USA vždy vyhlašují sankce, když začíná stoupat cena ropy a měny, kromě dolaru, se začínají stabilizovat. Po začátku pádu ropných cen padá takřka vzápětí nejen rubl, ale i takové měny jako je euro a juan, uvádí ve svém komentáři na FB Alexandr Kedrov.
Juan a euro padly tímto způsobem poprvé, stejně jako rubl, 1. července 2014. A to přesto, že Číně tehdy nikdo sankce nevyhlašoval, takže není pravděpodobné, že by s poklesem juanu tehdy mohly mít něco společného. Ostatně, ani Evropské unii sankce nikdo nevyhlašoval, přesto šlo euro dolů.
Jakmile cena na ropu začala růst, měny zemí začaly stoupat s ní. Jediný, kdo klesal, byl petrodolar. Z toho ovšem začíná být patrné, z čeho mají obavy USA. Bojí se poznání světa, že vysoká cena na ropu je zhouba pro dolar. Proto v takových chvílích vždy vytvářejí Američané „jiné události“. Tak i tentokrát vidíme, že jakmile jako první poklesla cena ropy, po několika hodinách zahájily USA svůj útok v podobě sankcí.
Není proto vyloučené, že sankce proti jiným zemím pomáhají USA kompenzovat ztráty amerického hospodářství z cen ropy. Což také znamená, že chceme-li „dorazit“ dolar, a tedy i ekonomiku USA – je třeba nanést společný tvrdý úder.
Jestliže OPEK byť na jediný rok omezí těžbu ropy, nebo alespoň nebude informovat média o zvýšení těžby ropy, dolar během tohoto roku zlevní zhruba o polovinu. Naproti tomu, během stejného roku budou měny, například jako turecká lira, ruský rubl, indická rupie, čínský juan či euro – dvojnásobně silné.
A už rozhodně není nezajímavé si povšimnout, že sankce jsou jakoby maskovacím pokusem skrýt fakt, že dolar se vždy při zvýšení cen ropy propadá. Navíc prezident Trump téměř hystericky v poslední době křičí, že bude stíhat OPEK a jeho země, budou-li zvyšovat cenu ropy. Pak je ale dobré se spolu s Alexandrem Kedrovem zeptat: Kdo to vlbec jsou, jakési USA, z hlediska ostatního světa?
2,696 zobrazení celkem, 2 zobrazení dnes