Reklama

Politici

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Když se podíváme na dnešní scenu politiky, tak jistě víme, že vládnou nám politické mafie, které nejsou volitelné. Jak by jsme mohli charakterizovat členy politické mafie?

Když je sledují, jejich činy a výstup tak mně napadá slovo psychopat. Ale co jsou psychopati, nebo co je charakterizuje?

Charakteristickými znaky psychopatů jsou: bezcitnost, neschopnost empatie, absence pocitu viny, jdou bezohledně z svými cíli. Dovedou být velmi šarmantní a manipulativní. Charakteritika a popis psychopatie velice vystihuje dnesní „osobnosti“ naši politiku.

Dalším charaketirstickým znakem politiků je narcizmus. Narcizmus znamená přehnaný obdiv k sobě samému, často s arogantním vystupováním a  nedostatkem pochopení pro druhé, které chápe jen jako  nástroje pro vlastní cíle. Mají sklony devavlvovat a ponižovat druhé lidi kolem sebe a v okolí.

Myslím si, že pojem a definice psychopatie a narcizmus velice přesne vystihuje dnešní charakterové vlasnosti politiků. Jak je to možné, že nám vládnou psychopati?Jsou to mistři manipulace. A hodne velkou část hrají rolu i sdělovací prostředky, televize, media. Většina obyvatelstva stratilo schopnost samostatně přemýšlet a slepě věří všemu co jím ponukají manipulativní psychopati.

Proto již nastal čas skončit s vládnutím psychopatů…

Koordinátorka Kutná Hora Amarila Vávrová

 461 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat