Reklama

Zpravodajská svodka BW z Donbassu a „okolí“

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Pátek, 31.8.2018: Co nového se děje na Donbassu, v Rusku a ve světě.  Toto datum se stalo černým dnem pro Doněckou lidovou republiku (DLR). Ukrajinský teroristický vojenský výsadek uskutečnil atentát na hlavu  DLR Alexandra Zacharčenka a další členy vlády. Bylo to ubohé zejména proto, že se lidi sešli na vzpomínkové akci za oblíbeného na Donbassu zpěváka Josifa Kobzona, který zemřel krátce před tím. Tím se Ukrajina zařadila mezi teroristické země.

Alexandr Zacharčenko zavražděný premiér DLR

1; Rusko zablokovalo přijetí zprávy o Severní Koreji v Radě bezpečnosti OSN. Stálé zastoupení Ruska v OSN zmrazilo přijetí zprávy Výboru 1718.

2; Turecko a Argentina vytvářejí nedobré perspektivy pro Rubl. Měnová krize v Argentině a Turecku se negativně odrazí na rublu.

3; Bude to Putin. Jelcin v roce 199 osobně prozradil prezidentu USA svého nástupce. Podle slov prvního ruského prezidenta nastudoval Putinův životopis, jeho zájmy a styky.

4; Sem tam něco olajkoval a sdílel – a šup s ním do vězení. Ukrajinec dostal trest odnětí svobody za šíření obsahu na sociální síti. Obyvatel Mariupolu dostal podmíněný trest za sdílení zprávy na sociální síti Odnoklassniki.

5; Rusko je na americké sankce připraveno jako nikdy v minulosti, píše CSM. Tento týden USA zavedly nové sankce proti Rusku.

6; Oni lžou! Uprchlík z Idlíbu řekl Syřanům pravdu o ozbrojencích a vládě, o okupaci jeho rodné provincie a životě bez ozbrojenců.

7; Mučedník propagandy. V USA přišel devítiletý chlapec za svou matkou se žádostí, aby se směl oblékat víc žensky. Ta mu pod tlakem oficiální homopropagandy vyhověla. Po čtyřech dnech školní docházky hoch spáchal sebevraždu.

8; Pokud se Rusko nestane pravoslavným, zmizí s povrchu Země. Všechny strasti Ruska jsou tak či onak spojeny s odklonem lidí od víry předků.

9; Mimořádné zasedání: V radě bezpečnosti OSN znovu zkřížili kordy. Rada bezpečnosti OSN provedla mimořádné zasedání ohledně situace v Sýrii, které svolalo Rusko.

10; Výsměch smrti dětí a podněcování nepřátelství. Byla odhalena síť ukrajinských robotů. Facebook, Twitter, VKontaktě, Odnoklassniki, YouTube – „Porochoboty“ pracují všude. Jejich rukopis je evidentní a cíle naprosto jasné.

11; Ukrajina: V očekávání mikrobiologického Černobylu. Ukrajina je nadále okupována americkými biologickými laboratořemi.

12; Rusko vyzvalo Spojené státy, aby přestalo bránit Ukrajinu. Velvyslanectví Ruska v USA vyzvalo americké úřady, aby přestaly podporovat své chráněnce, kteří řádí na Azovském moři.

13; Nebezpečná zóna. Oblast manévrů ruské námořní flotily a ruského letectva ve Středozemí byla vyhlášena za nebezpečnou pro leteckou a námořní dopravu.

14; Na Ukrajině informovali o neobyčejné osobnosti Iosifa Kobzona, který mnohým lidem pomáhal.

15; Na vojenskou základnu v USA se zřítilo letadlo, Jsou oběti na životech. V USA došlo k další letecké katastrofě.

16; V Rusku se mohou objevit nové bankovky. Ve společnosti Goznak si myslí, že design ruských bankovek může být změněn.

17; Trump zavede cla proti Číně ve výši 200 miliard dolarů. Prezident USA Donald Trump se přece jen rozhodl zavést tvrdá cla proti Číně.

18; Timošenková se blýskla svým poprsím během svého ranního běhu. Teď je řada na tobě. Porošenko, ukaž ten svůj pupek, píší uživatelé sociálních sítí.

19; V Donbasu byla v důsledku palby ukrajinské armády zraněna dvaaosmdesátiletá žena.Civilní obyvatelka obce Kominternovo na jihu Doněcké republiky utrpěla zranění v důsledku výbuchu munice během ostřelování ze strany ukrajinské armády.

20; Byla zveřejněna hlavní verze vzniku mikrotrhliny na Sojuzu. Připomeňme, že ve čtvrtek byl na Mezinárodní kosmické stanici zjištěn únik vzduchu.

21; V Kremlu informovali o perspektivách nových setkání Putina a Trumpa. Za posledních osm měsíců roku 2018 se obě prezidenti setkali pouze jednou.

22; Ruská centrální banka odebrala licenci čerkesské bance K2. Ruská centrální banka pokračuje v očistě bankovního sektoru.

23; Na Ukrajině zakázali vakcínu proti záškrtu, černému kašli a tetanu kvůli ruštině. Důvodem zákazu se stalo „porušení ukrajinského zákonodárství ze strany výrobce“.

24; Nejnovější ruské letadlo MS-21-300 úspěšně absolvovalo noční zkoušky. Zákazníci už nakoupili 175 letadel MS-21. Jako první dostane letadla Aeroflot.

25; Moskevská státní univerzita byla vyhlášena za nejlepší vysokou školu Eurasie. Kromě MGU se do desítky nejlepších univerzit dostalo ještě dalších pět ruských vysokých škol.

26; Poklonskaja komentovala Putinovy návrhy ohledně změkčení důchodové reformy. Vždy budu postupovat podle svého svědomí, zdůraznila poslankyně, která dříve odmítala podpořit vládní návrh reformy.

27; Černý srpen se nachýlil ke konci. Co bude s kursem dolaru? Srpen se letos ukázal jako nejhorší v historii pro měny rozvíjejících se trhů.

28; Došlo k výbuchu na velkém obranném podniku u Nižního Novgorodu,. Jsou oběti na životech. V důsledku výbuchu došlo k požáru, který se hasiči pokoušejí lokalizovat.

29; Cítíme se tu jako cizinci. V Německu byli ve skupině v mateřské škole pouze dva Němci. Obyvatelka německého města Essen bije na poplach, když její syn se dostal do předškolního zařízení, kde z 25 dětí jen dvě hovoří německy.

30; Důstojníci způsobili smrt vojáka ukrajinské armády v Oděské oblasti. Seržant ukrajinské armády zahynul kvůli nedbalosti.

31; Ukrajinská ministryně zdravotnictví Uljana Suprun děsí Ukrajince školními oslavami. Podle slov úřadující ministryně zdravotnictví nemá význam, kde se školní slavnost odehrává – jestli na ulici nebo v prostorách školy.

32; Lidé ve vyšívankách chtěli zmařit setkání dvou Patriarchů, ale zvítězila touha po selfíčkách. Tisková služba Moskevské Patriarchie informovala o incidentu před setkáním Patriarchů Kirilla a Bartoloměje v Istanbulu

33; Byly zveřejněny podrobnosti o výbuchu na závodě u Nižního Novgorodu. Zdroje v záchranných službách upřesnily počet obětí a nezvěstných osob. Tři lidé zahynuli, čtyři byli zraněni a hospitalizováni. Další tři zmizeli beze stopy a jejich osud je neznámý.

34; Katastrofální krok: Srbsko žádá Patriarchu Bartoloměje, aby neposkytoval autokefalii ukrajinské církvi. Patriarcha Srbské pravoslavné církve je přesvědčen, že jen Ruská Církev má kanonické právo na církevní organizaci na Ukrajině.

35; Nová mimořádná událost na obranném závodě v Rusku. Několik hodin po výbuchu u Nižního Novgorodu došlo na závodě v Samaře k požáru směsi vzduchu a plynu.

36; V Kremlu komentovali Hollandova slova o Putinově vyhrožování zničením ukrajinské armády. Bývalý prezident Francie tvrdí, že hrozba byla vyřčena ruským prezidentem během rozhovorů Normandského formátu. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že taková slova z Putinových úst neslyšel.

37; Ve Středoafrické republice podepsali dohodu o míru. Klíčová byla při řešení zásadních otázek stabilizace situace v zemi účast delegace Ruské federace.

38; Zvýšil se počet obětí při výbuchu v obranném podniku v Samaře. Tisková služba společnosti Kuzněcov potvrzuje smrt dvou pracovníků podniku.

39; Deset škol se zavírá v Donbasu okupovaném ukrajinskou armádou. Informoval o tom šéf okupační „Doněcké oblastní administrativy“.

40; Lukašenko propouští ministry kvůli alkoholismu. Nemluvím o tom, že bychom měli být svatí a nikdy nedržet v ruce skleničku, ale hovořím o skutečném opilství a opilcích. A takoví ve vedení země prostě nebudou.

41; Kreml komentoval odtajnění rozhovorů Clintona a Jelcina o Putinovi. V Moskvě připomněli důležitý princip, který je třeba dodržet při odtajňování podobných rozhovorů. Moskva připomněla že zveřejnění nebylo dohodnuto s Moskvou. Jedno z pravidel zní, že se neodtajňují dokumenty týkající se politiků, kteří jsou ještě ve svých úřadech.

42; Expert se vyjádřil k perspektivě odchodu USA z WTO. Trump si usmyslil, že přepíše pravidla hry na velké šachovnici. To není žert, ale fakt.

43; Protivzdušná obrana Doněcké republiky likviduje drony ukrajinské armády. Ukrajinská armáda zesiluje všechny druhy rozvědky v okolí Mariupolu.

44; V Nejvyšší radě vyhrožují, že během pěti minut zlikvidují ruskou námořní flotilu v Azovském moři. Přitom militarizující poslanec stále ještě doufá ve vyvážená a střízlivá rozhodnutí na zasedání Rady pro národní bezpečnost a obranu.

45; Ozbrojenec ATO prosil na kolenou, aby ho pustili do Ruska. Na Ukrajině mě protiprávně vydírají a chtějí mě odsoudit za zločin, kterého jsem se nedopustil.

46; Patriarcha Kirill informoval o rozhovorech s patriarchou Bartolomějem. Rozhovory patriarchy Moskevského a patriarchy Istanbulského byly velmi vstřícné až bratrské. Přímé odpovědi na otázku, zdali se projednávala autokefalie ukrajinské církve, se patriarcha vyhnul.

47; Porošenkova manželka informovala, kde budou studovat děti prezidenta Ukrajiny. Budou studovat ve Velké Británii. Podle slov Mariny Porošenko bylo rozhodnutí schváleno, aby prezidentovy děti získaly odbornost podle všeobecných podmínek. Po ukončení studia se děti vrátí na Ukrajinu.

48; V Centru Doněcka došlo k mohutnému výbuchu. Podle prvních zpráv došlo k diverzi v okolí restaurace Separatist.

49; Autokefalie Ukrajinské církve. Co se řešilo po setkání patriarchů Bartoloměje a Kirilla? Autokefalie byla ústředním tématem jednání.

50; Byl zavražděn nejvyšší představitel Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko. Informovaly o tom zdroje z místa událostí.

51; Byli zadržení podezřelí ze Zacharčenkovy vraždy. Policisté Doněské republiky zadrželi podezřelé ze spáchání atentátu na nejvyššího představitele Republiky Alexandra Zacharčenka.

52; V Doněcké republice oficiálně potvrdili Zacharčenkovu smrt. Během večera má proběhnout tisková konference.

53; V Doněcké republice slíbili Kyjevu pomstu za Zacharčenkovu smrt. Informoval o tom předseda Národní rady Doněcké republiky Denis Pušilin.

54; V Doněcké republice byl vyhlášen výjimečný stav. V ulicích je obrněná technika. V Doněcké republice byl po atentátu na Alexandra Zacharčenka vyhlášen výjimečný stav.

55; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Kyjev ze zahájení krvavých jatek. Aniž splnili sliby o míru, evidentně se v Kyjevě rozhodli přejít ke krvavým jatkám.

56; Z atentátu na Zacharčenka je podezřelý člen jeho ochranky. V současné době byly uzavřeny všechny hraniční přechody na hranicích s Ruskem i Ukrajinou.

57; Bylo zveřejněno video z místa Zacharčenkovy smrti.

58; Bylo zveřejněno jméno nového šéfa Doněcké republiky. Během mimořádného zasedání Rady ministrů Doněcké republiky byl jmenován nový nejvyšší představitel Republiky. Stal se jím Dmitrij Trapeznikov, který dosud vykonával funkci místopředsedy vlády.

59; Vladimir Putin vyjádřil soustrast v souvislosti s úmrtím Alexandra Zacharčenka. Informuje o tom tisková služba Kremlu.

60; Vražda Alexandra Zacharčenka ruší Minské dohody, říká předseda Státní dumy Ruské federace. Vjačeslav Volodin prohlásil, že vražda nejvyššího představitele Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka činí Minské dohody nesmyslnými.

61; V armádě Doněcké republiky vysvětlili, že cílem zavraždění Alexandra Zacharčenka je destabilizace Republiky. Basurin se obrátil na ukrajinské vojenské vedení a na prezidenta Ukrajiny Porošenka se slovy, že stejně ničeho nedosáhnou.

62; Naléhavé oznámení velení Doněcké republiky: Vojska byla uvedena do stavu nejvyšší bojové pohotovosti. Informuje o tom operativní velení Doněcké republiky.

63; Gryzlov označil Ukrajinu za teroristický stát. Ukrajina se změnila v teroristický stát, prohlásil stálý zástupce Ruské federace v kontaktní skupině pro Donbas Boris Gryzlov.

64; Byly zveřejněny další podrobnosti kolem vraždy Alexandra Zacharčenka. V tuto chvíli platí v Republice výjimečný stav. Probíhá pátrání po pachatelích.

65; V Doněcké republice byl odložen začátek školního roku. V souvislosti s vraždou Alexandra Zacharčenka byl odložen začátek školního roku.

66; Byla zjištěna identita teroristů, kteří zavraždili Alexandra Zacharčenka. Policisté zjistili totožnost teroristů, kteří spáchali teroristický čin, v jehož důsledku zahynul nejvyšší představitel Doněcké republiky.

67; V důsledku atentátu na Zacharčenka zahynulo pět lidí. Zdroj informuje o pěti obětech teroristického činu. Dalších jedenáct bylo zraněno.

68; Kadyrov vyjádřil připravenost poskytnout Donbasu jakoukoli podporu. Nejvyšší představitel Čečny pronesl projev v souvislosti s vraždou Alexandra Zacharčenka.

69; V Doněcké republice byla prodloužena doba zákazu vycházení. Dosud byla tato doba od 01:00 do 05:00 hod. Od této chvíle zákaz platí od 23:00 hod.

70; Jak silně udeří sankce na rubl: Sankce mohou stáhnout kurs rublu až na 77 rublů za dolar.

Zdroj: rusvesna.su

 1,538 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,746 zobrazení celkem,  1,934 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,747 zobrazení celkem,  1,935 zobrazení dnes

Číst více »