského parlamentu najdete v audio podobě na stránce:

www.referendum-csr.cz/radio

Informace o Občanském parlamentu zde: www.obcansky-parlament.info

poslanec Občanského parlamentu

Mariana Velčovská

4.5.2022

 5,079 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,473 zobrazení celkem,  1,332 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Vlastenčení…

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který

 17,336 zobrazení celkem,  731 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,474 zobrazení celkem,  1,333 zobrazení dnes

Číst více »