Reklama

JAKOU HRU TO HRAJEME?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Představte si celou dnešní situaci jako hru. Od malička si hrajeme, první hry jsou čisté, myslím tím, když si hraje malé dítě, to nemá tolik uvědomění, aby se svazovalo nějakým pravidlem, hraje si svobodně bez omezení. Postupně ale začne ty hry propracovávat, rozšiřovat, začne si hrát s kamarádem, sourozencem a začne to….Vznikne potřeba nějakých pravidel, mantinelů, nebo prostě domluvy jak se bude hrát.
Dobrovolně se té hry účastníte a hrajete si, takže zřejmě samy určujete jak si hrajete, kde, s čím, kým a podobně. Kdyby někdo přišel a začal vám do toho kecat, že nemáte dělat tohle a támhle a už vůbec toto, začal vám diktovat svoje pravidla, co mu na to řeknete?
Společnost je struktura, která pravidla potřebuje, na tom se jistě shodneme. Ale ten kdo se hry účastní, by měl tvořit tyto pravidla, dohodnout se s ostatními hráči aby si mohli hrát společně.
A tak si uvědomte, že v současné době si na poli hry našich životů nehrajeme podle našich pravidel. Pravidla hry si upravila skupina cizáků tak, že není možné jakkoliv ovlivnit průběh hry a vyhrát, NELZE VYHRÁT! Ani státní volby ani moc nad svým osudem. My lidé, občané a obyvatelé jsme ty postavičky, figurky, hrdinové a naše zem je ta hrací plocha, my hloupě a dobrovolně hrajeme podle jejich pravidel, ONI tu nežijí, mají tu jen placené poskoky, kteří nás udržují v iluzi super hry.
Tak pojďme, smeteme hrací pole, všechny figurky, všechny karty a začneme znovu a tentokrát podle svých pravidel, podle pravidel lidu žijícího v Čechách na Moravě a Slezsku, naše hrací pole, naše pravidla!! Pojďte si vytvořit svoje volební pravidla a celé volby, Občanské volby.
Dle čl.2 odst 2 Ústavy je lid zdrojem veškeré státní moci.
Podílejte se na tvoření těch pravidel, nečekejte, že to zase někdo chytřejší udělá za vás, to se podceňujete a on to udělá, ale ne k vašemu prospěchu. Jste v pozici nejmocnějšího faktoru v našem státě, jste občané, máte toto právo! Stát jsme my a stát je náš. Každého z vás je část této země a copak necháváte souseda, aby rozhodoval, jakou barvu koberce si koupíte do obýváku? Necháváte ho řídit vaše auto, když jedete s rodinou na výlet? Ne, tak proč se takto neumíme chovat i ve správě naší země?
Seberte hrdost a odvahu. Zahoďte ego a pohodlnost a zajímejte se, jak si začít hrát opravdu jen a pouze svoji hru. Hru ve svůj prospěch, národní prospěch, budoucnost bez válek, vydírání a otroctví. Hru Občanské jednoty.
Oldřich Malena
Okresní koordinátor Znojmo

 677 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,867 zobrazení celkem,  76 zobrazení dnes

Číst více »