Reklama

Zpravodajství BW z Donbassu i odjinud ze světa

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Středa, 22.8.2018: Další zprávy od B. Weitingerové – z Donbassu, Ruska, Sýrie, ale i ze světa, i když poněkujd jinak, než se nám snaží vnutit ČT, nebo další mainstream. Svodky, které nás uvedou do obrazu – co se děje ve světě.

1; Rusko připravilo odpověď, která vynuluje nové sankce USA. Úřady Ruské federace vypracovaly odvetná opatření za účelem vykompenzování efektu zákazu USA exportu produkce dvojího účelu (vojenského a civilního).

2; Za kotle se budeš ještě zodpovídat. Kyjevský soud uložil prokuratuře, aby vyšetřil Porošenkovy zločiny. Viníci se budou zodpovídat i za vojenskou přehlídku v Kyjevě v roce 2014.

3; Objevily se záběry z přísahy dětí, které spáchaly teroristické akty v Čečně. Připomeňme, že najetí na hlídku dopravní policie v Grozném uskutečnily neplnoleté děti.

4; Rusko pomůže Afghánistánu vyhnat Američany a ukončit válku a chaos. Tálibán, afghánské hnutí odporu, vláda v Kábulu a další afghánské síly se sejdou v Moskvě 4. září.

5; Degenerace evropských politiků. Proč Západ nenachází po svatbě v Rakousku klid? Před 15 lety vládly v zemích Evropy osobnosti. Nyní jsou to loutky bez tváří a sluhové USA, kteří změnili Evropu v beztvarou želatinu.

6; Že Krym patří vám? Tak přijďte a vemte si ho! Agresoři – to jsme teď my. A na nás teď budou tlačit, i když není ještě přesně známo jak přesně, ale už teď je to nepříjemné.

7; Údajný kněz údajné církve nacistů. Vyprávění člověka, který zní „Kyjevský patriarchát“ zevnitř. Ještě ho nezbavili svěcení, ale ironicky prohlašuje, že knězem nikdy ani nebyl. I když ve svých 34 letech už osm let sloužil v Ukrajinské pravoslavné církvi „Kyjevského patriarchátu“.

8; Mýtus o historické vlasti. Politická teze o právu národů, které během staletí měnily místa svého pobytu, na vlastní území, je krajně nebezpečná. Co by se stalo se světem, kdyby každý národ, tak jako Židé, nárokoval území, kde sídlil před dvěma tisíci let, a vyhnal obyvatelstvo, které tam sídlí po staletí? Proč jedni mohou a u druhých je to nemyslitelné?

9; Moldávie a Podněstří. Vítězství cti a pravdy nad válkou a zmarem. Prezident Moldávie Igor Dodon vyjmenoval tři osudné chyby, kterých se Moldavská moc dopustila za posledních 27 let. Jednou z nich byla vojenská akce proti Podněstří.

10; Zajímavý příběh k 106. výročí Vzdušných sil. Jak běloruský pilot likvidoval španělské fašisty a zachránil velitele Japoncům před nosem.

11; Druhý Vietnam v Afghánistánu. Šéf amerických žoldák informoval o katastrofě USA. USA snily o tom, jak Rusku připraví „druhý Afghánistán“ v Sýrii, a výsledkem je „druhý Vietnam“ v Afghánistánu.

12; Až Ukrajinu definitivně zlikvidují, vrátí se do Ruska. Ať je současný režim sebekrutější, ať se v budoucnu stane sebešílenějším, cesta zpátky je nevyhnutelná.

13; V Austrálii zemřel „ruský Tarzan“ který prožil v džunglích 60 let. Dobrodruh Michail Fomenko, známý také jako Ruský Tarzan zemřel v Austrálii ve svých 88. letech.

14; Rozvědka USA oznámila pád ruské jaderné rakety do moře. Rozvědka USA prohlásila, že ruská raketa s jaderným motorem spadla do Barentsova moře už v roce 2017. Mluví se o snaze Ruska vyzdvihnout raketu ze dna moře.

15; Senzace! Ukrajinští archeologové našli v Záporoží ostatky Xeny, královny vojáků. K objevení stop sumerské civilizace na Ukrajině už opravdu mnoho nechybí.

16; První vlna nových sankcí proti Rusku vstoupila v platnost. Administrativa USA od 22. srpna zavádí nové sankce proti Rusku.

17; Byly zveřejněny výhrady Kyjeva vůči ruskému plavidlu. Společnost „V.F. Tanker“, která je vlastníkem plavidla, informovala, že ukrajinské úřady zveřejnily oficiální důvody pro zadržení lodi.

18; Rusko vyvíjí novou generaci protilodních zbraní. Nové vzory protilodních zbraní překonávají ve svých charakteristikách korigovatelnou leteckou bombu Zagon-2E.

19; Halič vždy sloužila pánům. To se jim to žilo! Na Ukrajině dnes máme co do činění s matením pojmů. Ukrajinský novinář Michail Miščišin rozebírá, proč cestou do Evropy poklesla průměrná mzda z 500 na 200 až 300 dolarů. Pět set za Janukoviče jim bylo málo. Teď mají polovinu. A zase si někdo ukrajinské peníze strká do své kapsy.

20; Armija 2018: Exoskelet, buldozer a ruská letadlová loď. V úterý byla v Moskevské oblasti zahájena největší vojensko-technická výstava v zemi – Armija 2018.

21; Lotyšsko a Estonsko mají v úmyslu vymoci si náhradu škod za „sovětskou okupaci“. Vedení Ruska opakovaně prohlašovalo, že o žádné okupaci pobaltských zemí v roce 1940 nemůže být řeč.

22; USA požadují propuštění Olega Sencova. Americké úřady počítají s tím, že Rusko propustí na svobodu teroristu Olega Sencova, který už 100 dní „hladoví“.

23; Byly zveřejněny unikátní záběry. Cestující natočili přistání Tu-2014 s hořícím motorem. Letadlo odstartovalo z Ufy do Soči brzy ráno, ale takřka okamžitě se vrátilo na letiště kvůli požáru levého motoru.

24; Od roku 2014 Rusko neustoupilo ani o krok, píší polská média. Zatímco Evropa už je Ukrajinou unavená, Rusko se nechystá snižovat tlak na tuto zemi, prohlásil polský expert.

25; Show „Komerčního patriarchátu“ šokovala věřící. Uživatelé sociálních sítí se vysmáli podivnému počínání, které mělo být obřadem.

26; V Radě federace odpověděli na požadavky Estonska a Lotyšska na kompenzaci za „okupaci“. Ministři spravedlnosti Estonska a Lotyšska prohlásili, že mají v úmyslu vymáhat od Ruské federace náhradu škod za „sovětskou okupaci“.

27; Porošenko vyzval Ukrajince, aby se zapojovali do války s Ruskem. Mír za ruských vyděračských podmínek je pro nás nepřijatelný, prohlásil ukrajinský prezident.

28; Grojsman se rozhodl zbavit Ukrajinu státního dluhu. Jeho výši odhadl na 66,1 miliard dolarů, ale z jiných zdrojů se objevují čísla podstatně vyšší.

29; Oni to udělali znovu. Z Chersonské oblasti vypravili plavidlo s melouny a dýněmi. V minulých letech z toho velevýznamného počinu vznikla fraška, uvidíme, co z toho bude letos.

30; Ruská armáda dostane v nejbližší době nejnovější protivzdušný komplex „Sosna“. Automatizovaný protivzdušný raketový komplex Sosna je určen pro ochranu vojenských jednotek v jakýchkoli formách boje.

31; V Berlíně byl za přípravu teroristického činu zadržen občan Ruské federace. Spáchat teroristický čin se Magomed Alí S. chystal pomocí výbušniny.

32; Trumpův poradce informoval o pákách, které mají USA pro tlak na Rusko ohledně Sýrie, John Bolton prohlásil, že Rusko se v Sýrii „zaseklo“, což poskytuje Washingtonu páky pro tlak na Moskvu.

33; V Kyjevě ukradli z budovy Odvolacího soudu vlajku vyvěšenou u příležitosti svátků. K neobvyklé krádeži došlo v Pečorském obvodě ukrajinského hlavního města.

34; Nikolajevské loděnice budou prodány v aukci, která se bude konat 21. září.

35; V OSN označili sankce uvalené Spojenými státy na Írán za nezákonné. Opětovně zavedené sankce ze strany USA vůči Teheránu jsou nezákonné, ničí ekonomiku Íránu a negativně se odrážejí na životě civilního obyvatelstva.

36; Lukašenko jel za Putinem do Soči. Prezidenti Běloruska a Ruska podrobně projednají široké spektrum otázek v rozvoji spolupráce mezi oběma zeměmi.

37; Tyhle peníze nikdo nepočítal. Ukrajinské ministerstvo obrany nedokáže zveřejnit cenu přehlídky v Kyjevě. Ministerstvo obrany nedisponuje informací o ceně za uskutečnění vojenské přehlídky.

38; Ukrajina zaplatí Spojeným státům 260 milionů dolarů za „bezplatné“ čluny. Termín dodání člunů je až 18 měsíců.

39; Gruzie zažalovala Rusko u Evropského soudu pro lidská práva. Předtím ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Gruzii, Abcházii a Jižní Osetii, aby uzavřely dohodu o vzájemném nepoužití ozbrojených sil.

40; Přijď a modli se. Kyjevané jsou zváni na přivítání „melounové bárky“ v Perejaslavi-Chmelnickém v Kyjevské oblasti.

41; Osmnáct okupantů bylo zraněno během mezietnického konfliktu v ukrajinské armádě. Uvnitř jednotek ukrajinské armády roste počet případů konfliktů s etnickým podtextem.

42; Euro překročilo poprvé od dubna hranici 79 rublů. Dolar i euro během středečního obchodování na Moskevské burze pokračují v posilování.

43; V Kremlu odpověděli na prohlášení Estonska a Lotyšska o kompenzacích a „okupaci“. Rusko nemá v úmyslu s nikým jednat o jakýchkoli kompenzacích za údajnou „sovětskou okupaci“.

44; Jednotná Evropa není možná bez Ruska a Ukrajiny, říká Volker. Formování obrazu jednotné Evropy je možné pouze za účasti Ukrajiny a Ruska, prohlásil zvláštní vyslanec USA pro Ukrajinu.

45; Státní duma nechce změkčovat důchodovou reformu. Během parlamentních slyšení ve Státní dumě ohledně důchodové reformy nebyly předloženy žádné podstatné pozměňovací návrhy.

46; V Minsku bylo dohodnuto nové příměří v Donbasu, Příměří začne platit v předvečer nového školního roku.

47; Ve Státní dumě padl návrh na zakoupení Nikolajevských loděnic od Ukrajiny. Nikolajevské loděnice „Okean“ jsou na prodej za vyvolávací cenu 65,3 milionu dolarů.

48; Putin komentoval nové sankce USA. Prezident Vladimir Putin považuje nové sankce USA za kontraproduktivní a nesmyslný krok.

49; Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo působivý shrnující materiál o vojenské operaci v Sýrii. Za tři roky v Sýrii bojovalo 63 tisíc ruských vojáků, z toho 434 generálů a zhruba 26 tisíc důstojníků.

50; V centru Kyjeva „zůstal viset“ tank jedoucí na nácvik vojenské přehlídky a začalo se z něj kouřit. Ukrajinská média to označují za „unikátní dopravní nehodu“.

51; Psychiatr místo konzula. Ukrajince, který v Moskvě hrozil, že vyskočí z okna, když mu neumožní setkat se s ukrajinským konzulem, odvezli na psychiatrické léčení.

52; A znovu začíná boj… Klimkin prohlásil, že Ukrajina je ve válečném stavu s Ruskem. Klimkin ale nedokázal odpovědět na otázku, zdali souhlasí s přerušením osobní dopravy s Ruskou federací.

53; Kadyrov: Porošenko může klást sám sobě za vinu, že na Ukrajině roste podpora Vladimira Putina. Fakticky sám Porošenko potvrdil, že jeho vlastních stoupenců na Ukrajině prudce ubývá.

54; Putin prozradil, co má společného s manželem rakouské ministryně zahraničí Karin Kneissl, jejíž svatbu Putin nedávno navštívil. Její muž rovněž holduje judu.

55; Došlo k pokusu odpálit nálož v domě poslance městské rady města Konotop. Na Ukrajině se nadále pravidelně řeší konflikty pořád stejným způsobem.

56; Objevily se záběry hořícího Tu-204 nad Ufou. Video bylo natočeno z letiště v Ufě.

57; Už je znám plán mohutného útoku ozbrojenců v Sýrii. Vůdcové band otevřeně prohlašují, že se chystají k provedení útočných akcí.

58; Jsou připraveni dát milost. Kyjev chce získat ukrajinské ozbrojence z Donbasu výměnou za Rusy. Informovala o tom představitelka Kyjeva v humanitární podskupině Irina Geraščenko.

59; V Kyjevě se nepodělal jen tank, ale celá pýcha ukrajinského vojensko-průmyslového komplexu. A nezapomínejme ještě na vzdušnou část přehlídky…

60; Je to paradox, ale protiruské sankce nejsou spojeny s Ruskem. Téma protiruských sankcí v anglosaském světě má čím dál méně společného s konkrétními vzájemnými vztahy s Ruskem.

61; USA nadále zavádějí nové sankce proti Rusku. Rusko vůbec nepřemýšlí o jakýchkoli kritériích pro zrušení sankcí, hlásí ruské ministerstvo zahraničí. K čemu ty sankce tedy jsou?

62; Tálibové se zúčastní rozhovorů o Afghánistánu v Moskvě, ale USA nikoli. Tálibán přijal pozvání k účasti na rozhovorech ohledně Afghánistánu. USA to odmítly, protože formát jednání nepovažují za efektivní.

63; Oděským školákům se navrhuje, aby na 1. září přišli do školy bez květin, zato však se spodkami a ponožkami pro vojáky ATO. Návrh vyvolal vlnu nesouhlasu u rodičů školáků.

64; Prezident Finska promluvil v ruštině v přítomnosti Vladimira Putina. Vladimir Putin a Sauli Niinistö projednali na setkání v Soči dvoustranné vztahy mezi oběma zeměmi.

65; Voják ukrajinské armády dostal pokutu 5 tisíc za přivýdělek jako skladník. Soud v Chersonu uznal vojáka vinným z toho, že si deset dní přivydělával jako skladník. Vydělané peníze mu zabavili.

66; Rusko skupuje zlato a zbavuje se dolaru, píše Bloomberg. Centrální banka zvýšila nákupy zlata na maximum od počátku roku.

Zdroj: rusvesna.su

 1,129 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat