Reklama

Občanské volby – Marie Březinová

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Nezávislé Občanské volby

Marie Březinová

narozena 1986 v Liberci

Jsem mladá žena, která vnímá dlouhodobě nepříznivé podmínky ve společnosti, zejména pak v posledních letech a během této vykonstruované „pandemie“.

Většinu profesního života jsem věnovala poznávání a výchově dětí, od nejmenšího věku po dospívající. Začínala jsem jako pečovatelka při letních pobytech pro rodiny s dětmi, poté jsem se věnovala dětem v rámci studia na Střední pedagogické škole, především v předškolních zařízeních. Během studia na JČU jsem se podílela na chodu DDM, vedení dětských táborů a zájmových činností, asistenci ve speciálním zařízení Arpida a v nízkoprahovém klubu v Českých Budějovicích.

Po dokončení studia jsem působila několik let v Montessori klubu, kde jsem načerpala cenné zkušenosti a nový přístup k dětem s respektováním jejich individuality. Dále jsem byla aktivní jako lektorka na letních táborech nebo školách v přírodě, či při doučování jazyků. Pracovala jsem několik let jako chůva. Během let jsem se začala více zajímat o různé alternativní přístupy v pedagogice a nekonvenční způsoby vzdělávání.

Dlouhodobě vidím nedostatky v nastavení školského vzdělávacího systému v naší zemi. Je třeba udělat rozsáhlé změny a především poskytnout větší svobodu a možnost iniciativy samotným dětem. Rozpoznání talentu a zájmu dětí, konkrétní zaměření a individuální vzdělávání od dřívějších ročníků vidím jako zásadní pro úspěšnou volbu povolání a životního směru každého dítěte. Umožnit mladému člověku objevit svůj talent a dělat to, co ho baví má nepochybně příznivý vliv na jeho sebevědomí a také následnou připravenost a ochotu se vybranému povolání věnovat.

Mým přáním je žít ve svobodné zemi, kde se lidé nemusí bát vyjádřit, spravedlnost je skutečně spravedlivá a zákony nejsou proto, aby se daly podle potřeby obejít. Chci žít v zemi, kde funguje systém vytvořený pro podporu soběstačnosti, smysluplného vzdělání, rodinného zázemí a lidského společenství, zdraví a spokojenosti. Toto si přeji pro nás, pro naše děti i pro budoucí generace.

 

Když konečně zvedneme hlavu a přestaneme o sobě pochybovat, společně to dokážeme!

 506 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat