Reklama

Po boku čtyřnohého parťáka, aneb běháme po horách

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Také se cítíte bez čtyřnohého přítele tak sami? Já si život bez těchto parťáků nedokážu představit a tak bych vám chtěla představit tři z nich. První se jmenuje Condor Gris Brisa, je to Československý vlčák a mám ho od čtvrtého měsíce štěněte. Říkám mu Kondor. Když mi ho přivezli, bylo to vystrašené klubíčko, které se bálo vlastního stínu. Bohužel neprošel socializací a dnes se to již nedá napravit. Hodně se to zlepšilo, ale ostražitost před cizími lidmi mu zůstala.

A proč zrovna toto plemeno? Protože mám ráda vlky a když se proháním po lese, tak pozoruji pohyb a chování vlku blízké. Když mohu běžet vedle Condora, cítím tu divokost i v sobě. Ochočit si vlka nelze, ten patří do divoké přírody a brát mu svobodu by nebylo to nejlepší. A tak jsem ráda, že je tu pro nás toto plemeno :-). Více o tomto plemeni se dozvíte zde : https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensk%C3%BD_vl%C4%8D%C3%A1k

Aby nebyl na zahradě sám, pořídila jsem mu kamarádku sibiřskou husku Niku od jedné paní,která se přistěhovala z Kazachstánu do Prahy. A jak je pro huskouny typické, v bytě se jí moc nelíbilo a paní neměla na ní moc času .

Nika se stala velkým tahounem v naší smečce. Pomáhá mi tahat saně s dětmi a trochu to naučila i Condora . Je to typický huskoun, má svou hlavu a ráda utíká. Takže jí moc nemohu pouštět na volno, protože jinak si udělá výlet na 3 hodiny po lese. Dříve vraždila slípky na potkání, dnes je chodí se mnou krmit .

Třetí členkou naší smečky je Satine. Satin není přímo moje fenka, ale mého muže. Ovšem každý den chodí s námi na procházky. Je to zřejmě kříženec chodského psa s německým ovčákem. Přítel si jí přivedl z útulku a nebýt ji, asi bychom se nepoznali . Je to takový náš spojenec .

A pár fotek pro pobavení :

 

 1,523 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 784 zobrazení celkem,  312 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 785 zobrazení celkem,  313 zobrazení dnes

Číst více »