Reklama

Vlastenec

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Vlastenec.
To velmi používané slovo… Kdo to je? Podle sledování fb, jde o člověka, který chce v tomto státě změnu. Nelíbí se mu vládní nařízení, ignorování zákonů a ústavy, je nespokojený s politikou vlády, s chováním státních úředníků, rouškami a respirátory… A chce změnu. Vlastenec, aby upozornil na to, že všechno toto je mu jasné a že je třeba to opravit, má úžasné prostředky, jak všechny okolo upozornit na to špatné. Vezme si vlajky ČR. Sedne do auta. Jede do Prahy. Tam, spolu s dalšími vlastenci, zablokuje dopravu. A pozor, nejen to. On pak jde na náměstí. A spolu s dalšími vlastenci křičí ,,DEMISI, DEMISI, DEMISI“… Pak si odplivne, vlastenec sedne do auta a jede domů. Pak v hospodě nikdo nepochybuje o tom, že je vlastenec… ,,Dyť on byl v Praze! A křičel! A zastavil dopravu! Však on jako vlastenec ví, co má dělat!“
V těch uvízlých autech, tramvajích, trolejbusech a autobusech jim určitě všichni ti, kteří jeli unavení domů z práce, ti všichni jim fandili a tleskali…. Opravdu? To jako fakt?
Vlastenec sice křičí Demisi, ale vlastně neví, kdo by měl jít do vlády. Nakonec, vždyť je to jedno. Hůř už být nemůže…
Může!
Nová nebo spíše staro-nová garnitura už čeká, až jim vlastenec vykřičí cestu znovu do křesel, která znamenají moc, peníze, klid a jako bonus imunita.
A za to pak noví vládcové dovolí vlastenci místo respirátoru nosit jen roušky, děti se nebudou očkovat od 12 let, ale až od 15, dospělí, jen když budou chtít. Ale když to chce zaměstnavatel, pak samozřejmě to může být jinak. Ale vlastenec to chápe! Je přece vlastenec.
Když vlastenci nabízíš možnost definitivní změny, nechápe. Vysvětlíš, že:
– bude mít Občanský důchod 25.000
– bude platit jen 10%daň
– a mnoho dalších změn ve prospěch občana…
A on nereaguje. On ví, že XYZ řekl, že jedině troubením, vlajkami a křikem se to všechno vyřeší. XYZ to totiž všechno ví, je to férový chlap a nic špatného by neudělal. Jak to vlastenec ví? No vždyť se s XYZ viděl na demonstrací a dokonce si podali ruce! To je prostě už kámoš!
Říkáš – ,,podívej se na náš program.“
A on- ,,já to znám, to je jako všichni.“
– ,,četl jsi něco?“
-,,Ne, nepotřebuju.“
-,,My jsme vyhlásili OBČANSKÉ VOLBY. Můžeš se zapojit.“
-,, hm… Promiň, jdu na demošku. Budou tam všichni vlastenci. Čau“.

 • Závěr – vlastenec je jako někdo, kdo ve tmě křičí ,,SVĚTLO, SVĚTLO, SVĚTLO“, ale u nosu má vypínač. Tím prostě to světlo může mít a zároveň vypnout starý systém. Ten starý systém už je tak nemocný, že je na přístrojích a dříve nebo později ho stejně někdo vypne a rozsvítí.
  Já už vím, že vlastenec, ten typický hrdý vlastenec, ten to nebude.
  A kdo to bude?
  Bude to obyčejný nasraný, ale odhodlaný a cílevědomý OBČAN.
  PROČ?
  Protože z této výše popsané rovnice mi vyšel výsledek:
  VLASTENEC = OVCE
  Nepřemýšlí, nechá se vodit na vodítku a ví, že XYZ je kámoš.

 991 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat