Reklama

Agar III. – příběh pokračuje

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Včerejší odpoledne. Tak to potvůrka chlupatá se zabydlela tak rychle, že si začíná vymýšlet, taktika a vyčůranost mu není ani trochu cizí. Agárek předvedl normální divadelní scénu jak je poslušný, jak se nechá odvolat, jak si zatančí, zacupitá a přiběhne si pro pamlsek na slovo dobrotka. Tak hezky předváděl, nejprve v domě, potom v domě s otevřenými dveřmi, potom i na zápraží a na dvorku, až páníčka oblafnul.

Dnes je jasné, že největší jeho závislostí je poznávání nového, zejména nepřeberného množství pachů, ani maso, ani piškotka a ani páníček nejsou tak důležití. Pachy a pachy a pachy. Až mi to připomnělo scénku robota z filmu Číslo 5 žije, „chci data, data, informace“ a kdy splašeně jezdil po hnihovně a louskal jednu knihu za druhou.

Tak Agárek je něco podobného, ztratí příčetnost ze spousty pachů a šup za pachy. Neposlechli jsme Lucku, aby byl stále na vodítku a mysleli jsme si, ač zjevně poslušný od prvních okamžiků na krátkou vzdálenost, bude odvolatelný. Jenomže on hrál chytrák ušatá jenom hru, aby oblbl páníčka a vyčkal, až páníček půjde vysypat popel na zápraží, otočí hlavu a netrvalo 2 vteřiny nejen, že byl venku, ale u vjezdu na dvůr a hurá na lov pachů. Nic nepomohla dobrotka, pamlsek ani přivolání.

Jenomže Agar je velký cestovatel, nedal se chytit a našněroval si to do koce a dále, při pokusu ho doběhnout to pojal jako hru, než jsem dědek stará doběhl ke stromku, stihl se vyčůrat, počkat na 3 metry a tradá, páníčku to je hra, to koukáš, že? … a dal se do konce na 100 jarních kilometrů.

Cestou jsem dostal 2 výboje z defibrilátoru, trošku padl na zem, a chvíli odpadl na silnici. No co už, pomalu zpátky pro auto a tradá po slepé silnici na kopec do polí k vzdálenému statku s ovečkama. Agárek si udělal procházku skoro 2 kilometry a když jsem přijel ke statku, který prošmejdil, tak čučel na ovečky, co že je to za novinku, kterou nezná. Pak přiběhl k autu, vrtě ocasem jak si hezky vyhrál a skočil do auta, usadil se na  sedačce a jal se koukat z okna a s pohledem tak jedem, ne, páníčku, na co čekáš.

A dnes jen kouká, plný poslušnosti jak na páníčka zase vyzrát a hurá na další procházku poli a lukami. Jenže to má smůlu, tentokrát to už dlouhej špagát jistí.

 1,745 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat