Reklama

Za socializmu uměli Poláci obchodovat, nebo aspoň šmelit. Dnes….

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Přišla velmi mizerná novina pro Polsko. Zkapalněný plyn z USA se ukázal být 3x dražší. Zejména,  když už Polsko podepsalo dlouhodobou odběrovou smlouvu na dlouhých předlouhých – 20 let.

Cena stoupla letos o 40% a od příštího roku bude trojnásobná. Na vině je prý fracht, který dnes stojí 130 – 140 tisíc dolarů denně, ale higly-likely, tedy s nejvyšší mírou nikoli anglické ale reálné pravděpodobnosti, může cena od příštího roku stoupnout až na 250 tisíc dolarů. Chybí totiž tankery plynovozy. 
Nejsmutnější na tom všem pro Poláky, kteří tak toužili nasolit Rusku je, že Američani jim budou prodávat předražený ruský plyn, který už nyní skupují, neb se rozjel zkapalňující blok JAMAL.
Takže bratři Pšonkové, kvůli svému proamerickému řiťolezectví, budou kupovat předražený plyn od Američanů, vysypou se jako stát do stavby terminálů, Američané naúčtují Polákům cenu za cestu z USA do Polska, kterou neabsolvují, protože povezou stlačený plyn z ruského Jamalu, což je de facto „za rohem“.
A nejtristnější na tom všem je, že kdyby ti Poláci nebyli takoví řiťolezečtí amerohujeři, tak ten ruský plyn mohli mít za čtvrtinu toho, co budou od příštího roku platit Američanům. Ovšem získají americké poplácání po zádech za to, jak škodí a špiní Rusko. Američni si tak položí 3/4 ceny za plyn do kapsy a u dobré sklenky whisky si budou vesele povídat o tom, jací „dunces“ jsou ti Lechovi synové, a že holt kde jsou ty socialistické časy, kdy uměli alespoň šmelit.

 1,706 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat