Reklama

ŽROUTI ENERGIE

AUTOR PŘÍSPĚVKU

ŽROUTI  ENERGIE

Každý má doma ledničku popřípadě mrazák. Koukneme se na kolik korun Vás tyto žrouti vyjdou při současných cenách elektřiny. To, že výroba 1 kWh vyjde na 0,25 Kč a našim občanům se přes Lipskou burzu prodává zpátky za 8 korun teď ponechme stranou. Vše jsem měřil na vlastních spotřebičích.

Pultový mrazák 400 litrů, starý skoro 30 let, sežere za rok 1138 kWh, což je nějakých 9 104 Kč. Nový mrazák stejné velikosti má spotřebu 255kWh za rok, tudíž 2 040 Kč. Nový mrazák uspoří 7 064 Kč každý rok. Už je na každém jestli vyhodí tyto peníze nadnárodní korporaci nebo si pořídí mrazák nový, který se mu při současných cenách elektřiny velmi rychle vrátí. Dále je potřeba se zamyslet jestli mrazák navíc potřebuji a nestačí mi jen ten u lednice. Pokud mám vlastní prasata nebo drůbež, tak ano, ale kvůli nákupu věcí v akci, kde se ušetří na kile masa 20 korun, tak toho radši vezmu víc, je to levný, rozhodně ne. Puštěný mrazák nám cenu ještě navýší. Lepší tudíž při koupi lednice myslet i na velikost mrazáku a taky na to, že novější spotřebiče ve stejné velikosti jako ty předpotopní mají díky lepší izolaci uvnitř méně místa.

Lednice 161 cm, 22 let stará s mrazákem nahoře, má spotřebu 890 kWh za rok, což je 7 120 Kč. Nová lednice dva metry vysoká s mrazákem dole má spotřebu jen 164 kWh a spapá jen 1 312 Kč. Tady máme rozdíl 5 808 Kč. Vždy je potřeba koupit spotřebič s co nejbližším písmenem k A ideálně aspoň C, čím blíž k A tím dražší. Běžně se vyrábí F nebo E jenže ty už mají vyšší spotřebu než C nebo D a že jsou levnější je sice hezké, ale v současné době nepraktické, při drahé elektrice se cena zaplacená za spotřebič navíc dříve vrátí.

K porovnání ještě nová malá lednice velikosti pračky bez mrazáku má roční spotřebu 87,6 kWh, což dělá nějakých 700 Kč za rok. Jestli se dá ušetřit na nové myčce nádobí, pračcce nebo troubě těžko říct, spirála na ohřev žere stále stejně, tady záleží na tepelné izolaci spotřebiče, neměřil jsem, roční spotřebu těžko odhadnout, navíc tyto spotřebiče každý pouští jinak často.

Jaká bude cena elektrické energie popřípadě plynu do budoucna záleží jen na občanech tohoto státu jak se ještě nechají dlouho okrádat politickou mafií, která není schopná (není dovoleno) zajistit plyn přímo u dodavatele, popřípadě opustit Lipskou buzru přes kterou nám ČEZ prodává předraženou elektřinu vyrobenou v naší zemi z našich daní. Sami od sebe to neudělají, paradoxně ještě ČEZu půjčili 74 miliard korun na kauci, aby mohli na Lipské burze zůstat. Elektřina patří zpátky občanům. Jedna pozitivní věc z toho plyne, díky drahé elektřině máme za 2 až 3 roky nový spotřebič zaplacen a ještě nám zbyde na nový svetr (dva) a to se vyplatí.

ELEKTŘINA A VODA ZDARMA Program Referenda ČSR počítá se zásadní státní a ekonomickou reformou a počítá s úplně novým, jednoduchým modelem tvorby státního rozpočtu a hospodaření státu, kdy se vychází z principu „Lidé si vytváří stát jako společnou obec a stávají se občany proto, aby jim sloužil.“ Komodita světlo, teplo a voda jsou v současnosti základní potřeby společenského systému, který potřebuje každý občan, služba i firmy. Protože si lidé vytváří stát proto, aby jim pomáhal a sloužil, je opodstatněné, že stát svým občanům tyto základní potřeby poskytne ze státního rozpočtu, tedy ze společného majetku občanů.

https://obcansky-parlament.info/?_fid=qay6

https://obcansky-parlament.info

Robert Bárta

 12,223 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat