Reklama

Síla…

AUTOR PŘÍSPĚVKU

„Jsem slabý člověk, ale v mé slabosti je má síla; můj smutek mne nebolí, má osamělost, to bude zároveň mé přemýšlení; mé odříkání, to bude zároveň má čistota.“ —  Karel Čapek

Málokdo z nás si libuje v životních změnách, ale ať se nám líbí či nelíbí, právě ty nemilé události nás učí novým dovednostem. Právě jimi se posouváme na další úroveň svého rozvoje.

Snad každý z nás se již setkal s lidmi, kteří chtějí změnit svůj život, ale nemají dostatek odvahy nebo síly. Nebo snad jen nevědí, jak se dostat z oněch potíží ven. Žijí v pocitu uvěznění, nevidí žádné východisko.

My, lidé, jsme obdařeni velkou silou a schopnostmi. Je jen na nás samotných, abychom si vytvořili život dle svých představ. Důvod neúspěchu je skryt v nás samotných. Jako příčinu můžeme uvést například nedostatek sebedůvěry, pochybnosti, strach. Ty nám brání jít za svým snem. Nikdy není pozdě na změnu. Zodpovědnost je jen a jen v našich rukou. Jak se říká: „Každý svého štěstí strůjce.“

I nepatrný posun z místa nám přináší nové možnosti. Zkusme se zadívat do minulosti, jaký byl náš život a čím vším jsme si již prošli a co jsme dokázali. Z minulosti se můžeme poučit, ale pro přítomnost je podstatné vědět, co chceme!

  • Prvním krokem je tedy rozhodnutí! Musíme vědět, co skutečně cítíme, co chceme – je nutné být upřímní sami k sobě.
  • Druhým krokem je udělat první krok! První krok ke změně.

Všechno nejde hned a určitě ne hned najednou. Někdy, pokud je to složitější, je dobré rozdělit cestu ke změně na kratší úseky a energii soustředit do této jedné fáze. Neděsme se předem otázkami typu…Zvládnu to? Co všechno mě vlastně čeká? Občas se ohlédněme zpátky na to, co jsme již dokázali. Určitě nám to dodá novou energii pro další kroky.

Není vždy jednoduché umět se podívat na problém bez emocí a stejně tak je to i s hledáním pravé příčiny.

Je jedno, zda jsme muž či žena, jaké máme vzdělání, dostatek či nedostatek peněz, kolik nám je let. S problémy se potýkáme všichni.

S nikým se neporovnávejte! Každý jsme jiný a máme svou cestu. Ne všichni mohou být třeba malíři či vědci :)

Šťastní a úspěšní tady nejsou pro náš pocit nedostatečnosti, ale pro naši motivaci.

První krok je vždy ten nejtěžší….

7. 2. 2022

Okresní koordinátor Referenda ČSR

Poslanec Občanského parlamentu

Yvona Zouharová

 13,645 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat