Reklama

Překvapení?? Ne, to se dalo čekat už dost dlouho!

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Dnes jsem chtěl v obchodě zaplatit kartou. Nefunguje! Proč? Peníze na účtu jsou vše je ok. Jo pane, nejste první to je už od rána, říká mi prodavačka. Tak platím v hotovosti. Ale protože mám zrovna volnou chvíli, jedu do nejbližší banky. Fronta, tak stoupnu k bankomatu a chci vybrat nějakou hotovost. Váš účet je blokován. OK. Odstojím si frontu, ve které už chápu, o co jde. Zneužití GDPR k získání důvěrných informací. Přijdu na řadu a první otázka je – proč mám zablokovaný účet. No pane, nemáme všechna potřebná data, která se pojí s vaším účtem. Následuje otázka, která že to data jim chybí. Pracovník na přepážce mi sděluje sáhodlouhý seznam, který je třeba, vše v originále, oni naskanují a pošlou do centrální banky a až jim to odsouhlasí, tak účet odblokují. Jako osoba s právním vzděláním jsem se ohradil v souladu s platnými zákony. Odpověď, žalujte národní banku, ta to má v kompetenci. Říkám mu tedy, že účet zruším. Jo, pane to můžete, ale bez potřebných dat ho nezrušíte a my vám peníze nesmíme dát. Jinými slovy účet nelze zrušit. A seznam požadavků – zde je prosím a vše v originálech:
Občanský průkaz, pokud jste cizinec navíc povolení k pobytu, cestovní pas, potvrzení ze sociálky o čísle sociálního účtu a výpis z tohoto účtu, pracovní smlouvu, nájemní smlouvu pokud bydlíte v nájmu, notářsky ověřenou, poslední daňové přiznání, poslední účet na vodu, poslední účet na elektřinu, smlouvu a poslední účet za telefon, pokud není pevná linka potvrzení od jediného poskytovatele, že neexistuje pevná linka na jméno majitele bankovního účtu. Pokud bydlíte v samostatném domě poslední účet za odvoz odpadků, pokud je bydliště v nájemním domě jako bytová jednotka, potvrzení o zaplacení společného prostoru a jeho údržby (v tomto může být zahrnut i poplatek za údržbu bazénu pokud je společný).
Tak se ptám, není toho trochu moc? Ano je, už i tak o nás každém mají tolik informací, že z toho bolí hlava, ale co je moc, to je příliš. Ale pozor, tohle jako celá akce je vidět, spíše se vyskytuje otázka, co všechno se za tím skrývá?

 2,304 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,634 zobrazení celkem,  1,822 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,635 zobrazení celkem,  1,823 zobrazení dnes

Číst více »