Reklama

Co na ,,to“ hudební nástroje?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Zimní ,,teplotní“ program pro školy…

Energetická krize je dnes celospolečenské téma v celé Evropě. Její důsledky pocítí bohužel každý z nás nejen ve svých domácnostech, ale jak jsem nedávno zjistila i v zaměstnání.

Ve škole,kde učím byla vydána směrnice o tom, jak se bude v zimě topit. Teplota bude nastavena max. na 22 stupňů, po konci pracovní doby musí každý učitel stáhnout topení na stupeň 2. Na víkend se bude topení vypínat úplně – tzn. v pátek večer se vypne a v neděli večer se zapne.

Možná si řeknete, že to tak omezující není, vždyť 22 stupňů je celkem dobrá teplota. Problémem ovšem je, že škola je stará budova s poměrně tlustými zdmi a protože je to hudební škola, jsou tam nástroje citlivé na změnu teploty. Některé třídy jsou rohové, poměrně tmavé, svítit se tam musí i v létě.

Jak to bude ve třídách vypadat, když se bude v noci a dopoledne topit minimálně? Přicházíme totiž do školy většinou kolem poledne, protože výuka probíhá odpoledne. Jak rychle se jednotlivé třídy vytopí třeba po víkendu, když dosud se přes zimu udržovala stabilní teplota? A hlavně jaký vliv to bude mít na nástroje, které jsou citlivé na teplotní změny? To jsou některé z otázek, které nás z kolegy napadaly. Samozřejmě kolegy napadaly způsoby řešení typu tlustý svetr a teplé ponožky.

Ovšem tlustý svetr a teplé ponožky tento problém nevyřeší. Určitě ne dlouhodobě. Řešením je Občanský parlament – projekt, kde lidé vědí, co je tady špatně a hlavně ví, jak to opravit. Protože co si neuděláme sami,to mít nebudeme.

www.obcansky-parlament.info

Monika Šebestová, poslanec Občanského parlamentu, koordinátorka Kraj Praha

17.9.2022

 226 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,680 zobrazení celkem,  958 zobrazení dnes

Číst více »