Reklama

Proč zrovna indiáni ?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Proč zrovna indiáni ?

jezdci_2

Tak a je tu druhá část ,tentokrát o bílých indiánech u nás v Čr . Mnozí z vás si možná budou klást otázku ,proč se zrovna oblékáme do indiánských obleků a zajímáme se o historii indiánů (living history) ,místo našich předků keltů germánů apod.

U každého je to z jiného důvodu .Někdo se tak vrací k matce přírodě,někoho prostě zajímá jen materiální stránka a výroba oděvů,někoho zajímá jen duchovní stránka atd. …  Já se zaměřuji převážně na  duchovní stránku ,neboť cítím ,že ačkoliv jsem se narodila jako Evropanka ,má duše patří k indiánům,indiáni mi jsou blízcí svou kulturou  . A hlavně ,když člověk zbalí teepee ,tak vypadne na chvíli z přetechnizovaného světa a vrátí se o pár století zpět .Odpočine si z koloběhu ,práce ,škola domácnost a lidé si jsou na takovém táboře bližší…

Je jedno jaký máte směr .Myslím ,že vše vás dovede ke stejnému cíli – lásce a uctě k nám samotným a ke všemu co je kolem nás Myslím si ,že lidé zapomněli vzdávat uctu k matce zemi a ke všemu ,co je kolem nás. Ze začátku postačí děkovat slunci za každé ráno , děkovat za vzduch který dýcháme , děkovat za vodu kterou pijeme a vážit si všech darů . Mít uctu jeden ke druhému . Jeden medicinman prohlásil,že pokud se chceme zabývat jejich kulturou ,je důležité dělat vše přesně ,neboť vše má svůj význam .

A jak to probíhá na indiánském táboře ? Záleží zda si vyberete ten opravdově stylový .Takové tábory pořádá indiancorral http://indiancorral.cz/cz/index.php ,nebo zda si vyrazíte někam sami ,kde si pravidla určujete tak jak cítíte . Já volím ty soukromé . Je dobré mít už předem připravené tyče .Pak se postaví kostra na teepee viz. návod http://www.nasehobby.cz/stavba-typi-teepee/ A táboření může začít. Také potřebujete zásobu dřeva na dlouhé večery u ohně ,v teepee je krásně teplo .Indiáni dříve hráli lakros nebo shiny ( pozemní hokej). Můžete si vyrobit luk a šípy a hrát si na loveckou výpravu . Nebo jen tak bloumat po lese v mokasínách a hledat parůžky,péra a zajímavá místa . Nebo si jen tak sednout k teepee a užívat si klidu :-) Pokud zrovna není čas oběda a nepečete na ohni placky či maso. Corralové táboření má vždy určený bohatý program a hodně se zde naučíte a hlavně navážete nové kontakty ,popovídáte si s lidmi  :-)

imgp6785

Tak a ta materiální stránka . Repliky obleků se dají vyhledat nejen v muzeích ,ale i tady na netu ,nebo v knihách.Záleží ,jaký kmen si vyberete.Já si vybrala kmen lakotů,neboť mi je blízký . Ale o tom co sebou na tábor či pow wow, bude zase v další části .

539830_126587714187510_1518771932_n

 1,707 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,807 zobrazení celkem,  1,995 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,808 zobrazení celkem,  1,996 zobrazení dnes

Číst více »