Reklama

Kauza H-systém: předvolební tah, nebo zástěrka pro Marakéš?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Kauza H-systém okupuje internet. V sítích probíhá diskuze o tom, jak moc si za to mohou lidé sami, a hned je tu spousta pobitevních generálů, kteří by to „samozřejmě nikdy H-systému nepodepsali“. Proč ale odstartovala kauza H-systému zrovna několik měsíců před volbami? Jde o „náhodu“, politickou hloupost, mazaný předvolební tah nebo zástěrku před spuštěním „nezávazné“ migrace, s níž v marocké Marakéši 2. května podpsal souhlas ministr vnitra v demisi, Lubomír Metnar?

Tak za prvé. Je dobré i v takových záležitostech jako je bolavý H-systém zůstat lidmi. Ne každý je v tomto státě právník a lidé doplatili na to, že věřili ve slušnost. Vložili do toho bydlení své poctivé peníze. A na podobný podvod si v tomto státě může naběhnout opravdu kdokoli, kdo zrovna není právník. A ano, ti lidé byli ve své důvěřivosti podvedeni, ale to jsme všichni, protože se takřka každý den PO DOBU TÉMĚŘ 30 LET dozvídáme, co na nás vlády upekly a jak nás v tichosti ožebračily.

Ale za druhé, se možná ještě budeme všichni divit. Je totiž zajímavé, že tato kauza přišla jen pár měsíců před volbami.

Takže jsou tu dvě možnosti:
a) pan Babiš to nějak „vhodně“ pro ty lidi vyřeší (byť za naše peníze) a bude za hrdinu – což jsou v našem důvěřivém národě jasné volební body a nebude jich málo.
b) Je to „velmi dobrá“ křiklavá akce posunující hluboko do pozadí vědomí národa dohodu z marocké Marakéše, kterou člen vlády pana Babiše podepsal v květnu letošního roku. Prý že se jedná o nezávazný dokument? V tom případě připomínám, že Maďarsko tuto deklaraci nepodepsalo, takže ani pan Metnar, MINISTR VNITRA V DEMISI za ANO, to podepisovat nemusel a neměl.

Mezi cíle této deklarace patří, konkrétně jde o cíl 3 této smlouvy: „Podporovat PRAVIDELNOU migraci a mobilitu, zejména mladých lidí a žen mezi Evropou a severní, západní a střední Afrikou v rámci těchto regionů.

Vzhledem k tomu, že mám zásadní pochybnost o chuti Evropanů migrovat do Afriky, bude tento proces nade vší pochybnost jednostranný, ale hlavně PRAVIDELNÝ, K ČEMUŽ SE VLÁDA PODPISEM „NEZÁVAZNĚ“ ZAVÁZALA.

Celý text Marakéšské deklarace v češtině

Také ale podepsal pan ministr v demisi akční plán (o migraci) na léta 2018 – 2020. Také nezávazně? V tom případě, proč byl takový dokument jménem vlády ČR podepsán?

Je také třeba vzít v úvahu možnost, že posunout realizaci deklarace a akčního plánu zase nebude takový problém. To se na Evropské komisi pánové nějak s paní Merkelovou a panem Junkerem dohodnou. No a po volbách můžeme začít vzpomínat, že kauza H-systém, i když to byl podvod, byl vlastně procházkou růžovou zahradou. Jenže to už může být po čertech pozdě.

Evropská Unie slibuje přijímajícím zemím, jako má být ta naše „celých“ 150 000 korun za jednoho migranta. Ubohých 12,5 tisíce měsíčně na pouhý 1 rok. Navíc to není ani na „migrační“ kapesné. Vše ostatní budeme prý platit z vlastních kapes. A připomeňme, že v říjnových KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH mají mít právo volit i cizinci (zatím občané EU), takže už sem mohou za účelem voleb přicestovat „noví občané“ evropských zemí. A plán Heydricha z roku 1941, na likvidaci českého národa, může začít nabývat tentokrát už velmi reálných obrysů.

 1,885 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat