Reklama

Jak probíhá implementace nedávného rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie o právu být zapomenut?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Google Ochrana soukromí a smluvní podmínky

K  zamyšlení bez komentáře.

Nedávné rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie má pro vyhledávače v Evropě závažné důsledky. Soud rozhodl, že někteří uživatelé mají právo požádat vyhledávače jako Google o odstranění výsledků vyhledávání, které zahrnují jejich jméno. Toto právo lze uplatnit u výsledků, které jsou nepřiměřené, irelevantní nebo již irelevantní nebo přesahující míru.

Jelikož toto rozhodnutí bylo publikováno 13. května 2014, ihned jsme začali provádět změny, abychom mu vyhověli. Jedná se o složitý proces, protože je nutné vyhodnotit každou jednotlivou žádost a vyvážit právo jednotlivce na kontrolu nad svými osobními údaji s právem veřejnosti na získávání a šíření informací.

Pokud chcete vznést žádost o odstranění obsahu, vyplňte tento webový formulář. Obdržíte automatickou odpověď s potvrzením, že jsme vaši žádost dostali. Poté váš případ vyhodnotíme – upozorňujeme, že to může nějakou dobu trvat, protože podobných žádostí dostáváme mnoho. Při vyhodnocování žádosti budeme přihlížet k tomu, zda výsledky vyhledávání obsahují neaktuální informace o vašem soukromém životě. Ověříme také, zda je ve veřejném zájmu, aby tyto informace ve výsledcích vyhledávání zůstaly – například pokud souvisejí s finančními podvody, pracovním pochybením, odsouzením za trestný čin nebo vaším veřejným působením v roli státního úředníka (zvoleného či nevoleného). Toto posuzování je složité a jako soukromá organizace nejsme při rozhodování o jednotlivých případech ve výhodném postavení. Pokud s naším rozhodnutím nesouhlasíte, můžete se obrátit na místní úřad na ochranu dat.

V nadcházejících měsících plánujeme tyto postupy zdokonalit a úžeji spolupracovat s úřady, které se zabývají ochranou dat, a dalšími institucemi. Rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie představuje pro vyhledávače významnou změnu. Jeho dopad nás znepokojuje, jsme však přesvědčeni, že rozhodnutí soudu je nutné respektovat. Pracujeme na vytvoření procesu, který zajistí soulad se zákonem.

Při vyhledávání jména se vám může zobrazit oznámení, že výsledky mohly být upraveny v souladu s evropským zákonem o ochraně dat. V Evropě toto oznámení zobrazujeme při vyhledávání většiny jmen, a to bez ohledu na to, zda v daném případě nějaké stránky skutečně byly odstraněny.

Jak Google chrání mé soukromí a udržuje mé informace v bezpečí?

Víme, že bezpečnost a soukromí jsou pro vás důležité, stejně tak jsou důležité i pro nás. Zajistit vysokou úroveň bezpečnosti a poskytnout vám jistotu, že jsou vaše informace v bezpečí a dostupné, když je potřebujete, je naší prioritou.

Neustále pracujeme na tom, abychom zajistili maximální bezpečnost, ochránili vaše soukromí a aby pro vás byly služby Google ještě efektivnější. Za účelem zajištění bezpečnosti vašich dat vynakládáme stamiliony dolarů ročně a zaměstnáváme světově uznávané experty na zabezpečení. Také jsme vytvořili snadno použitelné nástroje pro zajištění ochrany soukromí a bezpečnosti, jako jsou Google Dashboard, dvoufázové ověření a Nastavení reklam. Pokud jde o informace, které sdílíte se společností Google, rozhodujete vy.

Další informace o online zabezpečení a o tom, jak sebe i svoji rodinu na internetu ochránit, naleznete v centru Google pro bezpečnost na internetu.

Přečtěte si další informace o tom, jak vaše osobní údaje uchováváme v bezpečí a jak je můžete spravovat.

Jak mohu z výsledků vyhledávání Google odstranit informace o sobě?

Výsledky vyhledávání Google nabízejí obsah veřejně dostupný na internetu. Vyhledávače nemohou přímo odstranit obsah webových stránek. Odstraněním výsledků vyhledávání nedojde k odstranění obsahu z webu. Chcete-li obsah odstranit z webu, kontaktujte webmastera stránek, na kterých je obsah uveřejněn, a požádejte jej o změnu. Chcete-li na základě zákona EU o ochraně dat požádat o odstranění informace, která se zobrazuje ve výsledcích vyhledávání Google, klikněte sem. Jakmile bude obsah odstraněn a Google zjistí, že byly stránky aktualizovány, obsah se již ve výsledcích vyhledávání Google objevovat nebude. Pokud je váš požadavek na odebrání urgentní, můžete také navštívit naši stránku nápovědy, kde naleznete další informace.

Jsou při kliknutí na výsledky vyhledávání Google webovým stránkám odesílány mé vyhledávací dotazy?

V některých případech ano. Při kliknutí na výsledek vyhledávání Google může webový prohlížeč odeslat cílové stránce adresu URL stránky s výsledky vyhledávání ve formě tzv. referreru protokolu HTTP. V adrese stránky s výsledky vyhledávání přitom může být uveden také vyhledávací dotaz. Pokud využíváte vyhledávání prostřednictvím protokolu SSL (šifrované vyhledávání Google), vyhledávací dotazy se ve většině případů jako součást adresy URL v referreru protokolu HTTP odesílat nebudou. Existují však výjimky, toto chování například nemusejí respektovat některé méně známé webové prohlížeče. Prostudujte si další informace o vyhledávání prostřednictvím protokolu SSL. Vyhledávací dotazy a další informace obsažené v referreru protokolu HTTP mohou být k dispozici prostřednictvím služby Google Analytics nebo rozhraní API. Inzerenti také mohou získat informace o přesných klíčových slovech, která vedla ke kliknutí na reklamu.

 

 

 1,104 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 700 zobrazení celkem,  228 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 701 zobrazení celkem,  229 zobrazení dnes

Číst více »