Reklama

Referendum – občanská jednota – díl. I

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Často se ptáte, kdy a kdo něco udělá a hlavně jak, a když jak, tak jaký to bude mít výsledek.

Ale nic není jen tak. Takové ty výkřiky v ulicích, lamentování na fájsbuku a hlava v písku nic neřeší.

Věřte mi, taky jsem si to „kdysi“ myslela. Je to jako když chcete krásnou ženskou (chlapa) a jen o ní (něm) sníte na gauči či při seriálu. Chce to čin. A když už máte tu odvahu vyjít ven z toho obýváku, tak nevíte, jak to udělat. Hledáte způsoby, které třeba na chvíli zafungují, ale po čase to stejně vzdáte, protože ten váš vysněný idol nepřichází. Něco je asi špatně?

A existuje vždy řešení, jen to musí mít plán i realizaci. A tak je to i s Referendem a Občanskou jednotou.

Referendum (z latinského referendus), které znamená „věc, o níž má být podána zpráva“, někdy též plebiscit, česky také všelidové hlasování, je rozhodnutí všech občanů nebo i všech obyvatel v otázkách zákonodárných nebo výkonných. Základní otázky jsou podřízeny rozhodnutí občanů v povinném referendu. A jak to udělat? Je třeba spojit lidi, každého občana, a to ve znalostech a myšlenkách, bez ohledu na vůdce všelijakých skupin, skupinek, hnutí či stran. Jenom tak může plné referendum mít svou váhu a posléze zákonodárnou moc.

Množina, která to může rozhodnout a vyhrát svým počtem jsou jen kategorie „občané“. My k občanům jdeme přímo.

A ano, každý má právo na změnu. Tedy ať se podle toho chovají, pokud to myslí upřímně. Tvorba Občanské pro-národní jednoty pro plnou přímou demokracii, pro suverénní a soběstačný stát je přirozený proces, který zraje, musí dozrát a vytříbit se. Jenom ti, komu jde skutečně o tyto občanské hodnoty a nikoliv jen o osobní nebo skryté politické zájmy ji mohou vytvořit. Bez ohledu na příslušnost k politickým stranám, které jen občany a Jednotu rozdělují.

Občanská jednota je název pro spojení občanů napříč politickým spektrem, bez ohledu, zda jsou věřící příznivci některé z politických stran a jejich zkorumpovaných lídrů (mafií) či nikoliv. Všude jsou slušní lidé a občané.

Symbolem a krédem Občanská jednoty ve společné myšlence je Čistý štít bez politických mafií a touto nosnou myšlenkou, Musíme vědět, co chceme, umět definovat, naplánovat a musíme to umět realizovat a prosadit. A věřte nebo ne, ale už to prostě jede. Legitimní občanské volby. Je to legitimní, dle současné ústavy. A prvními lidovými volbami jsme zvolili Lidový parlament, který je vytvořen dle Ústavy, ústavního zákona č.1 s odvoláním na čl. 2
odst. 2 a odst. 4, s tím, že lid je nejvyšší mocí v ČR, má právo uplatnit svou nejvyšší moc i přímo s odkazem čl 2/4, že co není zakázáno je dovoleno.

Kdo se ztotožňuje s touto myšlenkou a zavedením pořádku v našem, ne mafiánském státě, může se na historickém procesu podílet. Je to právo každého občana.

Tak co? Svítá? Jasno? Jdete do toho? Jen v síle stejně smýšlejících občanů uskutečnit historicky nový, byť náročný krok
k obnovení našich svobod, státu i ekonomiky je dosažitelný cíl. Protože Program Referenda má obsah, smysl a budoucnost. A třeba se stanete pro tu svou budoucí generaci hrdinou, protože řeknete, že jste u toho byl(a) a svobodu uchránil(a).

a pokud se chcete přidat, dovzdělat, či informovat tak skočte na:

Referendum ČSR – Občanská Jednota (referendum-csr.cz)

Zdroje: wikipedie, Program Referendum ČSR a Občanská jednota

Hana Wilczková

Krajská koordinátorka Referendum ČSR

 964 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,684 zobrazení celkem,  1,543 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Vlastenčení…

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který

 17,445 zobrazení celkem,  840 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,685 zobrazení celkem,  1,544 zobrazení dnes

Číst více »