Reklama

Dělají si z nás prdel“ .. „lidově“ zní mezi lidem

AUTOR PŘÍSPĚVKU

„Komu se nebude líbit autenticita slangových (jinak řečeno vulgárních výrazů), nechť to bere prostě jako barometr či ukazatel vzorku reálné lidské a obecné „nasranosti“ a to i u lidí, kteří jinak a obvykle mluví spisovně a slušně. „…

  • Dělaj si z nás prdel“ .. „lidově“ zní mezi lidem
  • Publikace z archívu Občanského Týdeníku …
  • 15.5.2006 (Jindra Tichý st.)

Předem podotýkám, že tento článek je zaměřen opravdu více směry, než jen k obsahovým faktům a skutečnostem. Nemá pouze za cíl aktuálně poukázat na náhled některých událostí dnů posledních, ale i na to, jak jsou takové události vnímány plošně mezi lidmi a to nejen ve věcném významu, ale i způsob vnímání, charakter a intenzitu reakcí mezi lidmi, přesně v slangové, jinak také obecné, hovorové mluvě a jazyku, který naprosto autenticky vystihuje skutečnou podobu a stav nálad mezi lidmi.

Komu se nebude líbit autenticita slangových (jinak řečeno vulgárních výrazů), nechť to bere prostě jako barometr či ukazatel vzorku reálné lidské a obecné „nasranosti“ a to i u lidí, kteří jinak a obvykle mluví spisovně a slušně. Avízovaná reklama České televize … na to, že „konečně“ zasednou na židlích v Otázkách Václava Moravce i „menší politické strany“, aniž by si televize při své anotaci vůbec pozastavila nad tím, že se v anotaci přiznává k tomu, že zástupce neparlamentní stran dosud poněkud diskriminovala.

Evokované lidové hodnocení samotného Václava Moravce, „Oskara českých předvolebních manipulací“, je pak výroky typu :

„Ten debil Moravců si snad myslí, že lidi jsou úplně blbí a nevidí, jak s celým pořadem manipuluje ve prospěch socanů, komunistů a jak neustále podstrkuje a dělá reklamu Havlovi„ „Ty rudoši v tý Český televizi i s Moravcem si z nás snad dělaj prdel a myslej si, že jim to lidi žerou i s navijákem. Teď zas vykřikujou, jak do televize pustěj ty malý strany, ale toho hňupa Bursíka tam strčili znova, takže Bursík je tam vlastně dvojitě, ve vysílání mezi velkejma i mezi malejma stranama, pak že ho neprotěžujou, a z těch malejch tam zas pustili jen to, co si vybrali sami. Maj plnou držku vyváženosti, ale manipulujou s náma přesně tak, jak se jim to hodí do krámu. Je to stejný jako za bolševika a dělaj všechno, aby ty socani a převlečený komunisti vyhráli. Seru jim na takovou demokracii, je to jenom divadýlko“ přičemž faktem zůstává, že tyto výroky nejsou ojedinělé a skutečně patří mezi ty slušnější.

Ty výroky daleko hrubšího zrna jsou doplněny často v kombinaci s tím, co si obecně naladění občané myslí a co přejí nejen takovým Moravcům, ale vůbec politikům, poslancům a vládním činitelům, jako např.: „ Volby? Prosim vás, odkud jste spadnul, dyť je to jen šaškárna pro blbce, který jim to žerou. Komouši si moc nikdy vzít nenechaj a udělaj pro to všechno, co můžou, jen aby si ty koryta udrželi a my jsme tu jen od toho, aby měli komu poroučet a aby jim měl kdo ty jejich přiblblý reformy platit. Jak to vypadá, stejně si budem zase všichni muset brzo říkat soudruzi, dokaď je někdo načisto nevypráská, tak to jiný nebude, jinak ať vyhraje kdo chce, stejně komouši zůstanou pořád u moci, jinak to nebude.“ „Co si ten Paroubek vlastně myslí? Nakopat je do prdele je málo za to, co tady s náma v týhle zemi provádějí „… . „Mám plný zuby jejich keců o průměrnejch platech, jsou to kydy, kterejma nás krměj a chtěl bych vidět toho blbce, kterej to těm socanům žere. Dokud nedostanou všichni přes držku, tak nedaj pokoj …. „ „Co jsme si zaseli, to sklízíme, samý kecy nejsme jako oni, máme holý ruce a jak to tak vypadá holý ruce nám zůstali a stejně jako bolševici u moci „

… „Tomuhle státu už nepomůže nic jiného než skutečná opravdová revoluce a žádný oblbování o pravdě a lásce, komunisti a šmejdi u koryt neznaj žádnou pravdu a lásku, ale jenom moc a koryta, v klidu vás nechaj bezohledně zavřít a zlikvidovat, jenom si tu svojí diktaturu naoko trošku přebarvili a zbyrokratizovali, je čas stavět barikády … „

Skutečná nelibost a stoupající agresivita nespokojenosti opravdu dosahuje mnohdy a v četných případech čistě spontánně dost silného stupně intenzity. Vedle obecné nespokojenosti s vládou, státem a ekonomickými tíživými podmínkami mnohých, o soudcích, spravedlnosti ve státě, policistech a úřednicích si lidé nemyslí nic lepšího a obecné pojmenování jako mafie, grázlové, bachaři, gestapáci je tak časté, že není divu, že úcta a vážnost zákona absolutně ztrácí svou pozici a není divu, když dnes a denně se množí případy, kdy si představitelé státní moci od nejvyšších až po nejnižší úrovně opravdu dělají co chtějí, kdy chtějí a jak chtějí.

Lidé tuto nespokojenost vnímají již zcela plošně a jednoduché shrnutí je, že tento státní aparát se připravil naprosto o jakoukoliv důvěru a podporu svého obyvatelstva. Teorii, že úředníky, soudce a policisty, stejně jako vládu je nutné v demokratickém státě poslouchat, opouští každý soudný člověk a oporou jim v odporu k takovéto státní moci je jednoduchý společný jmenovatel.

„Stát který se sám nechová demokraticky, ožebračuje lidi a demokracie jenom zneužívá ve prospěch jedněch, proti druhým, stát, kde se vláda, policie i spravedlnost chová jako politicky poplatné gestapo, si žádnou vážnost a úctu nezaslouží a je jen mocenským diktátem, bachařem či biřicem mafie, grázlů a mafiánů v politickém pozlátku, soudním taláru nebo uniformě „

Co k těmto obecným výrokům dodat? Jsou takové jaké jsou, se vším všudy co k nim patří a skutečně odráží věrný obraz nálad lidí v naší zemi. Jsou to nálady skutečné, spontánní a těžko na nich najít vadu a oponovat. Jsou do morku kosti produktem toho, co je tato státní moc zač a jak jsou s ní lidé spokojeni. Ale také odrazem toho, co jsou zač občané státu, kteří to nechali svou socialisticky poděděnou hloupostí, leností a pokrouceností dojít do tohoto stavu. Závěr? Jednoduchá rovnice, co jsme si napekli, to také jíme, co si napečeme v těchto volbách, budeme také i dále jíst.

A k případným revolučním náladám, revolucí mohou lidé získat jen tolik, kolik jsou ochotni jí obětovat.

Dodatek 3.12.2016 – A co si napečeme v těchto dalších volbách budeme jíst zase jenom my.

 1,297 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,669 zobrazení celkem,  947 zobrazení dnes

Číst více »