Reklama

Výbušná výpověď policejních důstojníků ke kauze Andreje Babiše. Stojí prý za tím Chovanec

AUTOR PŘÍSPĚVKU

PRAHA – Nestává se často, že by vyšetřovatelé vystoupili proti nadřízeným tak kriticky jako v tomto případě. V případě, kdy jde o jednu z nejsledovanějších afér v zemi – dotační kauzu Čapí hnízdo, spojovanou předně se jménem současného předsedy vlády. Kauza je podle policistů účelová, což tvrdí od počátku i samotný premiér Andrej Babiš (ANO), uvádí zpravodajský portál PP_magazín .

Konkrétně jde o tyto policejní vyšetřovatele: kpt. Mgr. Mariana Janouška, kpt. Bc. Pavla Fialu, kpt. Mgr. Martina Procházku a dalšího důstojníka, který požádal o stažení svého jména, protože byl vystaven ze strany novinářů nepříjemnému tlaku. Co je ale spojuje? Čtveřice viní vedení pražské policie, že šlo na ruku někdejšímu ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD).

Jejich výpověď je součástí (přílohou) podnětu, který podali 4. listopadu letošního roku k rukám ředitele pražské policie plk. Jana Ptáčka. Ptáček, jak jsme později informovali, podnět postoupil na Generální inspekci bezpečnostních sborů.

Tento článek může ovlivnit vnímání zmíněné kauzy. Toho si je redakce pp_magazínu vědoma. Avšak jde o autorizovanou výpověď týmu vyšetřovatelů pražské kriminálky. Ti se ji rozhodli zveřejnit pod vlastními jmény. Rovněž ji předali novému krajskému šéfovi – Janu Ptáčkovi. Ptáček jejich podání zaevidoval a jeho relevanci chce prošetřit.

Další podrobnosti v původním článku zde

 1,255 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,896 zobrazení celkem,  2,084 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,897 zobrazení celkem,  2,085 zobrazení dnes

Číst více »